Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, листопад, 2016/№46
Друкувати

Промахнулися... або Виправляємо ознаку доходу у ф. № 1ДФ

Боярчук Інесса, експерт з питань оплати праці, buhgalter911@mail.ua
Ситуація. Підприємство подало ф. № 1ДФ з неправильною ознакою доходу. Помилку виявлено самостійно. Як її виправити? Чи будуть штрафи, якщо ПДФО утримано та відображено правильно?
ф. № 1ДФ, новий звітний, уточнюючий, штрафи

Порядок № 4* передбачає усього два способи виправлення помилок у ф. № 1ДФ. Який спосіб обрати, залежить від того, коли ви виявили помилку ( пп. 4.2 і 4.3 Порядку № 4). Так, якщо її виявлено:

* Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку., затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4.

до закінчення граничного строку подання розрахунку — подаємо «звітну нову» ф. № 1ДФ;

після закінчення граничного строку — складаємо «уточнюючий» розрахунок.

Важливо! «Звітний новий» та «уточнюючий» розрахунки формуємо за єдиними правилами.

У «шапці» форми заповнюємо реквізити підприємства, проставляємо відмітку у відповідному віконці з типом розрахунку. Далі заповнюємо реквізити «Порція», «Працювало за трудовими договорами (контрактами)» та «Працювало за цивільно-правовими договорами».

Дані в них повинні відповідати тим, що були зазначені в раніше поданому розрахунку, який ви зараз коригуєте.

У розділі I звітної нової ф. № 1ДФ наводимо інформацію тільки у тих рядках, які ви виправляєте/додаєте/прибираєте. Рядки з достовірними даними дублювати не потрібно.

У ситуації, описаній у запитанні, було неправильно зазначено ознаку доходу. Щоб виправити цю помилку, у розділі I ф. № 1ДФ («нової звітної» або «уточнюючої») формуємо два рядки.

Перший — на вилучення помилкової інформації. До нього переносимо інформацію з помилкового рядка раніше поданого Податкового розрахунку, а у графі 9 зазначаємо «1» — рядок на вилучення.

Другий — на введення рядка з правильними даними — з правильною ознакою доходу у графі 5. У графі 9 такого рядка проставляємо «0» — рядок на введення.

Розділ II ф. № 1ДФ у цьому випадку не заповнюємо.

Адже в ньому ви відображаєте інформацію «скопом», без персоніфікації та розбиття за ознаками доходів.

Важливо! Ми переконані, що за неправильну ознаку доходу у ф. № 1ДФ штраф за п. 119.2 ПКУ (510 (1020 — у разі повторного) грн.) до податкових агентів застосовуватися не повинен. Адже така помилка не призводить до зменшення чи збільшення податкових зобов’язань платника податку або зміни самого платника. Але! Як показує практика, іноді на місцях податківці намагаються притягнути податкових агентів до відповідальності за п. 119.2 ПКУ за неправильно зазначену ознаку доходу, навіть якщо ПДФО відображено правильно .

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться