Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


11.12.17
10321 14 Друкувати

Чи можна видалити з ЄРПН заблоковану податкову накладну?

Таке питання фіскали розглянули у листі від 05.12.2017 р. № 2817/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Відповідно до пункту 201.16 ПКУ реєстрація ПН/РК в ЄРПН може бути зупинена у разі відповідності такої ПН/РК сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації.

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг ПН в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми ПДВ, вказаної в ПН, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їхньої вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, котра їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, постачальником складається РК до відповідної ПН. Також РК складається для виправлення помилок, допущених при складанні ПН. 

Проте, РК може бути складений тільки до зареєстрованої ПН.

Таким чином, діючими нормами Кодексу не передбачено механізм видалення з ЄРПН поданих на реєстрацію податкових накладних.

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Алекс
11.12.17 10:45

Супер разъяснение!) Чего стоило и ждать от налоговиков...

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • Ксюша
11.12.17 11:23

Вот здорово , налоговая говорит что не верит этой налоговой накладной ,то почему тогда они считают что надо в налоговое обязательство включать .

Відповісти
    Оцінити
  • 11
  • 0
  • Анннна
11.12.17 12:10

А если остановлена регистрация входящего РК , который уменьшает мой НК, я его в деке показываю???

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Бух бух бух
11.12.17 15:34

Анннна, так как этот РК уменьшает Ваш НК, то Вы должны показать его в периоде составления. Пунктом 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 – VI зі змінами та доповненнями визначено, що якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).Відповідно до п.п. 192.1.1 п. 192.1 ст. 192 ПКУ якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв’язку з отриманням таких товарів/послуг.Постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.Згідно з п.п. 192.1.2 п. 192.1 ст. 192 ПКУ якщо внаслідок такого перерахунку відбувається збільшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:а) постачальник відповідно збільшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;б) отримувач відповідно збільшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення перерахунку.Отримувач має право збільшити суму податкового кредиту лише після реєстрації постачальником в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.Тобто, у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг:- постачальник має право зменшити податкові зобов’язазння у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому розрахунок коригування зареєстрований покупцем в ЄРПН;- покупець повинен зменшити податковий кредит в податковій декларації з ПДВ в податковому періоді, на який припадає дата складення розрахунку коригування, та зареєструвати його в ЄРПН у встановлені терміни.У разі збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг:- постачальник повинен збільшити податкові зобов’язання в податковій декларації з ПДВ в податковому періоді, на який припадає дата складення розрахунку коригування;- покупець має право збільшити податковий кредит у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому розрахунок коригування зареєстрований в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 днів з дати його складення.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • руся
11.12.17 13:15

Анннна, только после разблокировки и регистрации в ЕРНН!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 1
  • клава
11.12.17 13:07

Анннна, Вы показываете (вкл в НК себе) по дате разблокировки Вашим поставщиком, т.к. по закону Вы не имеете права вкл себе в НК НН, незарегистрированные в ЕРНН.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • натали
11.12.17 13:04

Анннна, показывать обязательно.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Елена
11.12.17 13:02

Анннне. Я показывала

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ОК
11.12.17 13:09

Аннна - НК уменьшается по 1-му событию независимо от факта рег-и. У меня другой вопрос - а если взять да и пох...ть незарег-е НН, особенно, если они ошибочные (не разблокировать и в Дек-ю не включать) - кто как думает - чем дело закончится?

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Бух бух бух
11.12.17 15:25

ОК, думаю, какое-то превышение в формуле вылезет.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • lyly
11.12.17 13:10

я думаю что показывать такой РК не надо но и включать в нал.кр.накладную по которой заблок.РК тоже не нужно.У меня тоже заблокир.РК по входящей ошибочной нн.Я буду делать именно так.А потом будет видно.Рег.сумма на ошибочную нн есть. ну и пусть пока будет.Если поставщик разблокирует РК ( так как именно поставщик должен доказывать ) то я зарег.РК

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Антипод
11.12.17 15:24

Цитата: "Однако, РК может быть составлен только к зарегистрированной НН." А как тогда регистрировать РК к н/накл. которые были составлялись до вступления в силу обязательной регистрации в ЕРНН?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • СержК
11.12.17 16:07

Антипод, ну, ранее действовал такой механизм? в один день надо было зарегить ту "старую" налоговую (со сроком давности не более 1095 дней) и "новый" РК к ней. И если год назад такая процедура еще не была проблемой, то на сегодня выглядит полной утопией(((

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ослы и морковки
11.12.17 16:04

Светлое и солнечное утро пятницы со статьей о блокировке блокировок. И хмурый понедельник, когда вместо опубликованного Закона, пояснення и продолжение блокировок. В очередной раз нае...

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
13752 17
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд