Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


20.07.17
14744 24 Друкувати

Обов’язкове використання печаток суб’єктами господарювання скасовано

19.07.2017 року набрав чинності Закон України від 23.03.2017 №1982-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями» (далі – Закон №1982).

Законом №1982 внесено зміни до низки законодавчих актів, якими виключаються вимоги про обов’язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання (далі – СГ)) та необхідність використання печаток у взаємовідносинах СГ з державними органами та органами місцевого самоврядування.

Так, зокрема, стаття 581 Господарського кодексу України викладена у новій редакції, відповідно до якої:

1. СГ має право використовувати у своїй діяльності печатки. Використання СГ печатки не є обов’язковим.

2. Відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, що подається СГ до органу державної влади або органу місцевого самоврядування. Копія документа, що подається СГ до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого СГ або особистий підпис фізичної особи – підприємця. Орган державної влади або орган місцевого самоврядування не вправі вимагати нотаріального засвідчення вірності копії документа у разі, якщо така вимога не встановлена законом.

3. Наявність або відсутність відбитка печатки СГ на документі не створює юридичних наслідків.

4. Виготовлення, продаж та/або придбання печаток здійснюється без одержання будь-яких документів дозвільного характеру.

Також внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), якими, зокрема, додано статтю 16624 «Незаконні вимоги до документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування».

Відповідно до цієї статті КУпАП вимога посадової особи органу державної влади або органу місцевого самоврядування про наявність на документі, що подається СГ, відбитка його печатки або нотаріального засвідчення вірності копії документа, якщо обов’язковість такого нотаріального засвідчення не встановлена законом, або відмова у прийнятті документа у зв’язку з відсутністю на ньому відбитка печатки СГ або нотаріального засвідчення вірності копії документа, якщо обов’язковість такого нотаріального засвідчення не встановлена законом, – тягнуть за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

За матеріалами ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Алиса
20.07.17 07:08

4 пункт? Серьезно? Можно "наделать" печатей без документов?

Відповісти
  • Джур
20.07.17 09:38

Алиса, уже давным давно отменён 17-ый приказ, обязывавший для изготовления печатей обращаться в разрешительную службу. Так что, да, можно наделать кучу печатей. Некоторые фирмы-изготовители подстраховываются, просят копию выписки, заявление на изготовление печатей, регистрируют в книге выдачу под паспорт и подпись, так, как было во времена разрешителей. Некоторые фирмы-изготовители документов вообще не просят! Поэтому, если используете печати, целесообразно по предприятию сделать приказ, утвердить оттиски, назначить ответственных за хранение и использование.

Відповісти
  • Елена
20.07.17 07:28

Поле, чудес!

Відповісти
  • Фу
20.07.17 08:06

Интересно на все это посмотреть.

Відповісти
  • Постійний читач
20.07.17 08:51

Фу20.07.17 08:06Интересно на все это посмотреть.Просто ніде дозволи не потрібно брати. Прада дане положення діяло і до сьогодні.А раніше дозвіл брався тільки у міліціянтів

Відповісти
  • ***
20.07.17 09:21

Заблокировали налоговую накладную - нарисовал сам "бумажку"- отсканировал-отправил в ДФС- разблокировали налооговую. Такой теперь алгоритм действий? На ряду с СЭА "задр@@ками" эти нелепые отмены, а потом для разблокировки будут говорить, что документы не легитимны. И вообще, теперь первичный документ, только содержит информацию о хоз. операции, а раньше был ее подтверждением. Разницу чувствуете?

Відповісти
  • М.В.
20.07.17 09:37

***, обязательно расскажете о личном опыте отправки "нарисованных бумажек".

Відповісти
  • ***
20.07.17 10:43

М.В., уже другие писали здесь... "рисовали" сами, подписывали сами "левой" и "правой" рукой....

Відповісти
  • Почти Киев
21.07.17 10:12

***, Ещё немного подождём, пока "законотворцы" раздуплятся. А потом будет как в поговорке: "Недолго музыка играла!" и каждую бумажку побежим к нотариусу заверять!

Відповісти
  • М.В.
20.07.17 11:32

***, будьте любезны, ссылку на "другие писали".

Відповісти
  • ***
20.07.17 12:41

М.В., https://buhgalter911.com/uk/news/news-1030309.html для особо занудных....(см. комм. бухбух). Отслеживать будете или прсить поделиться опытом?

Відповісти
  • Ирина
20.07.17 09:26

Всем добрый день! Я не по теме, простите. Коллеги , кому приходила ссылка на запись вебинара от 18.07.2017 - скиньте пожалуйста ! Прозевала регистрацию, вебинар и соответственно ссылку на запись. Спасибо всем не равнодушным!

Відповісти
  • Елена
20.07.17 09:45

https://www.youtube.com/watch?v=3-aJcAlieK0

Відповісти
  • Ирина
20.07.17 09:48

Елена, Спасибо Вам огромное!!!!!

Відповісти
  • ОООД
20.07.17 10:07

Вчера делала инвалидность .. так там было 25 оттисков печатей и не дай Бог , что б одной не было или оттиск не четкий . Естественно я же буду пенсию получать 3 коп. И никто не отменяет !!! А без печатей бизнес легче и отжимать и подлог делать.

Відповісти
  • Елена Е.
20.07.17 11:20

Ну натворили..... Теперь если выскакивает по декларации прибыль берем и рисуем себе какие угодно бумажки для расходов-хоть то акт и договор с каким-нибудь Пупкиным на аренду помещения, оборудования, хоть акт на услуги консультационного характера......

Відповісти
  • SHADOW
20.07.17 12:19

Елена Е., а это мысль.. )

Відповісти
  • *_*
20.07.17 12:50

SHADOW, а не запоют ли потом проверяющие, что подпись не пупкина? и не потребуют ли вместо печати кучу справок, на то, что это был именно тот пупкин? в нашей стране без подвоха не принимается ни один закон!

Відповісти
  • SHADOW
20.07.17 15:45

*_*, да тут не только проверяющие начнут справку на справку требовать

Відповісти
  • Вікторія
20.07.17 12:55

Забудьте про печати - думайте про КВЕДы. Наличие (отсутствие) печати покажется скоро детским лепетом.

Відповісти
  • дина
20.07.17 15:10

Вікторія, вы абсолютно правы.."великие законодатели"-а в действительности -вредители..какое минное поле..сотворили ,начиная с 2017-го года.. как ни поступишь..все равно ошибешься......недавно ГФС еще выдало свое "гениальное" письмо в отношении .того,.-когда комплект -фигурирует в ед.измер.в НН.. -то необходимо весь комплект-якобы кодировать.... а тут еще напечатали о судебной практике..-несоответсвия КВЕДов..пр-ия --КВЕДАм,отраженным в НН ро некоторым работам..-услугам..снова минное поле..вот о чем надо говорить.....

Відповісти
  • Вікторія
20.07.17 15:48

дина, Спасибо за поддержку, а дайте ссылочку на письмо ДФС

Відповісти
  • бух2016
20.07.17 15:43

26.07.2017 збираємося спочатку на Майдані на 9-00, потім йдемо до мінфіну. ЦЕ ПРОТИ БЛОКУВАННЯ! Приєднуйтеся!

Відповісти
  • Опытный
21.07.17 08:42

Ой, наплачетесь ещё.

Відповісти