Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, травень, 2017/№23
Друкувати

Як оплатити працю відповідального за військовий облік

Коновал Світлана, головний фахівець відділу оплати праці в бюджетній сфері Департаменту заробітної плати та умов праці Мінсоцполітики
Роботодавці зобов’язані вести військовий облік призовників і військовозобов’язаних. Зараз його ведення здійснюють за новими правилами. Проте окремі аспекти залишилися непорушними — ведення військового обліку покладають на окремого фахівця або фахівця кадрової служби. Чи змінився підхід в оплаті праці за ведення військового обліку з приходом нових правил його організації? Про це розповімо далі.
військовий облік

Спершу зазначимо, що в питанні ведення військового обліку за місцем роботи з 19.12.2016 р. слід керуватися новим Порядком № 921*. З указаної дати колишнє Положення, затверджене постановою КМУ від 09.06.94 р. № 377, не застосовується, оскільки воно втратило чинність.

* Порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затверджений постановою КМУ від 07.12.2016 р. № 921.

Штатні одиниці для ведення військового обліку

У п. 10 Порядку № 921 указана кількість штатних одиниць, яка вводиться для ведення військового обліку на підприємствах. Вона залежить від чисельності призовників і військовозобов’язаних, працюючих на конкретному підприємстві (див. таблицю нижче).

Кількість призовників і військовозобов’язаних на військовому обліку*

Кількість осіб, що здійснюють ведення військового обліку**

В установах, організаціях, на підприємствах (незалежно від підпорядкування та форми власності):

від 500 до 2000

1

від 2000 до 4000

2

від 4000 до 7000

3

на кожні подальші 3000

по 1 особі додатково

* Для цілей визначення кількості осіб, відповідальних за ведення військового обліку, ураховується кількість призовників і військовозобов’язаних станом на 1 січня поточного року (п. 12 Порядку № 921).

** Аналогічна кількість осіб, які здійснюють ведення військового обліку за місцем роботи, передбачалася і в п. 12 Положення № 377.

Якщо на підприємстві є двоє або більше за працівників, відповідальних за ведення військового обліку, їх об’єднують в окремий «військово-обліковий» підрозділ (відділ, сектор, групу тощо). Про це сказано в абз. 2 п. 12 Порядку № 921.

Резюмуємо: за наявності на підприємстві більше 500 призовників і військовозобов’язаних у їх штат вводиться посада працівника, відповідального за ведення військового обліку.

Причому здійснення цієї функції — його основний обов’язок.

А ось кількість таких посад (працівників) залежить від чисельності призовників і військовозобов’язаних, військовий облік стосовно яких зобов’язаний вести роботодавець. Посадовий оклад працівника, відповідального за ведення військового обліку, установлюють на рівні посадового окладу фахівця кадрової служби (п. 13 Порядку № 921).

Проте на практиці кількість призовників і військовозобов’язаних, зазвичай, складає менше 500 чоловік. Як бути в такому разі?

У п. 11 Порядку № 921 указано: за наявності на військовому обліку на підприємстві менше 500 призовників і військовозобов’язаних обов’язки з ведення військового обліку покладаються на посадову особу кадрового підрозділу або служби управління персоналом.

Тобто, по суті, у такому разі веденням військового обліку займається кадровик.

При цьому п. 11 Порядку № 921 передбачає встановлення кадровикам з функціями з ведення військового обліку доплати в розмірі до 50 % посадового окладу. Доплата за ведення військового обліку не належна держслужбовцям.

Утім, навіть і іншим фахівцям (не держслужбовцем), одним з обов’язків яких є ведення військового обліку, не завжди належить доплата, передбачена Порядком № 921. Причини — далі.

Коли не належить доплата за ведення військового обліку

Якщо посадова інструкція фахівця кадрової служби містить обов’язок з ведення військового обліку, то доплата, передбачена п. 11 Порядку № 921, такому кадровику не виплачується. Пояснюється це тим, що в цьому випадку фахівець кадрової служби при веденні військового обліку виконує свої безпосередні обов’язки, указані в посадовій інструкції, і отримує відповідну оплату, яка вже враховує здійснення вказаної функції.

При цьому наявність у посадовій інструкції фахівця кадрової служби обов’язку з ведення військового обліку цілком обґрунтована. Річ у тому, що в обов’язки за посадою «інспектор з кадрів» входять, зокрема, функції з ведення обліку особового складу установи, формування і ведення особистих справ працівників (у тому числі й заповнення особистих карток). Тоді як однією зі складових ведення військового обліку і є заповнення розділу про військовий облік особистої картки працівника.

Установлюємо доплату за ведення військового обліку

Якщо посадова інструкція фахівця кадрової служби або іншого працівника не передбачає ведення військового обліку, то йому припустимо встановити доплату в розмірі до 50 % посадового окладу.

Увага! Конкретний розмір доплати за ведення військового обліку (у граничному розмірі — до 50 % посадового окладу) визначає керівник залежно від фактичної чисельності призовників і військовозобов’язаних, що і визначає навантаження відповідного фахівця із цього завдання.

Якщо посада фахівця з «військово-обліковими» функціями вакантна, то можна скористатися варіантами виконання обов’язків за вакантною посадою — суміщення професій (посад) або збільшення обсягу виконуваних робіт.
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться