Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


24.05.17
6086 3 Друкувати

Чи необхідно за місцем проживання керівника, яке є основним місцем обліку ЮО, подавати до контролюючого органу повідомлення за ф. № 20-ОПП?

Пунктом 45.2 ст. 45 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) визначено, що податковою адресою юридичної особи є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР).

Відповідно до п. 63.3 ст. 63 ПКУ платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах, зокрема за місцезнаходженням юридичних осіб (основне місце обліку), відокремлених підрозділів юридичних осіб, а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.

Взяття на облік за основним місцем обліку юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків і зборів у контролюючих органах здійснюється на підставі відомостей із ЄДР, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей контролюючими органами (п. 64.1 ст. 64 ПКУ).

Процедури обліку об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, визначені розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіна від 09.12.2011 р. № 1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 № 462) (далі – Порядок).

Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за ф. № 20-ОПП (додаток 10 до Порядку) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Отже будь-яка юридична особа (незалежно від того, за якою адресою вона зареєстрована) зобов’язана подати до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за ф. № 20-ОПП.

За матеріалами Категорія 119.11 "ЗІР"
Теги:
Коментарі
  • Мирра
24.05.17 09:00

Когда-то в налоговой говорили, что на юр. адрес подавать 20-ОПП не нужно.....

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Сонце
24.05.17 12:56

Подавала 20-ОПП і за юр. адресою, і за місцем здійснення діяльності. Хоча податківці кричали, що їм цей звіт не потрібно...

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Нюшка
25.05.17 07:37

А подскажите, пожалуйста, если ТОВка зарегистрирована по месту прописки директора с 2015г., а фактическое место деятельности другое (но в одном городе и есть договор аренды), стоит ли сейчас подавать 20-ОПП. И если да, то какое будет "наказание" за просрочку?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія ПДФО + ВЗ + ЄСВ = єдина звітність...
29085 33
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд