Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


10.04.14
2036 19 Друкувати

Подпись, скрепляющая налоговую накладную, не совпадает с электронной цифровой подписью в ЕРНН

   Ухвала Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20.02.2014 № 824/2973/13-а
   
   Податковим законодавством не передбачено норм, які б забороняли продавцю формувати податкову звітність за допомогою електронного підпису та звичайного підпису за наявності таких повноважень у посадової особи.
   
   Тому на думку суду першої інстанції, з якою погодився й апеляційний суд, помилковими є твердження податківців про те, що електронний цифровий підпис, який накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), та підпис, що скріплює цю накладну при її видачі покупцю, мають належати одній особі.
   
   Зокрема, відповідно до абзацу 5 пункту 5 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246 (далі — Порядок) для делегування права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування іншій посадовій особі продавець отримує засоби електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів для такої особи та подає податковому органу за місцем реєстрації посилені сертифікати електронного цифрового підпису зазначеної особи. У такому разі електронні цифрові підписи посадових осіб продавця накладаються в такому порядку: першим — електронний цифровий підпис посадової особи, якій делеговано право підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування; другим — електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.
   
   Нормами Порядку законодавцем обумовлюється право делегування іншій посадовій особі електронного цифрового підпису. Іншими словами, продавець, який володіє електронним цифровим підписом, може делегувати свої повноваження іншій посадовій особі. При цьому особа, яка делегує підпис, подає податковому органу за місцем реєстрації посилені сертифікати електронного цифрового підпису зазначеної особи.
За матеріалами Головбух 24
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ой-ой-ой
11.04.14 06:19

Интересная ухвала. Дешевле ключ сделать.

Відповісти
  • ****
11.04.14 07:50

"Пидпысь здэсь и пидпыс здесь" (читать быстро))) - Когда налоговики понесут наказание за свой правовой нигилизм??? Налоговый майдан? прокуратура и СБУ допросите инспектора, выдающего такие перлы, на первом же допросе он скажет, что так велел начальник (зам.) инспекции. Инспектору условно+запрет навсегда работать на госслужбе, начальнику(заму) - 10-15 лет строгого, с конфискацией!

Відповісти
  • dfg
11.04.14 08:20

Извините, вопрос не по теме. Отправляла через МЕДок декларацию по НДС и в реестре всем неплательщикам поставила код 400000000000. В квитанции - помилка: ІПН 400... не був платником в березні..... Нужно нули ставить? Кто что ставит, поделитесь пожалуйста

Відповісти
  • zzz
11.04.14 08:28

dfg В н/н неплательщикам НДС ставите условный код 400000000000, а в реестре по прежнему 0

Відповісти
  • dfg
11.04.14 08:44

Теперь реестр уточнюючий отправлять, или можно так оставить, ведь по сути: ІПН 400... таки и не является платником, о чем они мне в квитанции напомнили

Відповісти
  • *****
11.04.14 08:52

Почему уточнюючий ,если основной не принят?Что-то мне помниться ,что МЕДОК не понимает,если не поставить номер порции реестра(там где обычно ставим 1) поставить 2

Відповісти
  • lili
11.04.14 09:11

Для dfg Відправила з нулями в реєстрі. Прийнято. Вчора спамяталася про 40000000000, думала вже подавати уточнення. Тепер ще подумаю. В порядку нічого толком не прописано

Відповісти
  • dfg
11.04.14 09:15

***** Реестр принят, но с указанными помилками

Відповісти
  • dfg
11.04.14 09:16

lili, не подавайте уточнення

Відповісти
  • Ирина К
11.04.14 09:23

У меня тоже квитанция № 1 пришла "помилки 400000...), а квитанция № 2 пришла "прийнято" . Как всегда недоработка программистов. Так что никакого уточнения подавать ненадо.

Відповісти
  • А*
11.04.14 09:42

второй абзац за здравие........................................последний за упокой

Відповісти
  • оба-на
11.04.14 10:35

в таких случаях подаю порцию 2 - с минусом 4000..., с плюсом - 0... работает... я так и более серьезные ошибки правлю\. а не текущим реестром...

Відповісти
  • Бухгалтер
11.04.14 11:05

Одни вопросы сплошные живешь как на пороховой бочке вот вот взорвет с какого боку не понятно.

Відповісти
  • Татьяна
11.04.14 11:21

оба-на Подскажите, а вы порцию 2 реестра подаете за тот период, в котором нужно исправить что-то в реестре? Без декларации? И весь реестр переписываете или только те строчки которые нужно поменять? Спасибо

Відповісти
  • TRM
11.04.14 11:42

Реєстр квитанція 1 ДОКУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕНО НА ЦЕНТРАЛЬНОМУ РІВНІ З ЗАУВАЖЕННЯМИ. Через певний час подбайте про прийом квитанції №2 щодо результатів перевірки та прийняття/неприйняття Вашого електронного звiту на районному рівні. Помилка - роздiл 1, гр.6, стр.7, №з/п 7: ІПН '400000000000' не був платником ПДВ в березні 2014 (податкова накладна: від 01.03.2014, № 18). Відправник: Портал прийому звітності 'МДЗ України', версія 2.2.2.7 квитанція 2 -прийнято в ДПІ тел не відповідають Допоможіть можливо хтось консультувався з ДПІ =потрібно подавати знову чи ні Дякую

Відповісти
  • Артемий
11.04.14 12:12

не потрібно, квитанція 2 прийнято! що ще потрібно? а взагалі реєстр податкових не є податковою звітністю... тому я особисто не турбуюсь з цього приводу

Відповісти
  • Мона Лиза
11.04.14 12:21

У меня правильно ушло тогда . когда я вообще убрала 0. и 40000.....Звонила в налоговую . сказали . ставьте 0. но в медке не прошло. звонила в медок.сказали звоните в налоговую.позвонила знакомой .сказала убрать 0 и 400000.тогда все нормально пришли квитанции без замечания.

Відповісти
  • бух
11.04.14 12:40

у меня пришла квитанция №2 принято, а первая с помилками, не собираюсь убироть 4000...., у меня более 500 платежей таких в месяц, каждый раз с ума сходить, тем более гланое ДК

Відповісти
  • Алла
23.04.14 17:23

Податкова знімає ПК лише із-за того , що ПН зареєстрована в ЄРПН підписана електронним підписом уповноваженої особи на що є квитанція, але в Медок вигружена із 1С8 за іншим прізвищем, чи будуть дії податківців правомірні? і звідки нам знати хто має повнолваження підпису ПН у контрагента, адже паперовий варіант , квитанцію на реєстрацію надали вірні , лише сформувавши витяг із ЄРПН ПІБ уповноваженої особи інший ніж у ПН.

Відповісти