Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, березень, 2017/№12
Друкувати

Нараховуємо компенсацію за невикористану відпустку після дати звільнення, але в місяці звільнення. ПСП є?

Філіпповських Надія, заступник начальника Управління — начальник відділу адміністрування ПДФО Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ
Ситуація. Працівник звільнений 17.02.2017 р. Компенсація за невикористані дні відпустки нарахована йому 28.02.2017 р., тобто після дати звільнення. Увесь період, поки працівник перебував у трудових відносинах з роботодавцем, він користувався правом на звичайну ПСП. Тому до зарплати лютого (виплачуваної при звільненні) вона також була застосована. Підкажіть, як тепер бути з ПСП у такій ситуації: застосувати її потрібно було до загальної суми доходу працівника за лютий (з урахуванням компенсації) чи тільки до заробітної плати (як уже було зроблено)?
компенсація за невикористану відпустку, ПДФО, ВЗ, ПСП, перерахунок, 1ДФ

Спершу відзначимо, що працівникові, який звільняється, роботодавець зобов’язаний нарахувати і виплатити компенсацію за невикористані дні відпустки. У загальному випадку її виплачують безпосередньо в день самого звільнення. Як і у випадку зі звичайною зарплатною виплатою, до неї застосовують податкову соціальну пільгу (ПСП). Зрозуміло, якщо працівник має на неї право і його дохід (у вигляді зарплати) за місяць звільнення не перевищує граничного розміру доходу, що надає право на таку пільгу.

Але що робити, коли з виплатою такої компенсації роботодавець «підзатримався»? Як у такому разі утримати ПДФО і застосувати ПСП? Розберемося з усім цим по порядку .

ПДФО. Передусім зазначимо, що згідно з п.п. 164.2.1 ПКУ в загальний місячний оподатковуваний дохід включається дохід у вигляді зарплати, нарахованої відповідно до умов трудового договору. При цьому в п.п. 14.1.48 ПКУ вказано, що зарплата включає:

«основну і додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платникові податку у зв’язку з відносинами трудового найму».

Компенсацію за невикористану відпустку, безперечно, надають у зв’язку з відносинами трудового найму.

І крім того, вона є додатковою заробітною платою. Це підтверджує п.п. 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати від 13.01.2004 р. № 5.

Тому незалежно від того, коли виплатили компенсацію за невикористану відпустку (під час або після звільнення працівника), вона обкладається ПДФО. Крім того, з неї в загальному порядку утримується військовий збір (за ставкою 1,5 %).

Причому нарахована сума компенсації вважатиметься доходом того місяця, у якому вона нарахована!

ПСП. Зазначимо, що ПСП надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, у якому платник податку був звільнений з місця роботи ( п.п. 169.3.4 ПКУ). Тому, враховуючи те, що нарахування компенсації за невикористану відпустку проведене після звільнення працівника, але в місяці його звільнення (останньому податковому періоді), така виплата для цілей застосування ПСП бере участь у порівнянні з граничним розміром доходу за весь місяць звільнення у складі доходу за цей місяць.

Зверніть увагу: якщо така компенсація буде нарахована пізніше, ніж у місяці звільнення, наприклад, у наступному місяці, то до неї ПСП уже не застосовують.

А тепер увага! Окрім остаточного розрахунку з працівником при звільненні, у роботодавця є ще один «звільнювально-розрахунковий» обов’язок — зробити перерахунок сум доходів, нарахованих працівникові, що звільняється, у вигляді заробітної плати, а також утриманого ПДФО і суми наданої ПСП ( пп. 169.4.2 і 169.4.3 ПКУ).

Такий перерахунок робиться за кожен місяць звітного року до моменту звільнення працівника. Якщо при звільненні працівника роботодавець здійснив такий перерахунок, то в момент нарахування «затриманої» компенсації за невикористану відпустку його варто провести повторно!

У результаті проведення такого перерахунку може виявитися недоплата ПДФО за цим працівником. Це пов’язано з наступним. При звільненні працівника роботодавець до його зарплати застосував ПСП. Але після нарахування «затриманої» компенсації може з’ясуватися, що загальна сума доходу за місяць звільнення в цього працівника перевищила граничний розмір доходу (2240 грн.) для застосування пільги. Тому потрібно буде доутримати ПДФО. Недоплата стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу працівника, що звільняється, за відповідний місяць ( п.п. 169.4.4 ПКУ).

У цьому випадку — за рахунок суми компенсації за невикористану відпустку.

У формі № 1ДФ суму компенсації відображають за той період (квартал), у якому вона нарахована. У розділі I форми № 1ДФ суму компенсації відображають з ознакою доходу «101», тобто в одному рядку із заробітною платою, нарахованою за звітний квартал. Якщо до доходу звільненого працівника впродовж звітного кварталу застосовувалася ПСП, то її ознаку потрібно вказати в графі 8. Закріпимо все прикладом .

Припустимо, зарплата працівника за відпрацьований час у лютому (на 17.02.2017 р. — 13 роб. дн.) склала 2080 грн. Компенсація за невикористану відпустку, нарахована 28.02.2017 р., — 500 грн. До зарплати лютого (виплаченої при звільненні) була застосована звичайна ПСП — 800 грн. При цьому ПДФО склав 230,40 грн. ((2080 - 800псп) х 18 %). «Перший» перерахунок сум доходів, ПДФО і наданої ПСП при звільненні дорівнював нулю — переплати і недоплати ПДФО не було.

Після нарахування «затриманої» компенсації за невикористану відпустку перерахунок сум доходів, ПДФО і наданої ПСП потрібно здійснити повторно. Для цього наново перерахуємо загальну суму лютневого доходу:

2080з/п лютого + 500компенсація = 2580 (грн.).

Далі порівняємо її з граничним розміром доходу, що надає право на ПСП (2240 грн.): 2580 > 2240. Оскільки місячний доход працівника перевищив межу доходу, що надає право на ПСП, ПДФО потрібно утримати з фактичного доходу, тобто без застосування ПСП:

2580 х 18 % = 464,40 (грн.).

230,40 грн. із цієї суми було вже утримано з доходу працівника, виплаченого при звільненні. Значить, недоплату з ПДФО, що залишилася, у сумі 234 грн. (464,40 - 230,40) роботодавець повинен стягнути з працівника за рахунок суми компенсації за невикористану відпустку.

Крім того, із суми виплачуваної компенсації потрібно утримати військовий збір 1,5 %. Він складе 7,50 грн. (500 х 1,5 %).

Сума, яку працівникові необхідно буде видати на руки, складе:

500компенсація - 234пдфо - 7,50вз = 258,50 (грн.).

Теги
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться