Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


19.01.17
6913 6 Друкувати

Яким критеріям повинен відповідати платник податку на прибуток для застосування ставки нуль відсотків?

Податківців запитали: яким критеріям повинен відповідати платник податку на прибуток для застосування ставки нуль відсотків?

Податківці відповіли наступним чином. Відповідно до п. 44 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) на період до 31 грудня 2021 року застосовується ставка нуль відсотків для платників податку на прибуток, у яких річний дохід, визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період, не перевищує трьох мільйонів гривень та розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) кожному з працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим як дві мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом, та які відповідають одному із таких критеріїв:

а) утворені в установленому законом порядку після 01 січня 2017 року;

б) діючі, у яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років) щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує трьох мільйонів гривень, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від п’яти до 20 осіб;

в) які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до 01 січня 2017 року та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до трьох мільйонів гривень та середньооблікова кількість працівників становила від п’яти до 50 осіб.
     
При цьому, якщо платники податку, які застосовують норми п. 44 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, у будь-якому звітному періоді досягли показників щодо отриманого доходу, середньооблікової чисельності або середньої заробітної плати працівників, з яких хоча б один не відповідає критеріям, зазначеним у п. 44 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, то такі платники податку зобов’язані оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному періоді, за ставкою, встановленою п. 136.1 ст. 136 ПКУ.

Дія п. 44 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ не поширюється на суб’єктів господарювання, які:

1) утворені після 01 січня 2017 року шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), приватизації та корпоратизації;

 2) здійснюють:

2.1) діяльність у сфері розваг, визначену в п.п. 14.1.46 п. 14.1 ст. 14 розд. I ПКУ;

2.2) виробництво, оптовий продаж, експорт, імпорт підакцизних товарів;

2.3) виробництво, оптовий та роздрібний продаж пально-мастильних матеріалів;

2.4) видобуток, серійне виробництво та виготовлення дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення;

2.5) фінансову та страхову діяльність (гр. 64 - гр. 66 Секції K КВЕД ДК 009:2010);

2.6) діяльність з обміну валют;

2.7) видобуток та реалізацію корисних копалин загальнодержавного значення;

2.8) операції з нерухомим майном (гр. 68 КВЕД ДК 009:2010);

2.9) поштову та кур’єрську діяльність (гр. 53 КВЕД ДК 009:2010);

2.10) діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

2.11) діяльність з надання послуг у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону України від 21.12.1993 № 3759-XII «Про телебачення і радіомовлення»;

2.12) охоронну діяльність;

2.13) зовнішньоекономічну діяльність (крім діяльності у сфері інформатизації);

2.14) виробництво продукції на давальницькій сировині;

2.15) оптову торгівлю і посередництво в оптовій торгівлі;

2.16) діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води;

2.17) діяльність у сферах права та бухгалтерського обліку (гр. 69 КВЕД ДК 009:2010);

2.18) діяльність у сфері інжинірингу (гр. 71 КВЕД ДК 009:2010).

Платники податку, зазначені у підпунктах «а», «б», «в» п. 44 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, які здійснюють нарахування та виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховують та вносять до бюджету авансовий внесок із податку в порядку, встановленому п. 57.1 прим.1 ст. 57 ПКУ, та сплачують податок на прибуток за ставкою, встановленою п. 136.1 ст. 136 ПКУ, за звітний податковий період, у якому здійснювалося нарахування та виплата дивідендів.

Інформація по темі:
Податок на прибуток - 2017

За матеріалами Категорія 102.25 "ЗІР"
Коментарі
  • ++++
19.01.17 12:55

Вот я думаю - и что же это за фантастическое предприятие?? Где минимум пять человек с зарплатой минимум 6400 трудятся в поте лица и обеспечивают выручку .... до 3 млн в год??? Какая же рентабельность там заложена?? вот прямо интересно

Відповісти
  • Машуня
19.01.17 17:32

++++, это предприятие - ВР Украины. Выручка и рентабельность там заложена )))

Відповісти
  • Машуня
19.01.17 17:38

правда налог на прибыль они и так не платят...

Відповісти
  • *********
19.01.17 16:00

я тоже все это думаю, а еще - какой же это деятельностью надо заниматься???

Відповісти
  • ок
19.01.17 16:30

да никакой. Зато с экрана телевизора можно громко рассказать, что предприятия освободили от уплаты налога на прибыль

Відповісти
  • Днепр
21.01.17 14:36

Судя по заложенным ограничениям чтобы получить эту льготу нужно делать что-то противозаконное.

Відповісти
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
113132 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно