Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


10.01.18
38438 20 Друкувати

Заява на відпустку написана за день до її початку: як бути з виплатою зарплати?

Працiвник пiдприємства хоче взяти кiлька днiв щорiчної вiдпустки у зв'язку з невiдкладною потребою. Заяву вiн написав за день до бажаного дня вiдпустки. Чи може пiдприємство надати цю вiдпустку?

За статтею 10 Закону «Про вiдпустки» (далi - Закон) конкретний перiод надання щорiчних вiдпусток у межах, установлених графiком, узгоджується мiж працiвником i власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повiдомити працiвника про дату початку вiдпустки не пізніше, як за два тижнi до встановленого графiком термiну.

Змiна термiнiв надання вiдпусток, вiдображених у графiку, може бути проведена за узгодженням сторiн трудового договору i за умови виникнення обставин, що змушують перенести щорiчну вiдпустку. Якщо працiвник просить перенести вiдпустку, наприклад за сiмейних обставин, на iнший перiод чи надати її в стислi термiни i роботодавець не заперечує щодо змiни у графiку перiоду використання ним вiдпустки, то не вбачається порушення законодавства про вiдпустки.

Згiдно зi ст. 21 Закону заробiтна плата працiвникам за час вiдпустки виплачується не пiзнiше нiж за три днi до її початку.

Вiдповiдно до параграфу 2 ст. 7 Конвенцiї №132 «Про оплачуванi вiдпустки (переглянута в 1970 роцi)», ратифiкованої Законом України вiд 29.05.2001 р. № 2481-III, суми, що належать до виплати за час вiдпустки (частину) виплачуються зацiкавленiй особi до вiдпустки, якщо iнше не передбачене угодою, яка стосується цiєї особи i роботодавця.

Отже, враховуючи положення названої статтi Конвенцiї i те, що конкретний перiод надання щорiчної вiдпустки або її частини узгоджується мiж працiвником та роботодавцемза потреби отримання частини щорiчної вiдпустки у стислi термiни в заявi працiвник може висловити своє бажання про одержання заробiтної плати за неї в термiни, визначенi мiж ним i роботодавцем.

Крім того, дане положення названої статтi Конвенцiїможе застосовуватись у поодиноких випадках, а не масово. Відповідно до ч. 1 ст. 41 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю, що тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, незалежно від форми власності та громадян - суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Євгенія Краєвська, головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в області

За матеріалами Управління Держпраці у Кіровоградській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Бух
10.01.18 08:27

как они надоели. Если зп выплачивается вовремя и 2 раза, Работника устраивает выплата вместе с зп , то какое их собачье дело? Им бы только штрафы содрать.

Відповісти
  • Не дурите
10.01.18 08:54

Работника устраивает выплата"" потому что его или уволят, или заставят уволиться, или срежут премию, или объявят выговор.

Відповісти
  • Бух2
10.01.18 08:57

Расплывчато- не массово???? где грань???? прописывать надо тщательнее!

Відповісти
  • бух
10.01.18 09:16

щось я не бачив в конвенції фрази, що "дана конвенція повинна застосовуватись лише в поодиноких випадках, а не массово".

 пропоную інспеції праці подати пропозиція до Верховної Ради ратифікувати іншу (особливу) конвенцію.

Відповісти
  • Лорик
10.01.18 09:38

А мои пишут, если такая ситуация возникает, что прошу выплату произвести в день выплаты з-ты , либо аванса ( что ближе).
все довольны.

Відповісти
  • ///
10.01.18 09:45

Лорик,проверка тоже довольна?

Відповісти
  • бух
10.01.18 10:07

Не дурите, у нас обратная ситуация, работники сами просят выплатить отпускные с зарплатой. Возможно, в компании хорошие зарплаты и все официально, поэтому особо никто не нуждается. За много лет работы никто не жаловался, тем более нет и речи про увольнение или лишение премии, бред какой-то. Поэтому считаю, что если сотрудников устраивает такая ситуация, регулярно 2 раза в месяц получать зарплату и отпускные, то это внутреннее дело каждой компании. Тем более есть очень много технических моментов, когда выплатить за 3 дня просто невозможно. Конечно легче штрафовать, чем вникать в ситуацию.

Відповісти
  • Конечно буху выгодно
10.01.18 16:40

бух,если большие зарплаты, то и большие траты! и человеку поехать с семьёй в Европу надо прилично вложиться, поэтому и деньги нужны к обеду, а не могильный памятник.

Відповісти
  • Бух
10.01.18 16:50

Конечно буху выгодно, с большими зп и большими тратами!) не на последние едут отдыхать ))))

Відповісти
  • ^^^
10.01.18 10:17

бух, даже если зарплаты не большие и не официальные, все равно нет смысла получать отпускные заранее, потому что после отпуска тебе уже ничего заплатят, денег больше все равно не получится, какой смысл платить за 3 дня, не понимаю, если отдохнуть хотят за эти деньги, то потом будет жрать нечего, если на отдых отпускные потратят. Выплата на 3 дня - бред сумасшедшего. А если отпуск наперед взял и увольняется, еще и возвращать придется.

Відповісти
  • 111
10.01.18 10:58

А якщо в робітника хтось захворів і він на вихідних виїхав а заяву передав на отпуск,або хтось захворів і потрібен догляд за хворим в лікарні- що тоді бухгалтеру стрілятися чи що?

Відповісти
  • ^^^
10.01.18 11:00

111, в таких случаях на свой счет писать надо.

Відповісти
  • Алла
10.01.18 11:42

^^^, что Вы говорите? Это почему же именно за СВОЙ счет? А если не использован очередной отпуск и можно уйти с деньгами, которые и при болезни и в здравии не бывают лишними?

Відповісти
  • ^^^
10.01.18 12:12

Алла, потому что заявление на отпуск по законодательству пишется заранее, а не задним числом, а наши проблемы и лишние или не лишние деньги никого не волнуют, поэтому либо свой счет, либо нарушаем закон, что все и делаем. Обычно в заявлении на отпуск пишут: отпускные прошу выплатить вместе с зарплатой за .......месяц, но инспекция по труду все равно штрафует, у них тоже деньги не лишние, каждый за себя.

Відповісти
  • Алла
10.01.18 11:43

///, проверка не бывает довольна никогда. Все плохо - надо копаться, все хорошо - напрасно потрачено время и взять молоко с козла получается напряжно

Відповісти
  • ???
10.01.18 13:16

Ничего подобного, ни на какую конвенцию гоструда не смотрят, штраф!!!! они ссылаються только на зако про отпуска, а там намисано за три дня до!

Відповісти
  • Болото
10.01.18 16:42

???,Чушь, простите, есть разъяснение Минсоцполитики, и есть Суд.

Відповісти
  • 555
10.01.18 14:55

У меня мама написала заявление за 2 недели, а оплатили практически в конце отпуска(24дн.) и ничего в заявлении не дописывала! Видимо не все бухгалтера боятся.

Відповісти
  • смелые больно)))
15.01.18 13:56

555,не штрафованные еще, потому пока не боятся