Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.05.17
17850 24 Друкувати

Подання повідомлення за ф. № 20-ОПП у разі придбання (оренди) транспортного засобу

Чи потрібно подавати повідомлення за ф. № 20-ОПП ЮО, яка придбала (орендує) транспортний засіб для своїх господарських потреб або потреб відокремленого підрозділу (філії)?

Відповідно до п. 8.1 розд. VIIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіна від 09.12.2011 р. № 1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 № 462) (далі – Порядок), платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку у порядку, встановленому розд. VIIІ Порядку.

Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі - об’єкти оподаткування), є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів (п. 8.2 розд. VIIІ Порядку).

Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків (п. 8.4 розд. VIIІ Порядку).

Таким чином, у разі придбання (оренди) юридичною особою транспортного засобу для своїх господарських потреб або потреб відокремленого підрозділу (філії) повідомлення за ф. № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після придбання (оформлення договору оренди) за основним місцем обліку такої юридичної особи.

У разі придбання (оренди) юридичною особою транспортного засобу для потреб відокремленого підрозділу (філії) у графі «Місцезнаходження об’єкта оподаткування» повідомлення за ф. № 20-ОПП зазначається адреса відокремленого підрозділу (філії) за місцезнаходженням транспортного засобу.

Крім того, якщо юридична особа в повідомленні за ф. № 20-ОПП вже зазначила транспортні засоби, які знаходяться у її власності (оренді), то при наступному придбанні (оренді) або відчуженні транспортних засобів в повідомленні за ф. № 20-ОПП зазначаються тільки ті об’єкти по яким сталися зміни.

За матеріалами Категорія 119.11 "ЗІР"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Вера
23.05.17 08:40

Какой штраф за не предоставление ???

Відповісти
  • Надя
23.05.17 11:04

Вера, Згідно з п. 117.1 ст. 117 ПКУ неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених ПКУ, - тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 510 гривень. У разі не усунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 1020 гривень.

Відповісти
  • Галина
23.05.17 09:22

Не понимаю, написано, что надо подавать данные об объектах, связанных с налогообложением. Если я арендую авто, то они считают, что я должна подавать 20-ОПП потому что плачу НДФЛ и военный с арендной платы?

Відповісти
  • Анатольєвна
23.05.17 11:54

Галина, можливо малось на увазі, що взятий в оренду автомобіль використовується для отримання прибутку. Тобто автомобіль взятий в оренду використовується для надання платних послуг (перевезення для інших ЮО). Наше підприємство тільки 5 днів тому оформило договір оренди і я тепер замислилась чи потрібно подавати, тому що ми використовуєм його виключно для своїх потреб і не отримуємо прибутку від його використання, а маємо тільки витрати.

Відповісти
  • Алечка
23.05.17 09:30

А если я ничего не плачу? У меня позика авто..безоплатная...нужно уведомлять или нет?

Відповісти
  • Світлана, Запоріжжя
23.05.17 12:32

Алечка, я не подавала

Відповісти
  • Ромашка
23.05.17 10:30

510 1-й раз

Відповісти
  • Ольга
23.05.17 10:37

ни разу не сдавала эту форму... 510 грн как-нибудь переживу. Совершенно бесполезная форма, только для сбора штрафов, потому что и так по всем налогам, которые должны платиться сдаются отдельные конкретные отчеты, что подтверждают эти самые объекты налогообложения.

Відповісти
  • Татьяна
23.05.17 10:39

Что за бред. Причем тут приобретение или аренда авто к 20 ОПП.

Відповісти
  • Галина
23.05.17 11:42

При налоговых проверках ни разу не проверяли, подавали ли мы 20-ОПП

Відповісти
  • Марина
23.05.17 11:58

Я тоже по аренде не подавала, первый раз слышу

Відповісти
  • Lily
23.05.17 12:32

VIII. Порядок обліку об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням8.1. Платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку у порядку, встановленому цим розділом.

Відповісти
  • Lily
23.05.17 12:32

Об'єкт оподаткування — майно, товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об'єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов'язує виникнення у платника податкового обов'язку.

Відповісти
  • Кузя
24.05.17 14:29

Lily, когда авто дорогое и рассчитывается обязательство по транспортному налогу, да, объект есть. Тут не поспоришь. Или таксопарк, где каждая машинка - отдельная единица, напрямую генерирующая ДОХОД. Как торговая точка. В остальном, спорный вопрос. Чем принципиально отличается не очень дорогое авто для админ поездок от, скажем, мобильника, инкрустированного брюликами для "понтов" директора? Какие такие предусмотренные налоговым законодательством налоговые обязательства ВОЗНИКАЮТ от использования этих объектов у юр. лица? Никаких. Расходы, да, возникают. Но расходы не являются предметом налогообложения.

Відповісти
  • Lily
23.05.17 12:37

Так получается, что весь товар тоже подлежит к 20 - ОПП не вижу где идет речь об основных средствах

Відповісти
  • лена
23.05.17 12:52

....та інші об'єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов'язує виникнення у платника податкового обов'язку......... Ну так тогда в 20 ОПП надо и всех физлиц указать и контрагентов - они то то ж влияют на "виникнення у платника податкового обов'язку"

Відповісти
  • НАДОЕЛО
23.05.17 13:10

Подается раз в квартал или полугодие? Открыла и пришла в ужас. Ни разу не подавала, авто у нас в аренде. А затем,я так понимаю, подается и "Забруднення"?

Відповісти
  • )))
23.05.17 13:21

Очередной бред, идиотов))), на дворе 21 век, а они все бумажки собирают.

Відповісти
  • Марта
23.05.17 14:05

Підтримаю Ольгу! 170-510 грн. переживу.

Відповісти
  • Нона
23.05.17 14:51

В 2013 году носила 20 ОПП в налоговую ножками (аренда авто)- посылали из кабинета в кабинет пока одна мадам не "сжалилась" соизволив пробормотать "бросьте там на стол" - из чего я сделала вывод -никому эта бумажка не нужна :-)))

Відповісти
  • Нона
23.05.17 14:53

Поскольку на мой экземплярчик штампик дама ставить не захотела

Відповісти
  • Анатольєвна
23.05.17 15:18

Нона, чи були у Вас після 2013р. перевірки, і чи цікавились цією формою податківці хоча би на тій підставі, що Ви її подали?

Відповісти
  • Нона
23.05.17 15:26

Ні, перевірок не було, доказів що я її подавала у мене немає, але ж в 1 ДФ кожного кварталу проходить сума оренди (під кодом 106), та кому вона перераховується, 18% та 1.5% з цієї суми плачу при перерахуванні

Відповісти
  • Анатольєвна
23.05.17 16:12

Нона, дякую Вам що відгукнулись. Я розумію, що дані по оренді з'являться після подання 1-ДФ, тому і маю сумнів чи не постане питання про неподачу 20-ОПП, адже раніше у мене не було 106 коду.

Відповісти