Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.11.17
25958 35 Друкувати

Критерії блокування ПН: «полку» прибуло

Мінфін у черговий раз удосконалив «блокувальні» Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджені його наказом від 13.06.2017 р. № 567 (далі — Критерії № 567). Зміни внесені наказом від 09.11.2017 р. № 926.

Мінфін у черговий раз удосконалив «блокувальні» Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджені його наказом від 13.06.2017 р. № 567 (далі — Критерії № 567). Зміни внесені наказом від 09.11.2017 р. № 926.

Регулятор доповнив п. 6 Критеріїв № 567 ще одним — третім критерієм для моніторингу і блокування ПН/РК. Підкоригований також і «блокувальний» п.п. 1 п. 6.

Крім того, разом із сільгосптоваровиробниками Таблицю даних платника податку автоматично враховуватимуть у системі моніторингу ще у однієї категорії ПДВ-платників.

Так до чого ж готуватися платникам ПДВ?

Новий критерій блокування. Торкається цей «блокувальний» критерій розрахунків коригування (РК) до податкових накладних (ПН), складених на ПДВ-платників. При цьому РК підпаде під блокування, якщо ним передбачається змінити (п.п. 3 п. 6 Критеріїв № 567):

 вартість товару/послуги більше ніж удвічі (причому, судячи з усього, як у більший, так і у менший бік)

та/або

 номенклатуру товарів/послуг: для товарів — перші чотири цифри коду згідно з УКТ ЗЕД, для послуг — перші дві цифри коду відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг. Як вихід: для «заміни» номенклатури у такому разі доведеться складати зменшуючий РК і нову ПН. З приводу дати ПН детальніше див. «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 92, с. 3.

Зверніть увагу! Зупиняти РК, виписані до ПН на неплатника ПДВ, за цих підстав не будуть — їм через це блокування не загрожує.

Змінений критерій блокування. Нагадаємо: п.п. 1 п. 6 Критеріїв № 567 містить в собі відразу триумови для блокування, які повинні застосовуватися одночасно. Детально про них можна прочитати в «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 53, с. 2 і 5, № 88, с. 9 і 12.

Так от, з тих трьох умов, за яких реєстрація ПН/РК буде призупинена, залишилися незмінними дві:

перша — обсяг постачання товару/послуги в ПН/РК, поданій для реєстрації, в 1,5 разаперевищує різницю між обсягами придбання і обсягами постачання такого товару/послуги з 1 січня 2017 року, тобто:

ПН (без ПДВ) ≥ (Придб - Продаж) х 1,5;

третя  відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в поданій на реєстрацію ПН, як товару/послуги, що постачається на постійній основі, в Таблиці даних платника податку.

А ось друга умова щодо залишку «ризикового» товару в процентному вираженні на «віртуальному» складі зазнала змін. Нагадаємо: залишок товарів визначається в розрізі кодів УКТ ЗЕД і за правилами, за якими розраховується «1,5 націнка». Перелік таких «ризикових» товарів затверджений наказом ДФСУ від 30.06.2017 р. № 461.

Відтепер залишок «ризикових» товарів диференційований і прив’язаний до значення показника D. Останній, у свою чергу, є розрахунковою величиною, що дорівнює S/T — відношення загальної суми сплачених за останні 12 місяців податків/зборів (крім суми «ввізного» ПДВ) і ЄСВ (S) до загальної суми постачання товарів/послуг, що оподатковуються за ставками 20 % і 7 %, за останні 12 місяців, яка зазначена в зареєстрованих ПН/РК (T).

Градація для попадання під блокування така, як показано у табл.

Значення показника D

Залишок «ризикових» товарів у «різниці»

більше 0,03

більше 75 %

від 0,02 до 0,03

більше 60 %

від 0,015 до 0,02

більше 50 %

від 0,01 до 0,015

більше 45 %

від 0,005 до 0,01

більше 30 %

до 0,005

більше 20 %

Як бачимо, чим нижче значення показника D (простіше кажучи, податкове навантаження), тим менше «ризикових» товарів має бути в залишку «різниці». Інакше блокування ПН/РК не минути.

Таблиця «автоматом». З урахуванням останніх змін в Критерії № 567, тепер Таблиці даних платника податку проходитимуть автоматично (!) без розгляду комісією ДФСУ у двох категорій ПДВ-платників.

1. Сільгосптоваровиробник, якщо він відповідає кожній (!) з наступних умов:

— внесений до Реєстру отримувачів бюджетної дотації та/або (!) на 31.12.2016 р. застосовував«спецрежим» за ПДВ згідно зі ст. 209 ПКУ, чинною на той час. Відмітку про свій статус сільгоспвиробникові необхідно вказати у спецполі шапки Таблиці;

— станом на 01.01.2017 р. має власні (право власності/користування) та/або орендованіземельні ділянки загальною площею понад 200 га (включно), що задекларовані до 20.02.2017 р.

Увага! Цю умову підкоригували. Тепер тут йдеться про земельні ділянки (як власні, так і орендовані), а не про одну земділянку, як було раніше. Крім того, уточнили, що власними вважаються земельні ділянки, на які оформлено (!) право власності або право користування. Загальна площа залишилася незмінною — понад 200 га (включно). Але тепер усіх ділянок разом, а не однієї окремої;

— за період з 01.01.2017 р. не вносив зміни до засновницьких документів про одночасну зміну засновника і керівника підприємства;

— у Таблиці даних платника податку (у графі 4) вказав коди згідно з УКТ ЗЕД постачання (виготовлення) таких груп товарів: 01 — живі тварини; 03 — риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні; 04 — молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені; 07 — овочі та деякі їстівні коренеплоди і бульби; 08 — їстівні плоди та горіхи; шкірки цитрусових або динь; 10 — зернові культури; 12 — насіння і плоди олійних рослин; інше насіння, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж.

2. Платник, у якого, знову-таки, одночасно виконуються такі умови... ЧИТАТИ ДАЛІ...

 

Інші матеріали із "Податки та бухгалтерський облік", 2017, № 93:
Одна з двох «перших» ПДВ-подій — відвантаження товару
Проблеми округлень у ПН: у ціні можна менше копійки!
Нові правила гри з електронними документами
«Вугільний» ПДВ: «стрибки» з пільги і назад вийдуть боком
Інтернет-магазин отримує оплату через банківські ПТКС*: чи треба надавати чек РРО покупцям?
Неповний робочий час: норми
Програма «Доступні ліки»
Аптека реалізує «доступні» ліки: що в обліку?
Військові збори: оплатні тонкощі
Військові збори: оподатковуємо середню зарплату та відображаємо у звітності
Розраховуємося акредитивом: як облікувати?
За кордон на ремонт: особливості обліку
Якщо «вліз» третій: ПДВ-наслідки
Індексуємо зарплату за грудень 2017 року
Доходи за 2003 — 2017 рр. виплачені в листопаді 2017 року: розраховуємо компенсацію
Виправити Розрахунок держдивідендів можна
Якщо провайдер телекомпослуг нарахував «самоштраф»…

 

Передплатити "Податки та бухгалтерський облік"

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Фу
21.11.17 09:11

Да, нет предела "совершенству". Сколько мышиной возни добавляется.

Відповісти
  • Гамма5
27.11.17 14:40

Фу, зашибись, а когда сработает один критерий- отмена этой дряни на корню!!!! Наш бизнес станет при условии еще одной блокировки!!! А главное, что уже есть судебные решения по разблокировке- НО НАЛОГОВАЯ НА НИХ ПЛЕВАТЬ ХОТЕЛА!!!!

Відповісти
  • Товарищ
21.11.17 22:01

Фу, с помощью так называемой "мышиной возни" добывается конкретная денюжка в кармашек владельцев Украины...

Відповісти
  • Сергей
21.11.17 09:25

Меня больше возмущает критерий наценки.По их логике, я с наценкой могу продать один только раз. При следующих реализациях предыдущая наценка будет сжирать остатки на виртуальном складе и накладные поподать автоматом в блок.

Відповісти
  • Кузя
21.11.17 09:47

Да вообще, закладка в критерии блокировок ограничений ценообразования, кому и как продавать, менять ли учредителей и директора - недопустимое вмешательства в работу бизнеса! Воров нужно ловить и наказывать точечно. И казни должны быть показательными и по всей строгости закона! Если нарушение ДОКАЗАНО, то наказание должны понести виновные. А то что происходит сейчас в налоговом поле у нас - насилие в грубой и извращенной форме над экономикой страны и реальным сектором. И ведь никто не понесет наказание, что самое обидное!

Відповісти
  • Оксана
21.11.17 10:00

застрелиться можно, в такие чудо-минуты все меньше и меньше хочется работать бухгалтером.

Відповісти
  • natella
21.11.17 10:28

у нас покупатели постоянно меняют номенклатуру по частично предоплаченным счетам. И что теперь? Как корректироваться по разным кведам ? Мы жулики? что за бред???

Відповісти
  • Паламея
21.11.17 10:29

"Политэлита" продолжает добывать себе деньги посредством убийства бизнеса... Вместо того, чтоб решать конкретные вопросы: по офшорам нашего президента, кто заменил золото в госхранилище на свинец, стена Яценюка и т.д. Эти ушлёпки тырят последние деньги у предпринимателей...не понимая, что рубят ветку на которой сами сидят. Просто жесть!

Відповісти
  • Валя
21.11.17 10:30

ЗА Е Б@ ЛИ !

Відповісти
  • ХМ
22.11.17 10:47

Валя, Согласна абсолютно! Интересно, кто же дислайк поставил?!

Відповісти
  • 1963
21.11.17 10:33

Оксана, а кем работать, в Польшу уезжать батрачить на их панов, хотя наши не лучше,или как,я сама не знаю что делать, у меня блокируется уже третий месяц от 8-18 налоговых,я до ночи готовлю доки ,пояснення,и это теперь будет постоянно,мы производство, света в конце тоннеля Я НЕ ВИЖУ!!!!!!!

Відповісти
  • Мальчик с пальчик
21.11.17 23:20

1963, да лучше в Польшу , чем на этих жидо политиков , а вы сначала поедьте туда а потом говорите , лучше батрачить и получать адекватное вознаграждение , чем батрачить и ничего в замен

Відповісти
  • Мальчик с пальчик
21.11.17 23:20

1963, да лучше в Польшу , чем на этих жидо политиков , а вы сначала поедьте туда а потом говорите , лучше батрачить и получать адекватное вознаграждение , чем батрачить и ничего в замен

Відповісти
  • Постійний читач
21.11.17 11:30

Звісно все гарно розписано.Але якщо с-г виробник який відповідає всім критерія для автоматичного розгляду таблиці, відправив її та має першу квитанцію 30.10.2017, але на сьогоднішній день другої не має. Район та область відповіді не має. Гаряча лінія каже, що питання не до них.

Відповісти
  • Натали
22.11.17 09:15

Постійний читач, спробуйте звернутися до бізнес-омбудсмена. Якщо не допоможе, то тільки позов до суду доведеться подавати.

Відповісти
  • Натали
22.11.17 09:16

Постійний читач, https://boi.org.ua/complaint Іноді роблять виключення і приймають скаргу без проходження адмін процедури оскарження.

Відповісти
  • Ольга
21.11.17 19:57

Постійний читач, Сегодня попробовала заново послать таблицу, пришел отказ- не принята, написали, что наша таблица от 31.10.17 находится в обработке.

Відповісти
  • Ольга
21.11.17 12:31

Постійний читач, у нас тоже так, 31.10.17 отправили таблицу сельхозпроизводителя и 2-й квитанции нет.

Відповісти
  • sk
21.11.17 12:08

Вопрос следующий: если пришло "Повідомлення про скасування прийнятої комісією ДФС Таблиці даних платника податку" это означает, что отказано в регистрации накладной или нужно подавать повторно таблицу?

Відповісти
  • Марі
21.11.17 14:53

sk, Ні, це означає що Вашу таблицю спочатку врахували, а потім подумали, подумали, і вирішили, що даремно. ПН розблоковується або ні ТІЛЬКИ за результатами розгляду ПОВІДОМЛЕННЯ.

Відповісти
  • Злая
21.11.17 12:11

А может и нам подняться на бунт? Взять и не заплатить в бюджет НДС по срокам? причем всем сразу... а запустить деньги в оборот. Когда так сделают только единицы-будут санкции, а если вся Украина?... ... ... ... ... может кому-то станет страшно, почувствуют, что и народ может восстать против их бредовых постановлени, приказов и законов?

Відповісти
  • Марина
21.11.17 13:50

Злая, и вообще народ "как показывает опыт" поднимается исключительно за бабло , а когда это действительно нужно приходит лишь крупица , до 100 человек. Я просто плачу , нет сил , я предприниматель и бухгалтер , работать все противнее , руки опускаются...

Відповісти
  • Эх
21.11.17 14:43

Марина, Такое же чувство. Но хуже что и перспектива к лучшему меркнет. А основная масса и не хочет ничего делать . Ведь на много удобней конвертики носить (и при слове хватит, в конверт денег не дам,) начинают обливать грязью и обзывать последними словами .это я с собственного опыта пишу .уже как крик души, и это касается любой сферы начиная со школы. Так что не зря есть пословица ,какой народ , такая и власть.

Відповісти
  • Марина
21.11.17 13:48

Злая, ага обрадуйте их, доп пополнением бюджета в виде штрафов

Відповісти
  • ok
21.11.17 12:14

А як робити тим , хто мав великі залишки товару станом на 01.01.2017, зараз ми робимо продаж ( у нас сезоний товар ,придбання товару в цьому році ще не було ) на кожну податкову відправляти пояснення

Відповісти
  • Молодой бух., только учусь
22.11.17 10:57

ok, угу. ми змушені так робити. Блокується дуже багато, відправляємо повідомлення пачками ((((((((((

Відповісти
  • Андрей
21.11.17 18:13

Дорогие коллеги, подскажите плз где в электронном кабинете плательщика можно найти эти величины D и P? О которых они говорят, что будут обновляться каждого 10го числа за отчетный месяц. не могу найти =(

Відповісти
  • Товарищ
21.11.17 21:57

Интересно, а как крупный бизнес обходит эти все блокировки?

Відповісти
  • Крупный бизнес
24.11.17 11:59

Товарищ, наши нн не блокируют, но блокируют наших поставщиков, и с каждым месяцем налогового кредита все меньше.Обращались в налоговую, а там отвечают не работайте с теми кого блокируют, они же отмывают НДС.Но простите, какая может быть отмывка НДС если заблокированы накладные по услугам, с суммами ндс 60грн, 100грн и тому подобное.

Відповісти
  • Кузя
21.11.17 22:03

Вот, коллеги, чисто поржать: https://bykvu.com/bukvy/79621-ukraina-voshla-v-top-50-stran-mira-po-legkosti-uplaty-nalogovЕсли у нас такая легкость в уплате налогов образовалась, то чего все больше бухгалтеров бросают профессию? То ли что- то наши не договаривают при подаче данных на рейтинг, то ли рейтинг не фурычит. Либо все сошли с ума.

Відповісти
  • Валя
21.11.17 22:28

Наша фирма открылась в июле 2017 г.,как только оборот больше 500 тыс без ндс,сразу блок.В августе 15 налоговых заблокировали,в сентябре 8,а вот за октябрь сюрприз - 35 нн.Самое интересное,что все налоговые на услуги.И банальный ответ,якобы не хватает товаров на входе,только каких...Уже научились быстро подавать документы на разблокировку,не спать ночами,так как очень жалко наших контрагентов,но вот новая беда, теперь отказывают по решению комиссии.Писали жалобы,толку 0.Жалобу на жалобу ответов пока тоже нет.Кому жаловаться?Юристы делают всё что могут,но результата нет.Звонить бесполезно,трубку никогда не берут.Не вижу смысла работать на данное государство.Такого издевательства над бизнесом ещё не было.Ещё пару таких месяцев и от нас все откажутся.Уже некоторые говорят,что пока мы не разблокируем нн,платить нам не будут...

Відповісти
  • дутф
22.11.17 16:41

Валя, почти моя ситуация. Я по фирме открытой в июле тупо плачу налоги на месяц вперёд, а по ФОПу с услугами первый раз получила 10 блокировок, ночами не спала, придумывала эти письма идиотские, во второй раз 15, а сейчас послала в баню этого ФОПа, после того, как он сказал, что это помоей вине всё заблокировано (я с марта ему говорила о грядущих проблемах). Три дня бегает, как побитая собака, а я даже не счастлива - мне всё равно./ тока он ищет грамотного бухгалтера, а я подработку.

Відповісти
  • Костя
22.11.17 01:05

Валя, Вы в каком городе работаете?

Відповісти
  • Валя
22.11.17 10:37

Костя, Харьков

Відповісти
  • ОК
27.11.17 14:18

Товарищ - для крупного бизнеса - зеленая улица. Для них в критериях - море лазеек, например, сумма уплаченных налогов за пред-й год - фиксированная, независимо от объемов производства и уровня доходов. Что для них эта сумма - раз чихнуть, то для нас - легче закрыться и т.д и т.п.

Відповісти