Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


12.10.17
7640 9 Друкувати

Уточнено алгоритм застосування обмежень на виплату лікарняних і декретних

Для застрахованих осіб, які протягом 12-ти місяців перед настанням страхового випадку, за даними Держреєстру соцстрахування мають страховий стаж менш ніж 6 місяців, передбачено обмеження на розмір лікарняних і декретних, котрі встановлює ч. 4 ст. 19 Закону № 1105.

Завдяки Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 р. № 2148-VIII (чинний із 11.10.2017 р.) маємо уточнення в частині обчислення вказаних страхових виплат:

1) допомога по тимчасовій непрацездатності — виходячи з нарахованої зарплати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більш ніж розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, установленої на час настання страхового випадку;

2) допомога по вагітності та пологах — виходячи з нарахованої зарплати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більш як розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати, установленої на час настання страхового випадку.

Раніше передбачалося, що такі мінімальні обмеження обчислюються в розрахунку на місяць.

При цьому сума допомоги по вагітності та пологах не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, установленої на час настання страхового випадку.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Теги:
Коментарі
  • Бух
12.10.17 07:40

А в чем уточнение? В чем разница?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ....
12.10.17 07:43

"При цьому сума допомоги по вагітності та пологах не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, установленої на час настання страхового випадку."а это откуда?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • dolli
12.10.17 08:45

"Раніше передбачалося, що такі мінімальні обмеження обчислюються в розрахунку на місяць."? а теперь что по месяцам разбивать не надо? общую сумму/ на дни и сравнивать с минммалкой/30,44 ??

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Н-да
12.10.17 09:28

??????????????? шо за ребусы,надоело...

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Ksanka
12.10.17 09:57

Раньше сумма пособия не должна была быть меньше мин зарплаты в расчете за месяц (3200грн), а сейчас не больше чем чем расчет с минимальной (3200/30,44=105,12 грн, в месяце в котором 30 кал дней сумма помощи будет 3153,60 грн).

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • Маринка
12.10.17 13:58

Люди добрые, помогите!!! Женщина вышла с пред.отпуска по уходу до 3-х лет(до этого работала 2 года). Теперь опять уходит в декрет. Вышла 03 апреля 2017г. (апрель не берем). Май-был больничный (не берем). Июнь( полностью)-3200. Июль, август-были больничные (не берем). Сентябрь (полностью)-5500, Больничный по берем. и родам с 05/10/2017. Итого отработала со дня выхода с декрета больше 6 месяцев. Как посчитать среднендневной? Пожалуйста!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Маринка
12.10.17 13:58

Люди добрые, помогите!!! Женщина вышла с пред.отпуска по уходу до 3-х лет(до этого работала 2 года). Теперь опять уходит в декрет. Вышла 03 апреля 2017г. (апрель не берем). Май-был больничный (не берем). Июнь( полностью)-3200. Июль, август-были больничные (не берем). Сентябрь (полностью)-5500, Больничный по берем. и родам с 05/10/2017. Итого отработала со дня выхода с декрета больше 6 месяцев. Как посчитать среднендневной? Пожалуйста!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Ната
12.10.17 14:32

Маринка, апрель берем, 28 кал. дней, если не было больничных или админ.отпуска

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Люба
06.12.17 17:31

Девочки, кто сталкивался с такой ситуацией: Сотрудница работала не полный рабочий день, и зарплату получала меньше чем 3200 (2200, 1800,2500, итд.) среднедневная зарплата получается 67,50 Уходит в декретный отпуск с 4.12.17 Декретные начислять с 67.50 или с 105.12 ?

Відповісти