Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, травень, 2016/№20
Друкувати

Склали ПН на неплатника, а він...

Казанова Марина, податковий експерт, m.kazanova@buhgalter911.com
Контрагент не повідомив нас про те, що він є платником ПДВ. А в результаті ми склали та зареєстрували ПН як на неплатника. Місяць по тому покупець звернувся з проханням видати йому ПН. Чи зобов’язаний покупець був повідомити нас про те, що він був платником ПДВ? Чим ця ситуація є небезпечною для нас?
ПДВ, ПН, РК, Реєстр платників ПДВ

Безболісною для вас ця ситуація буде лише у тому випадку, якщо покупець придбавав товар у роздрібній мережі та йому був виданий касовий чек (тобто якщо ви обсяги таких покупок включили до підсумкової ПН). У цьому випадку, якщо покупець у день купівлі не повідомив вас про свій статус платника ПДВ, ви маєте право відмовити йому у видачі ПН.

У решті випадків ситуація для вас як постачальника є нерадісною.

Якщо «помилка» була виявлена після закінчення граничних 15 днів, відведених на реєстрацію ПН, то в разі її виправлення та «перевиписки» накладної постачальнику загрожує штраф за несвоєчасну реєстрацію ПН за  ст. 1201 ПКУ. А ПН у цьому випадку доведеться «перевиписати», адже покупець має право на її отримання.

Якщо ж постачальник не піде назустріч покупцю та відмовить йому в ПН, то останній може подати скаргу за формою Д8 ( абз. 17 п. 201.10 ПКУ), і тоді вже за цю справу візьмуться податківці і все одно будуть застосовані штрафи за  ст. 1201 ПКУ (у тому числі за  п. 1201.4).

Отже, знати ПДВ-статус покупця — в інтересах самого постачальника.

Відразу скажемо: чинне законодавство не зобов’язує контрагента беззастережно повідомляти другу сторону про свій податковий статус. Адже податковий статус контрагента не впливає на його спроможність або неспроможність виконувати зобов’язання за договором.

Інформація про податковий статус контрагента потрібна суб’єкту господарювання виключно для виконання податкових зобов’язань перед державою, а тому обов’язок її надати не може бути складовою цивільно-правових відносин сторін договору.

Тому ініціатива щодо повідомлення про податковий статус контрагента має виходити від сторін. Для цього бажано фіксувати цей статус у самому договорі або додавати до нього документи, що підтверджують ПДВ-статус покупця. Це може бути копія витягу з Реєстру платників ПДВ або просто роздруківка з сайта ДФСУ, яка підтверджує, що контрагент уключений до Реєстру платників ПДВ або, навпаки, відсутній у ньому.

Довідатися, чи є контрагент платником ПДВ, ви можете і самостійно через сайт ДФСУ, на якому у відкритому доступі розміщений Реєстр платників ПДВ.

Головна сторінка сайта ДФСУ (www.sts.gov.ua) — «Інформація з реєстрів» — «Дані реєстру платників ПДВ».

Чи відповідає покупець за неповідомлення чи повідомлення завідомо неправдивих відомостей про свій податковий статус? У договорі сторони, звичайно, можуть прописати таку відповідальність, але вона буде частиною договірної відповідальності (та й те, як подивляться на цю ситуацію суди у разі виникнення спору, ще не відомо), а ось від податкових санкцій за  ст. 1201 ПКУ постачальника не звільнить. Тим більше що враховуючи наявність доступних електронних сервісів, за допомогою яких можна перевірити ПДВ-статус платника, довести, що постачальник не мав можливості довідатися про ПДВ-статус покупця, буде досить складно.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться