Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


11.10.17
13294 8 Друкувати

Чи відображати у ф. №1ДФ виплати на користь ФОП, яка надала послуги відрядженому працівнику

Чи повинна ЮО відображати у податковому розрахунку за ф. №1ДФ виплати на користь ФОП – платника ЄП, яка надала послуги відрядженому працівнику?

Відповідно до п.п. 165.1.11 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ) до загального місячного (оподатковуваного) доходу платника податку не включаються, зокрема кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно з п. 170.9 ПКУ.

Суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, встановлено постановою КМУ від 02.02.2011 р. № 98 (далі – Постанова № 98).

Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59 (далі – Інструкція № 59), є обов’язковою для органів державної влади, підприємств, установ та організацій, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів.

Однак інші підприємства та організації цей документ можуть використовувати як допоміжний (довідковий).

Пунктом 4 розд. І Інструкції № 59 визначено, що підприємство, яке відряджає працівника, забезпечує його коштами для здійснення поточних витрат під час службового відрядження (авансом). Аванс відрядженому працівникові може видаватися готівкою або перераховуватися у безготівковій формі на відповідний рахунок для використання із застосуванням платіжних карток.

За наявності оригіналів підтвердних документів підприємство відшкодовує в межах граничних сум витрат на найм житлового приміщення, затверджених Постановою № 98, витрати відрядженим працівникам на найм житлового приміщення з розрахунку вартості одного місця у готелі (мотелі), іншому житловому приміщенні за кожну добу такого проживання з урахуванням включених до рахунків на оплату вартості проживання витрат на користування телефоном (крім витрат на службові телефонні розмови), холодильником, телевізором та інших витрат (п. 5 розд. ІІ Інструкції № 59).

Згідно з п. 177.8 ПКУ відряджений працівник отримує від фізичної особи - підприємця, який надавав послуги з найму жилого приміщення та переїзду, копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності.

Враховуючи зазначене, оскільки юридична особа тільки компенсує витрати працівника на відрядження, то відображати в податковому розрахунку за ф. 1ДФ сплату працівником коштів за надані під час відрядження фізичною особою - підприємцем – платником єдиного податку послуги, така юридична особа не зобов’язана.

За матеріалами Категорія 103.25 "ЗІР"
Теги:
Коментарі
  • **
11.10.17 12:38

Щось не те в коментарі. Мені здаєтьсящо по працівнику не треба відображати, а по ФОПу - треба. А взагалі вже давно пора перестати відображати операції по ФОПам. Нехай якось по іншому їх перепровіряють, а не вішати цей обов'язок на бухгалтерів.

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 1
  • Пампукская Хрюря
11.10.17 14:41

**, а мне кажется все в комментарии написано корректно-если расчитывается за гостинцу работник (при условии что он вовремя отчитался и предоставил все документы подтверждающие расходы) -мы в 1ДФ эту операцию вообще не отображаем. Если предпирятие платит непосредственно ФОПу за гостиницу, то тогда показываем ФОПа в 1ДФ с ознакой дохода 157, если подотчетное лицо не вовремя отчиталось за авансовые суммы, вовремя не вернуло деньги и мы начисляем на эти суммы ПДФО, тогда в 1ДФ показываем работника с ознакой дохода 118

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Гарри К.
11.10.17 15:15

..начнем наверно с того. что "некий ФОП" оказывает услуги не конкретно командированному д.Васе, а "в его лице" - организации, его командировавшей!! в тако случае - эти расходы будут отдельной строкой указаны в ав.отчете д.Васи, и эти выплаты НАДО показывать (нравится это нам, или нет!) в 1ДФ.. если же эти услуги оказаны ЛИЧНО д.Васе и к хоз.деятельнсти они никакого отношения не имеют, то в ав.отчет их не тянем, а учитываем в общей сумме суточных (не выделяя отд.строкой) и НИКАК в таком случае в 1ДФ не отражаем... наверно как-то так?!..

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 4
  • Кузя
11.10.17 18:21

Гарри К., если следовать этой логике, то все ФОПы 2 гр. должны удостовериться (как? нет такой нормы) что работают не с предприятием, ибо услуги юр. лицу они оказывать без фискальных последствий для себя не могут. Т.е. все командировочные рискуют остаться без жилья в глухой местности. Поэтому, даже налоговики признали абсурдность отражения таких взаимоотношений в 1-ДФ. Но особо упорные бухгалтера все же показывают этих несчастных ФОПов 2 гр. в отчетности, чем генерируют им немалые проблемы с пояснением, а что, собственно, товарищ юр. лицу продал, если его вид деятельности - не предполагает товарного оборота. Вопрос: зачем? Хоть раз фискалы показали свою вменяемость. Но им никто не верит уже)))

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Пампукская Хрюря
11.10.17 17:35

Гарри К., начнем с того что, некий ФОП как раз может оказывать услугу д. Васе, а дядя Вася оплачивает ему эту услугу, берет у него все документы подтверждающие, что ему эту услугу оказали и что он ее оплатил, у него есть подтверждение что это расходы связаные с командировкой, он подает авансовый отчет и работодатель ему компенсирует расходы по найму жилья, проезду и т.д. по списку. Не возникает никаких хозяйственных отношений у юр. лица и ФОПа , в данном случае, нет между ними и никаких взаиморасчетов и в 1дф тут показывать нечего. Другое дело если услуги ФОПа за проживание сотрудника оплачиваются с расчетного счета предприятия или если ч/з подотчетника оплачиваетя товар или услуга оказанная непосредственно предприятию, тогда однозначно нужно показывать в 1ДФ.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Ирина
17.10.17 12:53

А, если отобразил, а не надо было - наказуемо?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • *****
31.10.19 14:36

Ирина, если это был ФОП 2 группы, который не может оказывать услуги юрлицу - то вы ему можете очень навредить, его могут лишить единого налога из-за такой ошибки бухгалтера.... А вам да - ничего не будет....

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • *****
31.10.19 14:37

Не делайте пакости своим же коллегам!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
10826 15
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд