Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, березень, 2016/№12
Друкувати

Військовий збір у Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ

Філіповських Надія, заступник начальника Управління — начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ
Чи потрібно показувати в рядку «Військовий збір» розділу II ф. № 1ДФ у загальній сумі нарахованого та виплаченого доходу виплати, з яких військовий збір (ВЗ) не утримується?
ф. № 1ДФ, доходи, що не обкладаються ВЗ

Нагадаємо, що об’єктом обкладення ВЗ є доходи, визначені ст. 163 ПКУ. При цьому звільнені від обкладення ВЗ виплати, які згідно з розд. IV цього Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не обкладаються ПДФО або оподатковуються за нульовою ставкою). Виняток — доходи, зазначені в пп. 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25 і 165.1.52 ПКУ. Вони включаються до бази обкладення ВЗ, і з них утримується збір за ставкою 1,5 %.

З ВЗ податкові агенти звітують, заповнюючи рядок «Військовий збір» розділу II Податкового розрахунку за ф. № 1ДФ.

Згідно з п. 3.11 Порядку № 4* в цьому рядку відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками): загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого ВЗ, загальна сума перерахованого до бюджету ВЗ. Відомості про фізичну особу — платника податків, якій нараховано оподатковувані ВЗ доходи, не зазначаються.

* Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4.

Таким чином, у рядку «Військовий збір» розділу II Податкового розрахунку за ф. № 1ДФ необхідно відображати всі доходи, що були нараховані фізичній особі (як оподатковувані ВЗ, так і не оподатковувані**).

** Незважаючи на те, що мінфінівський Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку за ф. № 1ДФ не змінювався з моменту свого затвердження, а точніше з 13.01.2015 р., податківці раптом вирішили змінити правила заповнення рядка «Військовий збір» розділу II ф. № 1ДФ. Нагадаємо: раніше вони стверджували, що в цьому рядку потрібно відображати тільки ті доходи фізосіб, з яких утримується ВЗ. Відповідне роз’яснення було представлено в категорії 103.25 ЗІР.

Проте тепер в рядку «Військовий збір» вони пропонують зазначати всі (а не тільки оподатковувані ВЗ) доходи, нараховані у звітному кварталі. Зазначене вище роз’яснення переведене до розряду недіючих.

Чому так сталося? Не гадатимемо. Сьогоднішні роз’яснення побудовано на аналізі першого рядка абз. 4 п. 3.11 Порядку заповнення та подання ф. № 1ДФ, де зазначено, що в рядку «Військовий збір» відображається загальна сума нарахованого доходу. Проте другий рядок цього абзацу свідчить на користь первинної версії. У ній ідеться про доходи, з яких утримується ВЗ.

Але зрозуміло, що бухгалтеру, який прочитав це роз’яснення, зараз не до буквоїдства. «Чи буде штраф за ст. 119 ПКУ за заниження нарахованого/виплаченого доходу за рядком з ВЗ?» — ось що його хвилює перш за все. Ми вважаємо, що штрафу бути не повинно. Адже недостовірні відомості про нарахований дохід не призвели до зменшення або збільшення податкових зобов’язань платника податку і зміни платника податків. — Прим. ред.

У рядку «Військовий збір» розділу II ф. № 1ДФ необхідно відображати всі доходи, що були нараховані фізособі: як оподатковувані ВЗ, так і не оподатковувані.
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться