Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, червень, 2018/№24
Друкувати

Нові ПДВ-декларація, ПН/РК — «з коли»?

Сумцова Ольга, налоговый эксперт
Про те, що форми ПДВ-звіт­ності оновили, ми вже розповідали*. Але починаючи з якого звітного періоду потрібно подавати оновлену ПДВ-звітність? Відповідь на це запитання нібито очевидна. Виходячи з вимог п. 46.6 ПКУ та дати набрання чинності наказом, яким були внесені зміни у форми звітності, — починаючи зі звітності за червень 2018 року. Але в таких питаннях платники звикли озиратися ще й на думку податківців. Фіскали якраз надали свої роз’яснення щодо цього.

* Стаття «Нова форма ПДВ-декларації: короткий огляд змін» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 20).

ПДВ-декларація. Зміни до форм ПДВ-звітності внесені наказом Мінфіну від 23.03.2018 р. № 381. Як зазначено в тексті наказу № 381, він набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його офіційного опублікування. Офіційне опублікування припало на 04.05.2018 р. (опублікований у журналі «Офіційний вісник України» від 04.05.2018 р. № 35). Відповідно набрав він чинності з 1 червня 2018 року.

Та й згідно з п. 46.6 ПКУ нові форми звітності подають за період, наступний за періодом їх опублікування.

Тому «за правилами» вперше ПДВ-звітність за новою формою потрібно подавати починаючи зі звітності за червень 2018 року (для квартальників — за III квартал 2018 року).

Фіскали у своїх роз’ясненнях (категорія 101.23 ЗІР, «Вісник. Офіційно про податки», 2018, № 20, с. 26) зазначають, що:

— місячні платники звітують за оновленою формою ПДВ-звітності, починаючи зі звітності за червень 2018 року (граничний строк подання — 20.07.2018 р.);

— а ось квартальники — починаючи зі звітності за II (а не III квартал) 2018 року (граничний строк подання — 10.08.2018 р.).

А з якого періоду подавати УР за новою формою?

Нагадаємо: згідно з п. 50.1 ПКУ помилки виправляються за формою УР, що діє на момент її подання.

Думки фіскалів у цьому питанні чомусь розійшлися . Так, в офіційному виданні податківців «Вісник. Офіційно про податки», 2018, № 20, с. 26 фіскали вказали на те, що УР за новою формою потрібно подавати починаючи з 1 липня 2018 року. А ось у консультації в категорії 101.23 ЗІР — починаючи з 1 червня 2018 року.

Формально, так, УР за новою формою слід подавати вже з 1 червня 2018 року. Але практика попередніх оновлень форм ПДВ-звітності говорить, що оскільки декларацію за новою формою ми починаємо подавати за червень у липні, то й УР за новою формою слід подавати з початку липня. Хоча в принципі, враховуючи, що ПДВ-звітність подається виключно в електронній формі, коли в програмі зроблять доступним подання УР за новою формою, — відтоді доведеться його й подавати.

Нові форми податкових накладних (ПН) /розрахунків коригування (РК). Багатьох уже турбує «нашестя» нових форм ПН/РК. Але насправді, зараз є лише оприлюднений проект**. Далі справа не пішла. Також згідно з текстом проекту оновлення «побіжать» з першого числа місяця, наступного за місяцем опублікування. Тож це в будь-якому разі не червень.

** http://sfs.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2018-rik/72918.html.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться