Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, лютий, 2019/№6

зміст номера
  • Сплачуємо ЄСВ з МЗП у 2019-му Відразу зазначимо, що ЄСВ-правило, яке вимагає сплачувати ЄСВ з «мінімалки», якщо в працівника зарплата менше мінімальної зарплати (далі — МЗП), не змінилося. Із січня 2019 року збільшився тільки розмір МЗП (з 3723 грн. до 4173 грн.). А це означає, що збільшилася й сума ЄСВ з МЗП. Про те, які правила потрібно врахувати при нарахуванні ЄСВ з МЗП, поговоримо далі.
  • Фінзвітність подана не за тією формою… Ситуація. За всіма критеріями із Закону про бухоблік підприємство є мікропідприємством. Проте протягом 2018 року подавало проміжну фінзвітність за ф. № 1-м, ф. № 2-м, замість ф. № 1-мс, ф. № 2-мс. Чи потрібно і яким чином виправляти цю ситуацію?
  • Декларація з податку на прибуток: «гарячі» запитання Найбільш обговорюваним питанням щодо «прибуткової» декларації виявилося питання з ідентифікатором форми, яку повинні подавати платники податку, які звітують раз на рік. Але сказати, що в цьому питанні з’явилася ясність, було б неправдою. Поділимося своїми припущеннями «на тему». Але цим, звичайно ж, не обмежимося, попутно зачепивши низку інших важливих питань.
  • Чи потрібна щороку нова касова книга? Підприємство веде касову книгу в паперовому вигляді. Чи обов’язково щороку заводити нову касову книгу? Що буде, якщо ми досі продовжуємо вести книгу, розпочату у 2018 році? Може, все-таки потрібно переписати всю касову книгу за 2018 рік, а на 2019-й завести нову?
  • Фінзвітність-2018: запитання в «останній вагон» Про те, що потрібно врахувати при складанні й поданні фінзвітності-2018, ми розповідали в статті «Річна фінзвітність за 2018 рік: що потрібно знати про правила подання»*. У сьогоднішній статті розглянемо ще декілька запитань, які надійшли від читачів.
  • Операції зі статутним капіталом: запитання та відповіді Внески до статутного капіталу, «вихідна» виплата засновнику, додаткові внески від зас­новників — ці операції хоча й поширені, але доволі специфічні. Сьогодні ми розберемо запитання щодо цих ситуацій, які на­дійшли від наших читачів.
  • Статут ТОВ — не забудьте «причесати» під Закон про ТОВ Минулого року в правовому регулюванні бізнесу відбулася революція — для найпоширеніших в Україні товариств з обмеженою відповідальністю було оновлено законодавство, що регулює їх діяльність (як і наприкінці минулого десятиліття відбулося з акціонерними товариствами). Для приведення своєї діяльності, зокрема статутів у відповідність з ним, бізнесу надавався річний строк, який незабаром добігає кінця. У цьому матеріалі ми нагадаємо про акценти, на які потрібно звернути увагу при такому оновленні статутів.
  • Виплата дивідендів готівкою: як не порушити обмеження? Статтю попереднього номера, присвячену дивідендам*, ми завершили питанням про готівкові обмеження при виплаті дивідендів. Сьогодні пропонуємо розглянути його детальніше, щоб зрозуміти, як можна легально таких обмежень дотриматися і при цьому… їх обійти.
  • Звітуємо з єдиного податку групи 4 Одна з вимог для сільгосптоваровиробників (юросіб чи фізосіб-підприємців), що бажають стати платниками єдиного податку групи 4 (далі — сільгоспЄП) у 2019 році, — подання в податкову відповідного пакета документів. Тому сьогодні звернемо увагу аграріїв на правила заповнення окремих документів, що входять до цього пакета.
  • Індексуємо аліменти у твердій сумі Зобов’язання індексувати аліменти у твердій сумі було закріплене в ст. 184 СК1 давно. Проте механізм такої індексації з’явився тільки у 2016 році. Своє бачення порядку індексації аліментів, визначених судом у твердій грошовій сумі, Мінсоцполітики представило в листі від 19.03.2018 р. № 33/0/67-18.
  • Платник із зони АТО несвоєчасно сплатив ЄСВ: штрафу і пені бути?! Підприємець, який був зареєстрований у податковому органі на території проведення АТО, у 2017 році виїхав із цієї території (має статус внутрішньо переміщеної особи) і зареєструвався в податковій у Київській області. У 2018 році самостійно нарахував ЄСВ за 2015 — 2017 роки і повністю його сплатив. Форс-мажорні обставини, що діяли на той час, підтверджені сертифікатом ТПП, отриманим у 2018 році. Зараз податківці вимагають сплатити пеню і штраф за несвоєчасну сплату ЄСВ. Чи правомірно це і чи можна щось зробити?
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться