Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, червень, 2021/№26
Друкувати

Внесок об’єкта нерухомості до статутного капіталу єдиноподатника

Сумцова Ольга, налоговый эксперт
Ситуація. Засновники ТОВ хочуть внести додатково до статутного капіталу об’єкт нерухомості. З нюансів — ТОВ на єдиному податку. Пропонуємо подивитися на цю ситуацію, так би мовити, з усіх боків.

Отже, у цьому випадку учасники вносять додатковий майновий вклад до статутного капіталу підприємства. Тобто маємо справу з операцією зі збільшення статутного капіталу. І особливість її в тому, що як додатковий вклад уносяться не грошові кошти, а об’єкт нерухомості. Згідно з ч. 4 ст. 18 Закон про ТОВ* додаткові вклади можуть вноситися і в негрошовій формі. Тут усе добре.

* Закон України «Про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 р. № 2275-VIII.

Чи допускаються «негрошові» додаткові вклади до статутного капіталу єдиноподатника?

Це питання викликане тим, що для єдиноподатника заборонені негрошові форми розрахунків (п. 291.6 ПКУ). Але в негрошовій формі єдиноподатнику забороняється проводити розрахунки саме за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги). А передача корпоративних прав в обмін на внесений до статутного капіталу об’єкт нерухомості не є відвантаженням товарів (виконанням робіт, наданням послуг), про яке говорить п. 291.6 ПКУ.

Щоб переглянути повну версію, передплатіть журнал Ви вже передплатили? Увійти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
44624 132
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти