Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, вересень, 2016/№38
Друкувати

Звіт з ЄСВ: працівниця звільнилася у відпустці до 3 років

Боршовська Валентина, заступник директора Департаменту — начальник відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж ПФУ
Працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, вирішила звільнитися за власним бажанням. У такому разі, як правило, у бухгалтерів виникають однотипні запитання щодо заповнення Звіту за формою № Д4. Що ж, у нас є на них відповіді.
ЄСВ-звітність, Д4, звільнення, відпустка до 3 років, компенсація

Чи потрібно на таку працівницю у таблиці 5 Звіту за формою № Д4 формувати два рядки: один — із закінченням відпустки для догляду за дитиною днем звільнення, другий — з датою та підставою припинення трудових відносин?

Як відобразити суму компенсації за невикористані дні щорічної відпустки у таблиці 6 Звіту за формою № Д4? Чи потрібно щодо такої працівниці проставляти в графі 10 таблиці 6 код «10», а у графі 15 — кількість календарних днів перебування у трудових відносинах, якщо вона була звільнена у відпустці для догляду за дитиною (не стала до роботи)?

Дійсно, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, працівниця має право розірвати трудовий договір за власним бажанням ( ст. 38 КЗпП). Для цього їй зовсім не обов’язково переривати таку відпустку і виходити на роботу.

Під час проведення остаточного розрахунку роботодавець розрахує належні їй «трудові» виплати і нарахує на них ЄСВ. Залишиться лише відобразити такі події у Звіті з ЄСВ.

У таблиці 5 на працівницю формуйте один рядок, проставляючи, зокрема:

— у графі 7 — код категорії «1» — якщо для працівниці це місце роботи основне, або «2» — якщо звільнена працівниця — сумісниця;

— у графі 11 — дату звільнення;

— у графі 13 — підставу звільнення (норму КЗпП).

Створювати на працівницю ще один рядок у таблиці 5 з кодом категорії «6» (особи, яким надано відпустку для догляду за дитиною до 3 років) у графі 7 та датою припинення такої відпустки у зв’язку із звільненням у графі 11 не потрібно.

У таблиці 6 Звіту за формою № Д4 на працівницю формуємо рядок, в якому зазначаємо серед іншого:

— у графі 9 — код категорії застрахованої особи (див. додаток 2 до Порядку № 435, у загальному випадку «1» — оплата праці найманих працівників на загальних підставах);

— у графі 15 — кількість календарних днів у трудових відносинах у звітному місяці по дату звільнення включно;

— у графах 17 і 18 — загальну і таку, що увійшла до бази нарахування ЄСВ, суму компенсації за невикористані дні щорічної відпустки відповідно;

— у графі 21 — суму ЄСВ, нарахованого на суму компенсації, зазначеної у графі 18.

Важливо! У таблиці 6 графу 10 у рядку із сумою компенсації за невикористану відпустку заповнювати не потрібно! Адже роботодавець нараховує не відпускні за дні відпустки, а компенсацію таких днів.

Потрібний приклад? Будь ласка .

Припустимо, що працівницю, про яку йшлося у запитанні, було звільнено 9 вересня 2016 року. Під час проведення остаточного розрахунку їй було нараховано компенсацію за невикористану відпустку у сумі 1348,10 грн. (ЄСВ — 296,58 грн.).

Тоді підприємство заповнить таблиці 5 та 6 Звіту за формою № Д4 з даними на цю працівницю таким чином:

Фрагменти таблиць 5 та 6 Звіту за формою № Д4 за вересень 2016 року

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться