Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


13.12.17
4641 6 Друкувати

Результат діяльності – збиток: відображаємо у Книзі обліку доходів і витрат фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування 

Відповідно до п. 177.2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування є чистий оподаткований дохід, тобто різниця між загальним оподаткованим доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця. 

 Форма Книги обліку доходів і витрат (далі – Книга) та порядок її ведення затверджені наказом Міндоходів від 16.09.2013 р. № 481 (далі – Порядок). 

 Пунктом 1 Порядку визначено, що відповідно до п. 177.10 розділу IV ПКУ фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу, у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати. 

Згідно з п. п. 9 п. 6 Порядку у графі 9 Книги фізичними особами – підприємцями зазначається сума чистого оподатковуваного доходу, яка розраховується як різниця між сумою доходу за звітний період (графа 4) та сумою понесених витрат від провадження господарської або незалежної професіональної діяльності (графи 6, 7, 8). 

 Однак, якщо результатом розрахунку буде від’ємне значення, то графа 9 Книги прокреслюється. 

За матеріалами ГУ ДФС у Тернопільській області
Теги:
Коментарі
  • @
13.12.17 09:53

хто зрозумів-поясніть. Сьогодні я сплатила ЄСВ 1000грн. а обіг за день 500грн .То що результат за день не мінус 500, а просто нуль

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Мария
13.12.17 10:03

@, Я всегда писала в книгу с отрицательным значением. Мы за год сдаём деку, и этот минус тоже нужно учитывать. А то что вы за день получили доход в 500 грн. , какое отношение имеет к ЕСВ в 1000 грн?

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Виталий
13.12.17 10:24

Хотят лишний раз развести.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Не лохнєс
13.12.17 13:38

сума чистого оподатковуваного доходу, яка розраховується як різниця між сумою доходу =за звітний період (графа 4=) та сумою понесених витрат від провадження господарської або незалежної професіональної діяльності (графи 6, 7, 8). А мінус то як здоровеньки були.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • оба-на
13.12.17 17:31

Вот это "ОДНАК.." напрягло.получается-убытка быть не может???я графу 9 только итого за месяц заполняю.(за день нет).месяц бывает минус, месяц-плюс. По кварталу(по году), если убыточные месяцы ставить прочерк,то нелогично как-то. А если ежедневно выводить графу 9, то вообще бред будет. Хотя, с нашими разъяснения от ДФС , все будет логично

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Алена.бух
14.12.17 14:22

а действительно, с какого перепугу они это "ОДНАК" решили...конкретный пункт закона???

Відповісти