Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


Бухгалтер 911, вересень, 2020/№39
Друкувати

Продаж учасником ТОВ частки: облік у ТОВ, розподіл дивідендів

Казанова Марина, налоговый эксперт, CAP
Фізособа — засновник ТОВ продає свою частку іншому засновникові. У зв’язку із цим виникли такі запитання: (1) в обліку ТОВ просто буде заміна одного засновника на іншого? (2) якщо ТОВ винне засновникові дивіденди за 2018 — 2020 рр., їх потрібно виплатити до виходу засновника чи можна пізніше? (3) якщо дивіденди виплачувати майном, то це буде звичайний продаж ыз подальшим взаємозаліком?

Перш ніж перейти безпосередньо до відповідей на запитання, декілька слів скажемо про процедурні моменти, пов’язані з продажем учасником його частки.

Процедурні моменти продажу частки. Розпочнемо з того, що учасник товариства має право відчужувати свою частку (частину частки) у статутному капіталі лише в тій частині, в якій вона є оплаченою (ч. 3 ст. 20 Закону про ТОВ*).

* Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 р. № 2275-VIII.

Щоб переглянути повну версію, передплатіть журнал Ви вже передплатили? Увійти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія Карантин вихідного дня. Куди дівати працівників? [юрикам і ФОПам]...
27898 35
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд