Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.02.18
20180 19 Друкувати

«Зменшуючий» РК: новий термін реєстрації - нові проблеми

Сергій Томашпольский,
головний редактор
журналу "Бухгалтер 911"

Особливість розрахунків коригування (РК), складених на зменшення суми компенсації товарів / послуг полягає в тому, що такі РК повинен реєструвати покупець. Так ось з 01.01.2018 р. для таких «зменшуючих» РК (які повинен реєструвати покупець) встановлено новий термін реєстрації - 15 календарних днів з дня отримання РК покупцем (п. 201.10 ПКУ). Тобто відлік термінів реєстрації ведеться з дня отримання РК покупцем (а не з дня його складання).

Детальніше розберемося з тим, які це матиме наслідки (стаття «Зменшуючий» РК: новий термін реєстрації - нові проблеми).

Пропонуємо вашій увазі «реаліті-шоу» з вирішення проблемних ситуацій, пов'язаних з уточнюючим розрахунком з ПДВ. На що потрібно звернути увагу при подачі такого розрахунку - розповість наш податковий експерт в статті цього номера (стаття «Помилки в ПДВ-декларації: аналізуємо ситуацію»).

У лютому ви ще маєте можливість відзвітувати з податку на прибуток без штрафів і неприємностей, а ось в березні вже настане період виправлення помилок ... Щоб до цього не доводити, пропонуємо вашій увазі чергову статтю про «прибуткову» декларацію (стаття «Декларація з податку на прибуток: нюанси заповнення»).

Норматив працевлаштування осіб з інвалідністю «живіший за всіх живих». А оскільки є обов'язок з працевлаштування таких осіб, то нікуди не дітися і від обов'язку звітувати про її виконання. Допомогти вам заповнити відповідний Звіт за 2017 рік - мета нашої статті (стаття «Інвалідний» Звіт за 2017 рік: час складати»).

Залишилися питання по 7-му номеру журналу Бухгалтер 911 »? Пишіть їх у коментарях!

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Епіграф
13.02.18 12:49

Добрий день! якщо ФОПом-ЗС вантажний автотранспорт було придбано у кінці грудні 2017р., зареєстровано в ДАІ, придатний до використання/експлуатації, у січні 2018р. він виїжав з гаража на техогляд/сертифікацію, а з лютого почав здіснювати перевезення вантажу (приносити доходи), то січень буде вважатися уведенням в експлуатацію чи лютий? нараховувати амортизацію з лютого чи березня 2018р.? Чи якщо й нараховувати з січня, то не включати у податкові витрати за січень м-ць....?

Відповісти
  • Редакция
13.02.18 13:55

Епіграф,в текущий номер поставим ваш вопрос.

Відповісти
  • Епіграф
13.02.18 14:01

Редакция, дякую. Тоді щей паралельно такі моменти: амортизаціяні витрати під час простою транспорту (відсутність замовлень, одноразових дозволів на міжнародні перевезення тощо), якщо місяць авто перебувало на ремонті.

Відповісти
  • Епіграф
14.02.18 13:50

ну і чи можлива консервація ОЗ у ФОПа...

Відповісти
  • Мария
13.02.18 13:34

Епіграф, вводи в эксплуатацию в конце января, и с февраля будете иметь "амортизационное счастье" 

Відповісти
  • Епіграф
13.02.18 15:11

у статті "Підприємець та автомобіль: витрати і ПДВ" (Б-р 911, Березень , 2017/№ 11) Ви писали: Заборона на витрати на утримання легкових і вантажних автомобілів жодним чином не впливає на ПДВ! Адже з ПДВ свої окремі правила...». Проте податкцівці на ЗІР вбачають своє: "Налоговый кредит у ФЛП - плательщика НДС при приобретении горюче - смазочных материалов и получении услуг по ремонту грузовых автомобилей" (Новини від 08.02.2018 на цьому сайті, ссилка: https://buhgalter911.com/news/news-1035389.html). Не зрозуміла ситуація….прокоментуєте?

Відповісти
  • Епіграф
13.02.18 16:35

хоча...все у статті сказано, що тут коментувати... все по-новому... (судова практика...).

Відповісти
  • Редакция
14.02.18 09:20

Епіграф,в № 22 за 2017 год мы еще писали по НДС и основным. Сейчас позиция у них "если расходов нет, то выкашиваем налоговый кредит". Подробнее тоже в текущий номер написали.
 

Відповісти
  • Епіграф
14.02.18 17:26

Редакция, так, пам"ятаю і цю статтю. І Ви писали, що невключення амортизації та утримання у податкові витрати - це заборона (обмеження), що не має відношення до ПДВ (податкового кредиту).

Відповісти
  • бух
13.02.18 16:30

а кто как думает, когда теперь поставщику РК включать в декларацию?

Відповісти
  • 111
13.02.18 17:34

бух, если на уменьшение НО по месяцу регистрации, если на увеличение по дате выписки РК.
В кредите наоборот. 
Так у ДФС точно претензий не будет

Відповісти
  • СержК
14.02.18 09:22

111, претензии у ДФС будут всегда, что бы и как бы мы не делали((( Лично я собираюсь пока придерживаться старых правил по срокам для включения РК в деку. Или кто-то всерьез думает, что в ЕРПН в ближайшее столетие внедрят искусственный интеллект, который будет распознавать мудрые мысли "законотворцев"? Как будет реализовано на практике - увидим, судя по предыдущей оперативности, месяца через три. Правило по корректировке в НКУ вроде не изменяли ведь?

Відповісти
  • бух
14.02.18 15:48

СержК,а вы в курсе, что в ЕК уже видно (сама в шоке) дату получения входящих РК? Исходящих (покупателям) пока не нахожу, а вот полученные мной - есть. Т.е. они уже явно могут и будут мониторить 15 дней от даты получения (а не старые сроки) и будут налагать санкции

Відповісти
  • СержК
14.02.18 16:31

бух,я просто имел ввиду, что если зарегистрируют до 15.02 РК, выписанную, скажем, 29.01.18 и полученную 31.01.18, без нарушения срока 15 дней - буду включать в январь, а не февраль. Иначе, простите, просто бред будет в смысле требований НКУ((

Відповісти
  • Cth;R
14.02.18 16:27

бух,

Відповісти
  • бух
13.02.18 18:00

111,понимаю, что претензий не будет, главное, чтобы оно не попало в строку "пеервищення"

Відповісти
  • LLSS
14.02.18 14:58

бух, а если РК датирован январем, а зарегистр.-- в феврале. Тогда и вылезет перевищення, если вы его задекларируете в январе. Не так ли?

Відповісти
  • бух
14.02.18 15:46

LLSS,нет, не так. Ранее все, что зарегино по срокам (т.е с 01 по 15 - 31 числа, с 16 по 31 до 15 числа) отражалось в декларации по первому событию, а просроченные - по дате регистрации. с ноября началось твориться вообще что-то непонятное. все просроченные через строку перевищення отображаются, такое впечатление, что даже если регистрация просрочена, их надо было по дате выписки показывать . а что сейчас с новыми сроками - вообще не представляю.

Відповісти