Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


20.02.17
4363 16 Друкувати

Пропонується відновити спецрежим з ПДВ для сільськогосподарських підприємств

До парламенту внесено проект Закону № 6091 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки малих і середніх сільськогосподарських товаровиробників".

Документ має за мету відновлення спеціального режиму оподаткування ПДВ для найчисельнішої категорії суб’єктів господарювання у аграрній сфері - малих та невеликих сільськогосподарських підприємств, у тому числі фермерських господарств,  площа сільськогосподарських угідь яких становить до 500 га. Ще одним завданням ініційованого проекту закону є удосконалення окремих положень щодо електронного адміністрування податку на додану вартість.

Законопроектом вносяться зміни до статей 200-1 і 209 Податкового кодексу України.

Цими змінами пропонується:

- поновити діючу до 2016 року спрощену систему оподаткування податком на додану вартість для малих та середніх сільськогосподарських підприємств – тих, площа сільськогосподарських угідь яких становить до 500 гектарів;

- відмовитися від спеціального режиму оподаткування ПДВ у сферах лісового господарства та рибальства;

- обмежити кількість у одному господарстві поголів’я тварин, вирощування яких  є підставою для застосування суб’єктом тваринництва спрощеної системи оподаткування ПДВ;

 - звільнити від спеціального режиму оподаткування діяльність у сфері птахівництва,  у тому числі - виробництво яєць;

- уточнити порядок електронного адміністрування податку на додану вартість у межах спеціального режиму оподаткування.

Водночас,  із Прикінцевих положень Податкового кодексу вилучається норма про втрату чинності з 2017 року статті 209 «Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства».

 

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Тетяночка
20.02.17 09:10

Оу, покращення??? Невже??? А в кого більше 500га???

Відповісти
  • Тетяночка
20.02.17 09:24

Відновіть реєстрацію ПН за 2016 рік, з вашими закритими спецрахунками з 01.01.17р. купа с/г підприємств потерпіло. Ну тепер відновляйте, а то штраф не має куди та за що платити...)))

Відповісти
  • Старий бух
20.02.17 11:27

Ну не брєд??? А чому до 500 га ??? Чому не до 1000? Де обгрунтування цього крітерію??? Знову "на глазок"? Чому без пояснень???

Відповісти
  • 666
20.02.17 13:05

наше предприятие входит в критерий 500 га, но если в том виде вернуть, как было в 2016 году, так это не вариант, как по мне. Геморрою выше крыши, а 15%, это как мертвому припарка!

Відповісти
  • 777
20.02.17 15:13

666, пропонують вернути як було до 2016 року уважно прочитайте! я за обома руками як було до 2016 року!

Відповісти
  • Главбух
20.02.17 13:05

Граются в туди-сюди. Скільки можна? Хочуть щоб бухгалтери в дурку попали.Чи не можна зробить раз зміни, і жити спокійно.

Відповісти
  • 777
20.02.17 15:14

- поновити діючу до 2016 року спрощену систему оподаткування податком на додану вартість для малих та середніх сільськогосподарських підприємств – тих, площа сільськогосподарських угідь яких становить до 500 гектарів;

Відповісти
  • Старий бух
20.02.17 15:17

Для 666: Ви абсолютно праві - 15% лише створюють видимість спецрежиму і бухгалтерію ускладнюють і ще постійні камеральні перевірки ( принаймі наша податкова любить це діло)! Нехай вже собі заберуть ці 15% і нам спокійніше спати...

Відповісти
  • грустьпечальтоска
20.02.17 16:33

до 2016 года, это 100% возмещение НДС. Ладно до 500га, это типа маленькие и нуждающиеся в поддержке.. Но чего они так не любят лесное хозяйство? Рыбное? Животноводство и птицеводство? У них типа все зашибись? Оно и заметно, цены каждую неделю вверх растут.

Відповісти
  • 111
21.02.17 14:38

грустьпечальтоска, я так думаю, это потому, что на них распространяется дотарирование, принятое в этом году. А вот на сельхозпредприятия, которые выращивают обычные культуры (пшеница, гречка, подсолнух и пр.) на них эта квота не распространяется.

Відповісти
  • Лика
21.02.17 09:19

я так понимаю нам не нужно молоко и мясо, мы можем кушать ввезенное импортное мясо и молоко пить которое сделано с порошков, кому нужны отечественные производители?

Відповісти
  • Oleg7
21.02.17 09:19

Популісти!!! Я не розумію, навіщо ускладнювати оподаткування встановлюючи безліч пільг та особливостей оподаткування??? Краще б скасували всі інші пільги та встановили однакові умови обкладеня ПДВ. Або взагалі відмінили цей податок!

Відповісти
  • 11
21.02.17 12:44

Люди не принимайте близко к сердцу. Просто прочитайте кто подал законопроэкт и вы все поймете. Вообщем расслабьтесь.

Відповісти