Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


07.12.17
22138 18 Друкувати

ДФС коментує позицію Мінсоцполітики щодо врахування індексації при виплаті «мінімалки»

"Вісник. Офіційно про податки".

Мінсоцполітики листом від 07.09.2017 р. № 2341/0/101-17 відкликало і визнало таким, що втратив чинність, лист від 13.02.2017 р. № 317/0/101-17/282, в якому зазначалося, що  сума індексації, визначена відповідно до пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078, включається до виплат, які мають враховуватися до заробітної плати при забезпеченні її мінімального розміру.

Відкликання вищезазначеного листа викликало обурення, такі дії почали трактувати неправильно, а саме: що індексація не включається до виплат, які мають враховуватися до заробітної плати при забезпеченні її мінімального розміру.

Зазначимо, що роз’яснення та листи Мінсоцполітики не є нормативно-правовими актами, вони носять рекомендаційно-інформаційний характер, а відкликання листа не вносить змін до чинного законодавства.

Тому при забезпеченні мінімального розміру заробітної плати роботодавцям слід керуватися таким.

Частиною другою ст. 31 Закону України «Про оплату праці»  визначено вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Такими виплатами є: доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Це означає, що всі інші складові заробітної плати, які не перелічені вище, у тому числі індексація, мають враховуватися до мінімальної заробітної плати.

 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Геля85
07.12.17 08:28

"Закон як дишло, куди повернеш – туди й вийшло" .. Только тошнит от этого все больше и больше :-((

Відповісти
  • Виталий
07.12.17 08:32

Бывает и такое (но жаль довольно очень редко), что ГФС придерживается буквы закона.

Відповісти
  • ???
07.12.17 08:52

А зачем тогда минсоцполитики "высказывалось" оно же не член худсовета! (с)

Відповісти
  • Oleg7
07.12.17 09:07

цілком погоджують і відклик листа Мінсоцполітики нічого не змінює.

Відповісти
  • клава
07.12.17 09:23

Лучше бы ДФС так оперативно высказалось насчет блокировки РК и здесь придерживалось "буквы закона"

Відповісти
  • Ольга
07.12.17 09:26

Зачем тогда вообще писать эти письма, если они дают разъяснения, которые противоречат закону? Чтобы ввести в заблуждение и без того замученных бухгалтеров? Зачем существуют эти сотрудники Минсоцполитики, которые без всякой ответственности на всю страну могут делать ошибки, а потом просто отзывать свои писульки? Почему бухгалтер не может без штрафа исправлять ошибки, которые зачастую и допускаются из-за неясностей в законодательных документах, а они могут?

Відповісти
  • Надия
07.12.17 10:26

п.5 ПОРЯДОК проведення індексації грошових доходів населення: У разі коли індекс споживчих цін для проведення індексації, розрахований наростаючим підсумком, перевищив 10 відсотків, Кабінет Міністрів України приймає рішення про підвищення тарифних ставок (окладів) працівникам бюджетної сфери, органам державної влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів з урахуванням суми індексації, яка складається на момент підвищення.В декабре уже 10,2%. Будут в январе повышать оклады???? - вот в чем вопрос

Відповісти
  • а у нас
07.12.17 12:42

Надия, в січні в будь якому випадку будуть - адже зросте мінімальна зарплата. Але повинні вже підняти в грудні!

Відповісти
  • Татьяна
07.12.17 10:36

Полностью согласна с Ольгой

Відповісти
  • дина
07.12.17 11:36

согл. с Ольгой.. работа бухгалтера-сегодня -минное поле.... в какой стране..мира такое встретишь...

Відповісти
  • Виктория
08.12.17 13:13

дина, 100%

Відповісти
  • дина
07.12.17 11:37

потепление инвестиционного климата--ну что за брехня державного масштаба........................

Відповісти
  • john smith
07.12.17 15:22

МСП - профільне відомство, яке має право роз'яснювати законодавство для розрахунку зарплати, в т.ч.індексації і доплати до мінзарплати.його лист стосувався виключно питання, чи включати суму індексації в склад суми для порівняння із МЗП.якщо лист відкликаний, це значить, що думка міністерства змінилась.а от кому цікава думка ДФС? це просто не їхня компетенція.

Відповісти
  • Микола Анатол.
08.12.17 14:07

john smith, ДУЖЖЖЕ ВЖЕ БАГАТО ІНСТАНЦІЙ РОЗВЕЛОСЬ..Була б одна контора- порядку було б набагато більше.а то права рука не знає як трактує ліва і навпаки- а бухгалтер - як не зробить буде все рівно не так!!ПАКРАЩЕННЯ НАСТАЛО,панове...

Відповісти
  • клава
07.12.17 17:06

john smith, пани скубуться, а у холопів (читати бухгалтерів) чуби мокрі!

Відповісти
  • Татьяна
07.12.17 16:10

Я думаю нас после НВ будет ждать неприятний сюрприз, и тоже Минсоцполитики выдаст новое письмо только индексация будет начисляться сверх мин. зарплаты, а есть еще оплата праздничных, которые тоже могут внезапно стать минимальными гарантиями

Відповісти
  • Бандервець
08.12.17 12:55

Козли тупі. Їхні листи чинність втрачають. Це що Закони ???Так і треба писати, дурні ми от такі. Тепер до нас дійшло, а дурнями залишилися, якщо пишемо, що листи наші чинність втрачають.

Відповісти
  • Валентина
18.12.17 11:30

Суть в том, что государство само нарушает свои законы. Оплата труда - это установленный тарифный разряд, который соответствует квалификации работника, плюс плюс доплаты, надбавки к окладу. В настоящее время получается, что все, кто имеет по 11 разряд ЕТС оплату труда, получают подачку в виде доплаты до минималки, которую считают оплатою труда. И соответственно, тарифный разряд индексируют, но при этом меньшую сумму доплачивают до минималки. А вот у кого 12 разряд и выше, у тех реально растет оплата труда. Считать доплату до минималки оплатой труда это просто безобразие и нарушение закона об оплате труда.

Відповісти