Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, лютий, 2018/№9
Друкувати

Три відвантаження протягом дня: скільки ПН?

Кравченко Дар’я, податковий експерт, buhgalter911@mail.ua
Протягом дня постачальник відвантажив покупцеві три партії одного товару. При цьому виписав усього одну податкову накладну (ПН). Покупець не згоден з такими діями свого контрагента і вимагає виписати окремі ПН на кожне відвантаження. Чи має рацію покупець?

Вирішуючи питання, пов’язані зі складанням ПН на часткові відвантаження або передоплати, насамперед варто звернутися до п. 201.7 ПКУ. Нагадаємо: ця норма вимагає від постачальника виписувати ПН на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як передоплата (аванс).

Виходячи зі сказаного, можна дійти висновку: постачальникові слід виписати окремі ПН на відвантаження кожної партії товару. У принципі і підстави для цього є — три різні видаткові накладні.

Але робити такі висновки зарано.

По-перше, п. 201.4 ПКУ і п. 19 Порядку № 1307* дозволяють продавцеві складати одну ПН на декілька відвантажень — так звану зведену «ритмічну» ПН. Такі ПН складаються, якщо постачання товару носять ритмічний/безперервний характер.

* Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307.

Постачання товарів/послуг вважається ритмічним, якщо продавець відвантажує (!) товари / надає послуги два або більше разів на місяць.

Пункт 19 Порядку № 1307 дозволяє оформляти зведену ПН не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснені ритмічні (безперервні) постачання покупцеві. У загальному випадку, такою датою є останній день місяця, в якому здійснені ритмічні (безперервні) постачання товару. Але! У договорі контрагенти можуть передбачити іншу періодичність складання зведених ПН (категорія 101.17 ЗІР). Головне, щоб виконувалося правило «ритмічності». Оскільки постачальник відвантажив протягом дня три партії товару, за підсумками такого дня він має право виписати одну зведену ПН.

Єдиною перешкодою тут може стати лише незгода покупця на складання таких зведених ПН, а також якщо в договорі передбачена інша періодичність складання зведених ПН.

Зверніть увагу! У зведеній ПН продавець повинен був поставити спеціальну відмітку в лівому верхньому кутку шапки. Якщо її немає — можна говорити про помилку в ПН. Покупець може наполягати на її виправленні (або поставити відмітку про зведену ПН, або виписати три звичайні ПН).

По-друге, самі податківці не проти того, щоб постачальник складав одну «звичайну» (не зведену) ПН у разі декількох постачань товарів/послуг протягом дня за одним договором.

Нещодавно з’явився лист ДФСУ від 29.01.2018 р. № 309/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, у якому фіскали розповіли, як складати ПН при наданні покупцеві декількох видів послуг протягом дня. У ньому ще раз зазначено, що при складанні ПН потрібно дотримувати: (1) вимог п. 201.7 ПКУ; (2) умов госпдоговору в частині його оплати, повного/часткового постачання тощо. Але при цьому сказано: у разі надання декількох послуг протягом одного дня в межах одного і того ж договору одночасно постачальник складає одну ПН з відображенням окремими рядками номенклатури всіх поставлених послуг. Крім того, не вважатиметься помилкою складання окремих ПН на кожну з таких послуг.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться