Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, квітень, 2017/№17
Друкувати

Квитанції від податківців про «пересорт» у податкових накладних

Сумцова Ольга, податковий експерт, o.sumcova@buhgalter911.com
Отримали від покупця передплату раніше, ніж наш постачальник зареєстрував нам податкову накладну. При реєстрації податкової накладної прийшла квитанція про те, що не відповідають обсяги поставок і придбань за кодом УКТ ЗЕД. Так що тепер робити: чекати реєстрації податкової накладної постачальником, а потім тільки реєструвати свою податкову накладну?
блокування податкових накладних, тестовий режим

Ні, чекати не потрібно. Адже в цьому випадку ви можете не вкластися у відведені «нормативні» строки для реєстрації податкової накладної своєму покупцеві.

Як же тоді бути з «пересортом»?

Розпочнемо з того, що, дійсно, з 1 квітня 2017 року формально запрацював тестовий режим блокування податкових накладних ( п. 57 підрозд. 2 розд. XX ПКУ). Але в період тестового режиму, нагадаємо, фактично призупиняти реєстрацію податкових накладних / розрахунків коригування податківці не мають права.

Тобто система може «лаятися», але податкові накладні / розрахунки коригування повинні реєструватися. Ваш покупець, відповідно, поза ризиками втрати податкового кредиту.

Мало того, поки що не затверджені Критерії ризиків для блокування (зараз вони перебувають тільки на стадії проекту), квитанції податківців про невідповідність обсягів придбань/продажів формально взагалі не мають жодної сили.

Навіть за проектом Критеріїв ризиків* сам по собі «пересорт» ще не є достатньою підставою для визнання податкової накладної ризиковою. Повинні дотримуватися й інші умови.

* Детально цей проект ми аналізували в статті «Критерії ризиків для блокування податкової накладної: до чого готуватися?» (журнал «Бухгалтер 911», 2017, № 16).

Тому, якщо вам просто присилають квитанції про невідповідність обсягів поставок/придбань, то на ці квитанції, у принципі, можна не реагувати.

Окремо скажемо про прохання податківців подати документи. Знову ж таки зазначимо: доки немає затверджених Критеріїв ризиків, такі прохання незаконні. А ось після того, як Критерії з’являться, податківці зможуть запитувати документи. Але тоді у квитанції вони повинні вказати:

(1) критерій ризиковості, якому відповідає податкова накладна;

(2) перелік документів, які потрібно подати.

У свою чергу, цей перелік теж повинен відповідати Переліку документів для розблокування, який затвердить Мінфін.

Ще один момент: як бути, якщо ви виписали своєму покупцеві на передоплату податкову накладну з одними кодами, а в податковій накладній, отриманій від постачальника, вказані інші коди?

Якщо код товарів/послуг у виписаній вашому покупцеві податковій накладній виявився «не тим» — до податкової накладної потрібно скласти «нульовий» розрахунок коригування, як на зміну номенклатури. Оскільки податкова накладна в цьому випадку виписана покупцеві на аванс, то помилки як такої в податковій накладній немає. Можна вважати, що відбувається просто зміна номенклатури товарів. Тому покупець матиме право показати податковий кредит відразу в періоді отримання зареєстрованої податкової накладної.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться