Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


11.12.17
11703 14 Друкувати

Чи можна видалити з ЄРПН заблоковану податкову накладну?

Таке питання фіскали розглянули у листі від 05.12.2017 р. № 2817/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Відповідно до пункту 201.16 ПКУ реєстрація ПН/РК в ЄРПН може бути зупинена у разі відповідності такої ПН/РК сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації.

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг ПН в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми ПДВ, вказаної в ПН, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їхньої вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, котра їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, постачальником складається РК до відповідної ПН. Також РК складається для виправлення помилок, допущених при складанні ПН. 

Проте, РК може бути складений тільки до зареєстрованої ПН.

Таким чином, діючими нормами Кодексу не передбачено механізм видалення з ЄРПН поданих на реєстрацію податкових накладних.

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Алекс
11.12.17 10:45

Супер разъяснение!) Чего стоило и ждать от налоговиков...

Відповісти
  • Ксюша
11.12.17 11:23

Вот здорово , налоговая говорит что не верит этой налоговой накладной ,то почему тогда они считают что надо в налоговое обязательство включать .

Відповісти
  • Анннна
11.12.17 12:10

А если остановлена регистрация входящего РК , который уменьшает мой НК, я его в деке показываю???

Відповісти
  • Бух бух бух
11.12.17 15:34

Анннна, так как этот РК уменьшает Ваш НК, то Вы должны показать его в периоде составления. Пунктом 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 – VI зі змінами та доповненнями визначено, що якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).Відповідно до п.п. 192.1.1 п. 192.1 ст. 192 ПКУ якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв’язку з отриманням таких товарів/послуг.Постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.Згідно з п.п. 192.1.2 п. 192.1 ст. 192 ПКУ якщо внаслідок такого перерахунку відбувається збільшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:а) постачальник відповідно збільшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;б) отримувач відповідно збільшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення перерахунку.Отримувач має право збільшити суму податкового кредиту лише після реєстрації постачальником в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.Тобто, у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг:- постачальник має право зменшити податкові зобов’язазння у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому розрахунок коригування зареєстрований покупцем в ЄРПН;- покупець повинен зменшити податковий кредит в податковій декларації з ПДВ в податковому періоді, на який припадає дата складення розрахунку коригування, та зареєструвати його в ЄРПН у встановлені терміни.У разі збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг:- постачальник повинен збільшити податкові зобов’язання в податковій декларації з ПДВ в податковому періоді, на який припадає дата складення розрахунку коригування;- покупець має право збільшити податковий кредит у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому розрахунок коригування зареєстрований в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 днів з дати його складення.

Відповісти
  • руся
11.12.17 13:15

Анннна, только после разблокировки и регистрации в ЕРНН!!!

Відповісти
  • клава
11.12.17 13:07

Анннна, Вы показываете (вкл в НК себе) по дате разблокировки Вашим поставщиком, т.к. по закону Вы не имеете права вкл себе в НК НН, незарегистрированные в ЕРНН.

Відповісти
  • натали
11.12.17 13:04

Анннна, показывать обязательно.

Відповісти
  • Елена
11.12.17 13:02

Анннне. Я показывала

Відповісти
  • ОК
11.12.17 13:09

Аннна - НК уменьшается по 1-му событию независимо от факта рег-и. У меня другой вопрос - а если взять да и пох...ть незарег-е НН, особенно, если они ошибочные (не разблокировать и в Дек-ю не включать) - кто как думает - чем дело закончится?

Відповісти
  • Бух бух бух
11.12.17 15:25

ОК, думаю, какое-то превышение в формуле вылезет.

Відповісти
  • lyly
11.12.17 13:10

я думаю что показывать такой РК не надо но и включать в нал.кр.накладную по которой заблок.РК тоже не нужно.У меня тоже заблокир.РК по входящей ошибочной нн.Я буду делать именно так.А потом будет видно.Рег.сумма на ошибочную нн есть. ну и пусть пока будет.Если поставщик разблокирует РК ( так как именно поставщик должен доказывать ) то я зарег.РК

Відповісти
  • Антипод
11.12.17 15:24

Цитата: "Однако, РК может быть составлен только к зарегистрированной НН." А как тогда регистрировать РК к н/накл. которые были составлялись до вступления в силу обязательной регистрации в ЕРНН?

Відповісти