Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, квітень, 2017/№17
Друкувати

Ціна з п’ятьма знаками після коми: приймати податкову накладну чи ні?

Казанова Марина, податковий експерт, m.kazanova@buhgalter911.com
Ситуація. Постачальник виписав податкову накладну, у якій у графі 7 указані 5 знаків після коми. Як бути: приймати таку податкову накладну чи ні? Адже в Порядку № 1307* вказано тільки, що вартісні показники податкової накладної заповнюються в гривнях з копійками, а про кількість знаків після коми нічого не сказано.
податкова накладна, округлення

* Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307.

Скоріше за все, постачальник «фізично» не зміг по-іншому зареєструвати вам податкову накладну. Адже зараз Єдиний реєстр податкових накладних налагоджений так, що податкова накладна не проходить реєстрацію, якщо в результаті перемножування кількості (гр. 6) і ціни за одиницю без ПДВ (гр. 7) обсяг постачання (гр. 10) у податковій накладній не сходиться на 1 грн. і більше**.

** Детальніше про цю проблему можна прочитати в статті «Не йде арифметика», або Відхилення реєстрації податкової накладної через «округлення/відкидання» (журнал «Бухгалтер 911», 2017, № 15).

Чи можна так чинити? Спочатку поглянемо, що говорить щодо цього Порядок № 1307 (ср. 025069200). Конкретна кількість знаків після коми в ціні (гр. 7) Порядком № 1307 дійсно не визначена. Але в той же час у його п. 16 указано, що:

«графа 7 заповнюється в гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством».

А враховуючи те, що гривня дорівнює 100 копійкам (ст. 1 Указу Президента України «Про грошову реформу в Україні» від 25.08.96 р. № 762/96, ст. 32 Закону України «Про Національний банк України» від 20.05.99 р. № 679-XIV), по суті, ціна в податковій накладній повинна мати не більше двох знаків після коми. І податківці те ж саме говорять у категорії 101.17 ЗІР:

«Графа 7 податкової накладної повинна мати цифрове значення, що має не більше двох знаків після коми. В окремих випадках, коли ціни (тарифи) затверджені відповідним рішенням Уряду, у гр. 7 податкової накладної може вказуватися числове значення з більшою кількістю знаків після коми».

У ці «передбачені» винятки вписуються випадки з регульованими державою цінами/тарифами (наприклад, на газ, електроенергію і т. п.) та інші подібні ситуації***.

*** Перелік цін на товари і послуги, які регулюються державою, затверджений постановою КМУ від 25.12.96 р. № 1548.

Але ось чи буде «велика» ціна приводом для зняття податкового кредиту? Вважаємо, що ні. Адже згідно з останнім абзацом п. 201.10 ПКУ податкова накладна, яка містить помилки в обов’язкових реквізитах (окрім коду УКТ ЗЕД), що не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що поставляються), період, сторони і суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем суми ПДВ у податковий кредит. Тобто така податкова накладна є дійсною. Головне, щоб загальна сума постачання / сума ПДВ в податковій накладній відповідала загальній сумі постачання / сумі ПДВ, вказаній у первинці. Тоді податківцям, по суті, ні за що буде зачепитися, адже база ПДВ і сума сплаченого податку в цьому випадку будуть правильними.

Підтримують ці висновки і суди (див., наприклад, ухвалу Харківського апеляційного адмінсуду від 25.10.2016 р. у справі № 820/3511/16 за схожою ситуацією).

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться