Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


16.11.17
10618 9 Друкувати

Cплата ЄСВ у витратах підприємця

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що порядок оподаткування доходів фізичних осіб - підприємців визначено ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Згідно з п. 177.2 ПКУ об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця. Перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем, встановлено п. 177.4 ПКУ.

До зазначених витрат, зокрема, належать суми податків, зборів, які пов'язані з проведенням господарської діяльності такої фізичної особи - підприємця (крім податку на додану вартість для фізичноі особи - підприємця, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, та акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності, податку на майно); суми ЄСВ у розмірах і порядку, встановлених законом; платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичною особою - підприємцем, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов'язані з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця (п.п. 177.4.3 ПКУ).

Відповідно до п. 2 розділу III Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіна від 14.04.2015 р. № 435 (далі - Порядок N 435), фізична особа - підприємець, без використання праці найманих працівників, формує та подає звіт щодо сум нарахованого ЄСВ сама за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.

Абзацом третім ч. 8 ст. 9 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування"  визначено, що фізичні особи - підприємці зобов'язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний рік на підставі даних річної податкової декларації, до 10 лютого наступного року.

Тобто, фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування зобов'язані сплачувати ЄСВ за звітний рік до 10 лютого наступного року після подання звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, тому суму сплаченого ЄСВ за звітний рік відносять до складу витрат наступного року.

 

За матеріалами ГУ ДФС у Харківській області
Теги:
Коментарі
  • Як
16.11.17 08:33

???

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • 2008
16.11.17 09:47

т.е. все платежи которые мы платили авансом в 2017 году за 2017 год мы не можем включать по датам оплаты ?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 4
  • Ирина
16.11.17 11:23

я думаю, что если оплата авансов была в 2017г. то включаем в расходы 2017г., если оплата уже в 2018году, то в расходы 2018г. Ведь у предпринимателей расходы подтверждаются в момент оплаты.

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 1
  • 7
16.11.17 22:36

Ирина, +

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • @@@
16.11.17 11:50

https://buhgalter911.com/uk/news/news-1028863.htmlВ який звітний (податковий) період ФОП на загальній системі оподаткування включає до витрат сплачену протягом року суму єдиного внеску?25.05.17Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати єдиний внесок за звітний рік до 10 лютого наступного року після подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, тому суму сплаченого єдиного внеску за звітний рік відносять до складу витрат наступного року.Однак, якщо єдиний внесок сплачувався протягом звітного року, то фізичні особи – підприємці мають право включити сплачену суму до складу витрат звітного року.За матеріалами Категорія 104.05 "ЗІР"

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • Muravei
16.11.17 11:58

@@@, Причому в "ЗІР" вони посилаються на ті самі пункти законів, що і ГУ ДФС у Харківській області, просто в кінці консультації є речення : "Однак, якщо єдиний внесок сплачувався протягом звітного року, то фізичні особи – підприємці мають право включити сплачену суму до складу витрат звітного року."

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Muravei
16.11.17 12:09

От як можна працювати, посилання на одні і ті самі законодавчі акти, а висновки різні?????

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
  • 1960
17.11.17 12:54

Лицензия на право торговли алкоголем и табаком входит в состав расходов?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Тетяна Унг
29.11.17 19:41

Так щоб тому.... бухгалтеру - життя вже зовсім не було.почитайте: Все для приватних підприємців, В ІПК від 06.11.17 р. № 2536/П/99-99-13-01-02-14/ІПК ДФСУ висловлюється проти включення підприємцем на загальній системі оподаткування до складу витрат поточного року сум єдиного внеску, які він сплатив авансом. Такі затрати, на думку фіскалів, повинні потрапити до складу витрат наступного року. Повний маразм, самі собі суперечать...я сплатила авансом ЄСВ- що до цієї авансової сплати має 2018 рік???Боже, поможи, просвіти їм мозок.

Відповісти