Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


04.09.17
21499 8 Друкувати

Відповідальність за неподання до ДФС повідомлення про прийняття на роботу

Питання: Який розмір штрафу за неподання до ДФС повідомлення про прийняття на роботу?

Відповідь надає заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Любов Ткаченко.

«Оскільки подання повідомлення до органів Державної фіскальної служби (ДФС) про прийняття працівника на роботу – це одна з умов оформлення на роботу, то відповідальність за неподання повідомлення до ДФС та її територіальних органів така, як за порушення законодавства про працю, тобто адміністративна та фінансова.

Наприклад, є наказ про прийняття працівника на роботу, працівник проінформований про права, обов’язки, умови праці, ознайомлений з правилами внутрішнього трудового розпорядку, йому нараховується, виплачується заробітна плата, сплачуються внески, тобто роботодавець не забезпечив лише повідомлення територіального органу ДФС про прийняття працівника на роботу. У такому випадку вноситься припис. У разі невиконання вимог припису керівник несе адміністративну відповідальність, – складається протокол про адмінправопорушення за ч. 1 чи 2 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), який направляється на розгляд до суду, та протокол за ст. 188-6 КУпАП, який розглядається безпосередньо інспектором. Судом зазвичай виноситься штраф 510-1700 гривень, інспектором 850 – 1360 грн.

У разі невиконання вимог припису за не подання повідомлення до ДФС застосовуються санкції як за інші порушення законодавства про працю (абз. 8 ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України). Так, суб’єкт господарювання можуть притягнути до відповідальності у вигляді фінансових санкцій (штрафу) у розмірі 1 мінімальної заробітної плати – 3200 грн (з 1 січня 2017 року).

Водночас, варто зауважити, що відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення, застосовується лише за такі порушення:

- фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

- оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

- виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного соціального внеску та податків».

Інформація по темі: Чи можна допустити працівника до роботи в день направлення повідомлення ДФС?

За матеріалами Управління Держпраці у Черкаській області
Теги:
Коментарі
  • Лариса
11.09.17 11:50

А как быть с директором нового предприятия?нами поданы документы госрегистратору - и сегодня получена выписка. В выписке стоит дата регистрации - 08.09.17г.Наши дальнейшие действия? Директор сам на себя не может подать документ до того как приступит к выполнению обязанностей, и приступает он когда на руки получена выписка (11.09.17) или с даты регистрации (08.09.17)?

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Олена
11.09.17 12:52

Лариса,

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • >123
11.09.17 12:51

Лариса, Я робив наказ (директор нам на себе), що з такого-то числа "я (тобто директор), Бла-бла-бла, приступаю до виконання обов’язків директора бла-бла-бла..." І цим числом подавав повідомлення і починав вести табель

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Лариса
11.09.17 13:52

а приступить можно не с даты регистрации ( 08/09) или даты получения выписки(11/09)- а с какого-то выбранного ? напиример 12/09?)

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • >123
11.09.17 13:57

Лариса, А чого б і ні? Якщо у Вас діяльності ніякої, гроші не ходять, працівників більш нема...

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Лариса
11.09.17 14:03

Но в принципе это должно иметь какие-то рамки или где-то регламентируется?Уже просто интересно...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • >123
11.09.17 14:20

Не знаю, була така сама ситуація, то я так зробив.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Holmes
11.09.17 23:01

Получение полномочий руководителя (решением общего собрания) и вступление в трудовые отношения с предприятием - вещи абсолютно разные. Первое - по протоколу, второе - по приказу о вступлении в должность.Естесственно, два эти события могут (и в большинстве случаев неизбежно) разнесены по датам.Если:1. Никакой деятельности предприятие еще не начало (уже не ведет).2. Никакой активности нет (разве что начисление износа и (или) курсовых разниц, процентов по займам, РКО за обслуживание неактивного счета в банке и т.п. - т.е. пассивные расходы)3. Не подписываются никакие договоры, Акты и другие первичные документы- то Вы вполне можете доказать, что директор еще не выполняет трудовых функций, т.е. ЕЩЕ (или УЖЕ) не находится в трудовых отношениях с предприятием.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
3623 3
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд