Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, березень, 2017/№10
Друкувати

Соцстрахівські обмеження: 3200 «рулює»

Соломіна Марія, експерт з питань оплати праці, buhgalter911@mail.ua
Ситуація. Працівниця пішла у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами з 30.01.2017 р. Період відпустки був сплачений з урахуванням верхнього спеціального обмеження 6400 грн. (3200 грн х 2). Допомога була отримана і виплачена. Але тепер фахівці Фонду соцстраху наполягають на тому, що потрібно було застосовувати обмеження 3200 грн. (1600 грн х 2). Чи мають вони рацію?
декретні, обмеження за сумою, мінзарплата

Трохи теорії для розуміння ситуації нашого читача .

Спеціальні обмеження за сумами допомоги по вагітності та пологах, про які йдеться в запитанні, передбачені для застрахованих осіб, страховий стаж яких упродовж останніх 12 місяців складає менше 6 місяців. Озвучимо їх.

Сума допомоги по вагітності та пологах з розрахунку на місяць не має бути вища за двократний розмір мінзарплати і не може бути меншою розміру мінзарплати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку. Здавалося б, які проблеми можуть бути з обчисленням верхнього і нижнього спецобмежень?! З 1 січня 2017 року мінзарплата в місячному розмірі дорівнює 3200 грн. Отже, якщо початок страхового випадку припадає на 2017 рік, верхня спецмежа за сумою декретних дорівнює 6400 грн. (3200 грн. х 2), а нижня — 3200 грн.

Але! Усі карти сплутав п. 3 розд. II Закону України від 06.12.2016 р. № 1774-VIII (ср. 025069200). У ньому наші законотворці прописали, що мінзарплата після набуття чинності цим Законом не застосовується як розрахункова величина для визначення окладів, зарплати працівників та інших виплат. До внесення змін до законів України щодо незастосування мінзарплати як розрахункової величини вона застосовується в розмірі 1600 грн.

Чи означає це, що за страховими випадками, які настали з 01.01.2017 р., при розрахунку спецобмежень слід орієнтуватися на 1600 грн.? Із цим запитанням ми звернулися до фахівців Мінсоцполітики ще на початку січня цього року, тобто відразу після набуття чинності Законом № 1774. В усних консультаціях нас завірили, що положення п. 3 розд. II Закону № 1774 не застосовуються для цілей розрахунку спецобмежень. «Відштовхуватися» слід від мінзарплати в розмірі 3200 грн.

Це логічно, адже в загальному випадку роботодавець платить за кожного основного працівника-неінваліда ЄСВ з бази нарахування, яка не може бути нижчою мінімальної зарплати (3200 грн.).

На місцях Фонди соцстраху виплачували лікарняні і декретні також з урахуванням обмежень, розрахованих, виходячи з мінзарплати в 3200 грн. Так що ми визнали питання закритим.

Проте фонди знову вирішили підняти цю тему . Підтвердження тому — дзвінки наших читачів на «гарячу лінію».

Природно, ми не могли залишитися осторонь і знову звернулися до Мінсоцполітики. Нас завірили, що позиція відомства не змінилася. Підтвердження тому — лист від 16.02.2017 р. № 3105/0/2-17/27.

У ньому вказано, що норми Закону № 1105* не вимагають внесення змін у частині незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини. Значить, орієнтуємося саме на 3200 грн. (на 1600 грн. не орієнтуємося)!

* Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться