Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


04.07.17
15758 63 Друкувати

Кампанія з блокування ПН. 1-й рівень — ознаки непотрапляння під моніторинг*

Ось і «приплили» — здрастуй, 1 липня! Перший, тренувальний, акт «ПН-блокувального балету» добіг кінця. Починаються веселощі другого акта, який для багатьох буде вже справжнім. Цей ввідний матеріал стосується першого перевірочного рівня — ознак, за якими повинні відсіватися платники, і ПН/РК, які взагалі не підлягають моніторингу.

* Фіскали так називають постійний автоматизований моніторинг відповідності ПН/РК критеріям.

Наказ Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567, яким були, зокрема, затверджені Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН (далі — Критерії № 567), набув чинності 20 червня (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 51, с. 3). Приступимо до обговорення цього документа.

Але заздалегідь зазначимо, що в п. 4 згаданого наказу Мінфін доручив ДФСУ до 25 червня провести аналіз ефективності застосування критеріїв і в 5-денний строк подати пропозиції про їх удосконалення. Далі таке «перетрушування» критеріїв передбачається робити щокварталу. Тож, можливо, зміни в цей норматив — не за горами і «правила гри» можуть незабаром змінитися…☹

Сортування підконтрольних

Тут відразу заспокоїмо, що більшість платників, у тому числі й частина тих, хто отримував при тестовому режимі квитанції про реєстрацію ПН/РК з фразами про «не відповідність» і т. ін. (див.«Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 47, с. 21) навіть під моніторинг не потраплять. А ось ряд «великих» платників (див. далі) тепер уже мають бути пильними і готовими до моніторингу і можливих блокувальних неприємностей. А їх контрагенти-покупці — до проблем з ПК за придбаним у таких «великих». Але давайте — про все по порядку.

Спочатку всі ПН/РК, що подаються для реєстрації в ЄРПН, з метою оцінки ступеня ризиків, достатніх для її зупинення, до проведення моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються ДФСУ відповідно до певних ознак. У п. 5 Критеріїв № 567 наведенічотири види цих ознак «1-го рівня», для відсортовування платників і їх ПН/РК, які підлягають контролю на предмет зупинення реєстрації в ЄРПН.

Відразу зазначимо, що якщо платник (чи його ПН/РК) підпадає хоча б під одну з цих чотирьох ознак, то його ПН/РК не підлягають моніторингу, а значить не повинні блокуватися при реєстрації. Тобто такий платник (поки що?) на предмет блокування його ПН/РК може розслабитися. ☺

Ознаки «невідповідності»

А тепер послідовно наведемо ці 4 види ознак з п. 5 Критеріїв № 567, супроводивши їх своїми коментарями.

Ознака 1


Податкова накладна не підлягає наданню одержувачеві (покупцеві) та/або складена за операцією, звільненою від оподаткування

Це означає, що не зупинятимуть реєстрацію тих ПН (думаємо, і РК до них, хоча РК окремо не згадали), у яких указаний будь-який тип причини (з «01» до «15») і ПН (РК), у яких проставлена позначка «без ПДВ». Таким чином, усі ПН (і РК до них), які платниками не видаються (у тому числі усі «щоденні» та інші ПН, що оформляються при роздрібній торгівлі), а також «пільгові» ПН моніторингу не підлягають, і призупинятися їх реєстрація в кого б то не було взагалі не буде! Та воно і зрозуміло, адже права на ПК такі ПН, як і ПН на пільговані операції, нікому не надають.

Ознака 2


Обсяг постачань, указаний платником у ПН/РК, зареєстрованих у поточному місяці, з урахуванням поданої(ого) на реєстрацію в ПН/РК, складає менше 500 тис. грн. і керівник — посадова особа такого платника є особою, що обіймає аналогічну посаду не більше ніж у трьох діючих платників

Згідно з цією ознакою з-під моніторингу випаде левова частка платників ПДВ. Адже якщо керівник платника не керує більш ніж трьома діючими платниками і місячний обсяг постачань не перевищує 500 тис. грн., то ПН/РК платника зупиняти не повинні.

Більше трьох крісел. Якщо ж керівник платника ПДВ керує більш ніж трьома платниками податків (при цьому буквально не важливо, чи є всі вони платниками ПДВ), то, на нашу думку, усі ПН/РК (окрім згаданих вище в ознаці 1) платника з таким «багатоверстатним» керівником можуть потрапляти під моніторинг. Причому незалежно від місячних обсягів постачання (якщо тільки платник не впишеться в ознаки «податково-навантажувальні» 3 та/або 4 — див. нижче). Тому таким має сенс скоріше замінити керівників на родичів, співтоваришів та інших сподвижників. ☺ Ну і декому у зв’язку із цим не перешкодить терміново перевірити/оновити дані в держреєстрі про керівника підприємства…

«Крупнячок». В інших «везунчиків» (умовно назвемо їх «великими») моніторинг, імовірно, повинен «включатися», тільки коли «наростаючий» обсяг постачань звітного місяця з урахуванням поданої(ого) на реєстрацію в ПН/РК перевищить 500 тис. грн.! Тобто ця ознака — головний фільтр, що відсіває з-під пильного фіскального ока всяку ПДВшну «дрібницю».

До речі, не зовсім зрозуміло, ця цифра братиметься з урахуванням ПДВ або без (судячи з усього — без), але враховувати формально вона повинна обсяги всіх постачань (окрім тільки необ’єктних)!

Зазначимо, що ця ознака виглядає дивно. Адже якщо читати її буквально, то у «великих» контролюватися в конкретному місяці стануть тільки ті ПН/РК, які реєструватимуться після того, як обсяги постачань з початку місяця зашкалять за 500 тисяч! Якщо перевірочні параметри ПЗ так і будуть запрограмовані, тоді є резон «великим» або дробитися (варіант — частину свого обороту проганяти через «дрібницю»), або — коли дроблення неможливе — планувати свою роботу так, щоб усі сумнівні ПН/РК* пропускати із самого початку кожного місяця в перших «п’ятистах тисячах» обсягів постачань! А після подолання цього рубежу реєструвати «чистенькі» ПН/РК, а також ПН/РКна пільгові і «нульові» операції. ЧИТАТИ ДАЛІ...

 

Інші матеріали із "Податки та бухгалтерський облік", 2017, № 53:
Кампанія з блокування ПН. 2-й рівень — критерії та механізм
Фінзвітність: радить Мінфін
Повернення сплаченого товару продавцеві
Податок на нерухомість: визначаємо ставки, уточнюємо звітність
Чи може ФОП отримати готівкою інвалютну виручку
Бухгалтерський тест за червень

Передплатити "Податки та бухгалтерський облік"

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • SHADOW
04.07.17 08:23

лично мне по барабану, зарегистрируют такую НН на неплательщика или нет. обязательства мне это не уменьшит и не увеличит

Відповісти
  • резидент
04.07.17 09:39

SHADOW, если бы заблокировали розничную НН, то рано или поздно возникнет вопрос о штрафе за просрочку регистрации НН. А тут уже не по барабану

Відповісти
  • бух
04.07.17 09:11

SHADOW, так, але покупцеві не все рівно! ))))

Відповісти
  • н
04.07.17 09:17

бух, Неплатнику ,здається,все рівно

Відповісти
  • SHADOW
04.07.17 09:14

бух, если он не плательщик ндс, то он налоговый кредит не получает в любом случае. как ему это навредит, учитывая подписанный договор и акт выполненных работ/ услуг?

Відповісти
  • бух
04.07.17 09:23

SHADOW, хіба тут тільки про неплатників йдеться?

Відповісти
  • SHADOW
04.07.17 09:42

бух, покупатель, плательщик НДС, всегда хочет получить товар/услугу и при этом получить налоговый кредит(чтобы живых денег меньше потратить). если он таковым не является(единщик) или если плательщик НДС, но товар/услуга освобождена от НДС, то ему все равно будет, есть НН или нет. она ему не выдается и он ее не получит. следовательно если ее "тормознут", последствий для него не должно быть. имхо

Відповісти
  • ***
04.07.17 11:11

SHADOW, так штраф-то за нерегистрацию вам заплатить все-равно придется, хоть плательщик ваш покупатель, хоть не плательщик

Відповісти
  • Валя
04.07.17 09:42

У кого-то вчера зарегилась нн? Сутки прошли - ни ответа, ни привета! СЕА работает в штатном режиме?!

Відповісти
  • Леся
04.07.17 10:32

Валя, А у них штатный режим - висяче-лежачий.Все нормально

Відповісти
  • Ольга
04.07.17 10:29

Валя, В принципы працює. вчора здала ЄСВ, сьогодні 1Дф (квитанції ПРИЛЕТІЛИ!!!!!, а вчорашні ПН - глухо!! Мабуть, моніторять...

Відповісти
  • Елена
04.07.17 09:49

Валя, нет не зарегистрировались, квитанций нет, в эл.кабинете регистрации нет. Отправляли вчера где-то в 8,30.

Відповісти
  • Валя
04.07.17 09:52

Елена, Да, такая же фигня, ни квитанций, ни в кабинете. Что делать? Отправлять повторно? Ждать дальше? Капец.

Відповісти
  • Світлана, Запоріжжя
04.07.17 09:51

вчера отправила НН на регистрацию ( на пробу) все на неплательщиков - до сих пор висят в отправленных. В электронном кабинете тоже их нет. А говорили, что с 1 июля всё будет работать четко...

Відповісти
  • Елена
04.07.17 10:10

Світлана, Запоріжжя, наверное у них это и называется "работать четко". опять после массовых возмущений разродятся письмом, что СЭА работает в штатном режиме, это вы, бухгалтера, тупые-криворукие всё неправильно делаете.

Відповісти
  • ТАНЯ
04.07.17 11:12

Елена, Понятно опять шатун напал Задолбали

Відповісти
  • бух
04.07.17 10:00

Как уже достал этот цирк.У на вирус Петя постоянный.

Відповісти
  • Алиса
04.07.17 10:26

У меня попали на мониторинг НН зарегистрированные на неплательщика в 06 мес, отправлялись на регистрацию 28/06. Товар куплен и реализован в 06/2017. Оборот был больше 500 тыс в мес, без ПДВ. И как же понимать ознаку №1? Или после оборота 500,00 тыс НН все подряд попадают под мониторинг?

Відповісти
  • Валя
04.07.17 10:31

Алиса, Странно, на неплательщика не должны мониториться ни при каких условиях. Вот вам и показатель четкой работы системы ((

Відповісти
  • Алиса
04.07.17 10:44

Валя, вот и меня это удивило, причем не одна НН, а 3 штуки. Еще и просили подать додаток с поясненнями))) Аха, счаз.... Подать только через кабинет! Потому что им надо акт написать)) Но где его в ЕКП искать - не знали, так как они в глаза его не видели..... Я очень культурно, как могла, сказала, что, сорри, не буду тратить время, тестовый режим до 01/07, а поставщики еще не зарегистрировали нам входящие. Отстали.... Хотя товар был такой, что постоянно продается.....

Відповісти
  • резидент
04.07.17 11:17

Алиса, Вам заблокировали НН еще в июне (условно) или уже в июле?

Відповісти
  • qqq
04.07.17 10:40

Може хтось пояснити по четвертому критерію. До Уваги береться тільки ЄСВ з зарплати чи ще які податки. І до розрахунку береться сума постачання з ПДВ?Якщо все вірно то печалька в мене трішки недотягує до 5 процентів розрахунок...

Відповісти
  • резидент
04.07.17 11:20

qqq, беріть до уваги усі СПЛАЧЕНІ податки (крім імпортного ПДВ) + ЕСВ. Тобто берете не сумму постачання (чи наприклад податкові зобовязання), а саме сплачені податки

Відповісти
  • Наталья
04.07.17 10:43

Вчора відправила ПН на неплатників. На сьогодні нема квітанцій

Відповісти
  • отак
04.07.17 11:09

Можливо хтось допоможе. Хочу відправити на реєстрацію податкову накладну з електронного кабінету , а воно просить підпис директора, бухгалтера як на звітність , а мені потрібно підписати тільки бухгалтер. Чи можна якось налаштувати підписти в електронному кабінеті.

Відповісти
  • Валя
04.07.17 11:15

отак, когда вошли в кабинет - в правом верхнем углу, где фио владельца ключа кликаете - налаштування, використання підписів - оставляете галочку на бухе и печати. Выйдите из кабинета, войдите снова и вперед. У меня так получилось

Відповісти
  • отак
04.07.17 11:39

Валя, підпис директора неактивний , неможливо його забрати. Можна тільки забирати бухгалтера і печатку.

Відповісти
  • 123
04.07.17 12:39

отак, скорее всего зашли с ключом директора, зайдите под бухгалтером

Відповісти
  • Марі
04.07.17 13:49

123, Мабуть простіше відповідального за виписку податкових накладних на підприємстві змінити, ніж налаштування у кабінеті. У мене поки що працює Медок, тож спеціально спробувала зайти до кабінету зі своїм ключем і упс... Підпис директора відмінити неможливо. Директор теж сам себе відмінити не може... Робіть відповідальним директора і підписуйте його ЕЦП...

Відповісти
  • Валя
04.07.17 12:01

отак, Может быть, т. к. у меня подписывает директор. Я убрала галочку с буха и всё получилось... Затрудняюсь вам помочь

Відповісти
  • Оксана С.
04.07.17 11:25

Хоть у кого то есть ответ по НН отправленным на регистрацию 03.07.17? У меня нет даже подтверждения о доставке.

Відповісти
  • Валя
04.07.17 11:31

Оксана С., Неа. Ни квитанций, ни подтверждений, ни изменений в кабинете с 30.06

Відповісти
  • Ирина
04.07.17 11:37

с налоговыми такая же ситуация. вчера отправили утром, до сих пор нет ни одной квитанции

Відповісти
  • СержК
04.07.17 11:47

Это называется мани-торинг)

Відповісти
  • Валя
04.07.17 11:53

СержК, Мани-тыринг

Відповісти
  • Машуня
04.07.17 15:16

Валя, СержК, ))))))))))))))))) а еще время-тыринг :)

Відповісти
  • грустьпечальтоска
04.07.17 11:53

Автор конечно красиво пишет, мягко стелет, но жестко спать. Но...попередження приходили на услуги выписанные как плательщику так и НЕПЛАТЕЛЬЩИКУ. Да, объем больше 500 тыс, но директор только на одном предприятии. Вывод - все их критерии можно засунуть в одно место, как хочу так и будут блокировать. Что в этом месяце не знаю, вторые сутки квитанции жду....

Відповісти
  • СержК
04.07.17 12:20

грустьпечальтоска, а в 2015-м не так было, когда стырили у всех тонны налогового кредита (кто-то типа нечаянно лоханулся и зарядил в систему не совсем ту формулу, которая была прописана в законе)? Страну месяца полтора типало. Все это - шаловливые ручки, умноженные на неспособность (либо же умысел) сделать нормальную постановку задачи прогерам(

Відповісти
  • грустьпечальтоска
04.07.17 12:51

СержК, точно тогда июль был))))) Нам отрицательное значение аккурат к 15 и восстановили, с работы уползала, глаза просто ничего уже не видели))))))

Відповісти
  • А*
04.07.17 12:00

Та же история- отправила налоговые вчера в 10.20.- и ничего в ответ.висят"отправленные"

Відповісти
  • Марина
04.07.17 12:37

Вчера отправляла на регистрацию налоговые, сегодня до сих пор квитанций нет, попробывала дозвониться в Медок или налоговую - это невозможно

Відповісти
  • Гость
04.07.17 12:49

А если на предприятии присутствуют только пільгові операции, а обороn больше 500тыс. Будет блокироваться то, что перешагнет 500тыс.в месяц?

Відповісти
  • резидент
04.07.17 13:43

Гость, пільгові ПН взагалі не блокуються

Відповісти
  • Гость
04.07.17 13:57

резидент, а если оборот за месяц больше 500т.?

Відповісти
  • Нет слов
04.07.17 12:57

Пожалуйста, подскажите.....Выскочила ошибка при запуске M.E.Doc :помилка з’єднання з базою данихсервер embeddedБаза данных: путьПомилка: bad parameters on attach or create database CHARACTERSET WIN1251 is not definedМЫ ПОПАЛИ? И ЧТО НУЖНО/МОЖНО СДЕЛАТЬ? Пожалуйста, подскажите, тел.техподдержки МЕДОКа? 206-72-10 (Киев) не дозвонится :(

Відповісти
  • Бусяка
04.07.17 12:59

Только что, через Медок пришла какая-то "гадость" и антивирусник запросил перезапустить систему для удаления(никаких обновлений не запускала), только вытиги свдились.Вот и думаю, а остановили ли "петю"?

Відповісти
  • Елена
04.07.17 14:10

Лёд тронулся.:) Из вчерашней пачки отправленных налоговых пришли квитанции аж на две, ну хоть без замечаний, аллилуйя. Зато эл.кабинет 404 Not Found.

Відповісти
  • Марина
04.07.17 14:18

в электронный кабинет работает у кого-нибудь?

Відповісти
  • катерина
04.07.17 14:44

Пришел ответ на вчерашние налоговые " Документ прийнято. Реєстрація зупинена.Пропонуємо надати пояснення, або копії документів.... або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п.4 наказу №567. Где найти эту таблицу, которая подается только в эл. виде.

Відповісти
  • Елена
04.07.17 14:49

катерина, В личном кабинете на сайте ДФС: Введення звітності-запити. Там есть эта таблица. Отправила, получила первую квитаницию, теперь жду второй.

Відповісти
  • Жесть
04.07.17 15:12

Первая ласточка и к нам прилетела. Квитанция №1 с кабалистическими знаками, предвещающими конец света - НН нашего контрагента попала в блокировку "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567.За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 8544.. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту «в» п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу." Причем в медке не видно ни самой налоговой, ни суммы, ни даты, ничего... просто при обновлении выскакивает окошко с текстом. А если их будет больше, как отслеживать? Где их искать? Как понять на какой стадии там у них рассмотрение? До медка дозвониться не удалось

Відповісти
  • 123
04.07.17 15:16

" Документ прийнято. Реєстрація зупинена.Пропонуємо надати пояснення, або копії документів.... і як це зрозуміти 3 накладні на пиломатеріали зареєстрували а це написали мені на тирсу (відходи) чи вони не розуміють що це таке -тирса і взагалі як то зрозуміти Документ прийнято. Реєстрація зупинена

Відповісти
  • Tata
04.07.17 16:28

123, у Вас оборот превысил 500 тыс.?

Відповісти
  • катерина
04.07.17 15:32

Елена Вы заполняли Коды придбання и Коды постачання или только придбання

Відповісти
  • Марина
04.07.17 15:43

А у меня так и нет квитанций со вчерашнего дня

Відповісти
  • катерина
04.07.17 15:45

По Таблице пришел ответ Документ не приняйто Не допускається одночасне заповнення граф КО=од згідно УКТЗЕД 016-2010 ( придбання товарів) та Код згідно УКТЗЕД постачання. товарів. Подскажите как правильно заполнить если у кого-то принят этот Додаток

Відповісти
  • Ирина
04.07.17 15:56

катерина, нужно сделать две графы. в одной входящий код, а в другой исходящий код.

Відповісти
  • Марина
04.07.17 16:11

Опять слухи о повторной кибератаке

Відповісти
  • Марина
04.07.17 16:11

Выключайте интернет

Відповісти
  • ***
04.07.17 16:43

зла не хватает, на эту "четкую" работу, подорвать бы их нафиг вместе с их СЭА

Відповісти
  • 123
04.07.17 21:08

Так, в мене оборот в місяць 1,5 млн виробництво ,експорт,надання послуг, якщо б всі працювали в межах України було б простіше, продав а гроші в кишеню - на зарплати в конвертах,а так всі майже експортують і потрібен прихід- вони д-ли самі заганяють економіку в тінь,Що не видно що в лісгоспі купили ліс і реалузуємо пиломатеріали і відходи (тирсу) з якої фірма (покупець) виготовляє гранули ,палети,брикети і теж експортує,я уже директора попередила що звільняюся- в мене уже немає сил.

Відповісти
  • ИринаД
05.07.17 00:07

123, А куда пойдете? Вы уверены, что на новом месте не будет на входе мука, яйца и масло, а на выходе - булки или еще что-нибудь в этом роде.

Відповісти
  • Милана
05.07.17 00:59

Подскажите, а как понять что налоговая заблокирована, не открывать же каждую квтанцию отдельно. К ней есть регистрационный номер?

Відповісти