Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


09.10.17
7957 10 Друкувати

Чи повинен суб’єкт господарювання при нарахуванні (виплаті) доходу ФОП – платнику ЄП за видами діяльності, які не зазначені в його облікових даних, утримувати ПДФО?

Пунктом 291.3 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ) визначено, що фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розд. XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному в главі 1 розд. XIV ПКУ.

Відповідно до п. 292.9 ПКУ доходи фізичної особи - платника єдиного податку, отримані в результаті провадження господарської діяльності та оподатковані згідно з главою 1 розд. XIV ПКУ, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи, визначеного відповідно до розд. IV ПКУ.

Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності фізичної особи та оподатковувані згідно із главою 1 розд. XIV ПКУ (п. 297.1 ПКУ).

Водночас, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності (п.п. 7 п.п. 298.2.3 ПКУ).

Слід зазначити, що у разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку - фізичних осіб (п. 177.6. ПКУ).

Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності (п. 177.8 ПКУ).

Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) регулюється ст. 11 Закону України від 15.05.2003 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі – Закон № 755).

Відомості, що містяться в ЄДР, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та надаються, зокрема у вигляді виписки, витягу. (пп. 1 та 2 ст. 11 Закону № 755).

При цьому, сума винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) на користь таких фізичних осіб - підприємців, відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ за ознакою доходу «157». Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 ПКУ.

За матеріалами Категорія 103.07 «ЗІР»
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Ліка
09.10.17 08:41

Я не сказала -"да", я не сказала - "нет".

Відповісти
    Оцінити
  • 16
  • 0
  • 777
09.10.17 09:31

Фигня а не ответ. Ответ простой, юридические лица или ФО-П не обязаны проверять виды деятельности фо-п, за это несет ответственность сам фоп. Плательщик юр или фоп так как есть налоговыми агентами, обязаны проверить его на предмет , является он фо-п или физ лицом и все.

Відповісти
    Оцінити
  • 14
  • 0
  • 0
09.10.17 11:59

777, по п. 177.8 да! А про кого п. 178.6? Кто должен платить по такому пункту?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Буржуй
09.10.17 10:30

777, Супер !!!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Галина
09.10.17 12:00

Буржуй, по п. 177.8 да! А про кого п. 178.6? Кто должен платить по такому пункту?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Лариса
09.10.17 14:56

Галина, (п. 177.6. ПКУ).Сам підприємець при складанні звітності повинен сплатити, у разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Україночка
09.10.17 15:13

Ни о чем.....

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • тина-картина.
09.10.17 16:15

Ну почему ни о чем...При начислении (выплате) физическому лицу - предпринимателю дохода от осуществления им предпринимательской деятельности, предприятие и / или самозанятое лицо, которые начисляют (выплачивают) такой доход, не удерживают налог на доходы у источника выплаты, если физическим лицом - предпринимателем, которое получает такой доход, предоставлена копия документа, подтверждающего его государственную регистрацию в соответствии с законом как субъекта предпринимательской деятельности (п. 177.8 НКУ).. Ясно написано, что при выплате ничего не удерживаем, если есть документ о том, что лицо является СПД (либо СПД дает, либо сами в реестре смотрим). У меня такое впечатление, что читаете и не вникаете.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 1
  • Л
09.10.17 17:30

Были случаи, когда докапывались до перечислений фопу и пытались "пришить" трудовые отношения с ним и неуплаченный есв, так что лучше уж проверить его группу и спать спокойно, это дело 2х минут

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 1
  • Макс
30.11.17 10:31

Очень хорошая статья! То есть плату за аренду помещения у ФОП надо ставить по 157 коду, а если у физ.лица то по 106! Верно?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28163 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд