Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.09.18
23674 20 Друкувати

Заокруглення в ПН призвели до невідповідності первинним документам на 1 коп: чи буде ПК

Платник ПДВ отримує податкові накладні, сума ПДВ за якими через округлення не відповідає сумі ПДВ за видатковими накладними/актами на 1 копійку. Контрагенти-постачальники відмовляються складати та реєструвати в ЄРПН розрахунки коригування до таких податкових накладних, обґрунтовуючи зазначене відсутністю істотної помилки, яка заважає ідентифікувати операцію.

Чи справді помилка є неістотною? Чи можуть відповідні податкові накладні бути підставою для визнання податкового кредиту з ПДВ?

Ось що стосовно цього сказали податківці.

Зазначення платником податку при заповненні графи 7 податкової накладної ціни постачання одиниці товару/послуги з більше ніж двома знаками після коми не може бути єдиною причиною для НЕвизнання податкового кредиту за такою податковою накладною (у разі дотримання усіх інших правил, передбачених ПКУ для формування податкового кредиту).

Враховуючи норми ст. 198 та п. 201.10 ПКУ покупець формує податковий кредит за операцією з придбання товарів/послуг на підставі податкової накладної, складеної за такою операцією, за допомогою якої можливо ідентифікувати здійснену операцію, та не має права включити до податкового кредиту суму ПДВ, зазначену у податковій накладній, у якій допущено помилку в обов’язкових реквізитах визначених п. 201.1 ПКУ, якщо помилки в реквізитах такої накладної заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст, навіть за умови реєстрації такої податкової накладної в ЄРПН.

Водночас, покупець має право включити до податкового кредиту суму ПДВ, зазначену у податковій накладній, у якій допущено помилку в обов’язкових реквізитах, зазначених в п. 201.1 ПКУ, якщо така податкова накладна зареєстрована в ЄРПН, а помилки в реквізитах такої накладної не заважають підтвердити зміст операції, період, сторони та суму сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг.

Враховуючи викладене, та те, що для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, є податкові накладні, отримані з ЄРПН, платник має право на віднесення до податкового кредиту сум ПДВ згідно складених та зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних, сформованих на підставі первинних бухгалтерських документів.

Див. ІПК ДФСУ від 14.09.2018 р.  № 4044/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Бух
21.09.18 07:07

Так ответ какой? Нет кредита? А в чем тогда разница, если цена в первичке с двумя знаками, а в НН - не с двумя? Тоже нет кредита, потому что не совпадает с первичкой? 1 копейка решает все? Просто ох....

Відповісти
  • Светик
21.09.18 10:02

Бух, ответили  по  "существу".
Если  ..."ошибка в  обяз. реквизитах мешает  идентифицировать...", но   низзя. А если   не  "мешает", то   зя.....
  Тогда  растопырились, и  ждем  писюльку от  дфс про то, что   может   "мешать" идентификации!

Відповісти
  • с-т
21.09.18 07:58

Такой -никакой ответ,остается одно:если сняли кредит-судиться.

Відповісти
  • Танита
21.09.18 08:52

Творите вытворяйте..... ужас просто кайф копеечный...... налоговые с копейками дека без, но если разница расходной с налоговой в 1 коп. то ты в одном месте (((

Відповісти
  • Мирра
21.09.18 08:59

Вот могут налоговики отвечать на вопросы, не отвечая.......((((( 

Відповісти
  • клава
21.09.18 12:35

Мирра, так они так всем отвечают. вот все и парятся

Відповісти
  • Лара
21.09.18 10:26

Если честно, я не поняла из-за чего сыр-бор, тупею наверное. Это же ИНК, вот кто такую хрень (извините за мой французский) спрашивает, тот пусть и парится.    А остальным это не указ

Відповісти
  • 1963
21.09.18 10:33

Кошмар ну что это за консультация!!!!???? Дайте нормальный ответ а не этот маразм.Мне иногда приходится корректировать налоговые выписанные по сметам в несколько млн. и бывает что не идет 1,2,5,коп. и заказчик выносит мозг откорректируйте нн и приходится а что делать?Нам ведь бухгалтерам делать нечего, и обидно ,что так думают многие на предприятиях, и зачем им такую з/п платить,что они делают.?

Відповісти
  • Ксюша
21.09.18 10:58

Нельзя казнить помиловать.  Старые сказки всегда актуальны.

Відповісти
  • Алена
21.09.18 10:59

А у меня такой вопрос округления , по деке в НО получается рвет на 1 грн с реестром НН, так как округление по строчкам первого пункта налоговые обязательства сплюсовуются  суммы без копеек , вот как здесь быть ? Ведь в Приложении №5 я не могу подкорректировать копейки, в связи с тем, что по контрагентам складывает правильно , но итоговая сумма получается что целое число , а в десятых цифра 4 , а в реестре после запятой сумма пять то есть на гривну больше, чем в декларации  пункт налоговые обязательства 

Відповісти
  • Виолетта
24.09.18 16:01

Та же история, откорректировать не удалось никак, потом у оставляла как есть. Прошло нормально.

Відповісти
  • клава
21.09.18 11:37

Алена, я оставляю так, как формирует медок дод5. Реестр не подается. 

Відповісти
  • Алена
21.09.18 13:36

клава,я тоже оставляю , но всегда как то не по себе 

Відповісти
  • ----
21.09.18 11:46

помнится была консультация о том, что округление в НН  может "гулять" до 1грн. 

Відповісти
  • бух
21.09.18 12:29

----, только они уже как несколько месяцев больше чем 0,49 коп не принимают. 

Відповісти
  • Людмила
21.09.18 12:45

налоговики давно уже ответили что НК есть. Зачем об этом снова писать

Відповісти
  • Люда
21.09.18 14:10

Людмила, подскажите. Когда ответили? Ссылку на письмо можно?

Відповісти
  • ОК
24.09.18 11:54

Вспомнился старый совковый анекдот (а может и не анекдот!) про то, как бухгалтер из-за копейки повесился. Оказывается, актуально и в наши дни! Печалька...

Відповісти
  • Галина
25.09.18 10:36

у меня с копейками сыра бора особого нет. а если и попадается, то в кол-ве ставлю больше цифр после запятой. 
когда округлишь, то кол-во правильное. и с суммой ндс нет головняка

Відповісти