Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, квітень, 2017/№16
Друкувати

Сумісники: трудова книжка і не лише

Соломіна Марія, експерт з питань оплати праці, buhgalter911@mail.ua
Сумісник хоче, щоб у його трудовій книжці був запис про роботу за сумісництвом? Без проблем! Зараз розповімо, як це зробити.
сумісник, трудова книжка, штатний розпис

Якщо ваш працівник є зовнішнім сумісником, запис про період роботи на умовах сумісництва ви в його трудову книжку не вносите. Чому? В силу прямої норми з п. 1.1 Інструкції № 58*.

* Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58.

Якщо працівник захоче, запис про його роботу за сумісництвом повинен буде внести в його книжку окремим рядком основний роботодавець. Для цього вам необхідно буде видати працівникові довідку про роботу за сумісництвом (форма довільна).

Можна видати виписки з відповідних наказів про прийом на роботу за сумісництвом (звільнення).

У довідці вкажіть найменування підприємства; дати прийому/звільнення; реквізити наказів про прийом на роботу за сумісництвом і про звільнення з роботи; найменування роботи (професії, посади), на якій працював сумісник.

Логічно, щоб таку довідку (виписки з наказів) неосновний роботодавець видав працівникові в момент звільнення з роботи за сумісництвом. Тоді записи про прийом і звільнення основний роботодавець внесе в трудову книжку одним рядком, як того вимагає Інструкція № 58 (ср. 025069200). Наведемо зразок такої довідки (рис. 1) і запису в трудовій книжці про роботу за сумісництвом (рис. 2).

Рис. 1. Зразок довідки про трудові відносини

Рис. 2. Порядок заповнення трудової книжки при зовнішньому сумісництві

А якщо працівник — внутрішній сумісник? Тоді записи в трудову книжку вносимо на підставі внутрішніх документів (рис. 3).

Рис. 3. Порядок заповнення трудової книжки при внутрішньому сумісництві

«На закуску» ще одне запитання, яке часто ставлять щодо сумісників. Чи показувати в штатному розписі посади, займані зовнішніми сумісниками? Так, у штатному розписі мають бути вказані всі посади, які зайняті працівниками, як основними, так і сумісниками, а також вакантні посади.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться