Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.01.19
5063 15 Друкувати

Відповідальність за порушення термінів реєстрації РК за результатами річного перерахунку

"Вісник. Офіційно про податки".

Згідно з п. 1201.1 ПКУ порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 ПКУ покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу у відповідних розмірах.

Мінфіном надано роз’яснення від 14.04.2017 р. № 11310-09-10/10306 щодо практичного застосування норм п. 1201.1 ПКУ, зокрема щодо застосування виключень, передбачених цим пунктом (далі — лист № 10306).

При цьому як норми п. 1201.1 ПКУ, так відповідно і положення листа № 10306 не передбачають виключень щодо необхідності застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію (відсутність реєстрації) в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, складених відповідно до ст. 199 ПКУ.

(ІПК від 16.01.2019 р. № 175/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ВІКТОРІЯ
23.01.19 09:13

Тобто, якщо РК "мінусовий", то з мінус 200 000,00 ПДВ штраф буде- мінус 10%???

Відповісти
  • Юлия
23.01.19 10:17

Фискальные фантазии наших налоговых органов просто не перестают удивлять. Т.е. по их мнению если мы зарегистрировали в ЕРНН с опозданием налоговую по ст.198.5 "б" , то это не штраф, а если по ст.199, то штраф. Отличие этих статей минимальны, и та и та связаны с льготой, только по одной 100% восстанавливаем НДС, а по другой по коэффициенту. 
Кстати, я отбилась от этих штрафов и по одной и по другой статьям путем написания возражения к акту комеральной  проверки. 

Відповісти
  • Иветта
11.02.19 19:48

Юлия,напишите пожалуйста Вашу аргументацию в Возражениях к Акту камеральной проверки.Мой адрес i.talapova@gms-worldwide.comЗаранее Вас благодарю!

Відповісти
  • Любовь
28.01.19 16:35

Юлия,а как Вы отбились от штрафов? На основании каких статей НКУ? Поделитесь, пожалйста.

Відповісти
  • 111
23.01.19 10:26

Я взагалі не розумію для чого у такому випадку придумали реєструвати ПН та РК. Чому такий перерахунок не списується реєстраційний ліміт на основі додатку 7 та пдв-декларації, суми у рядках 4.1 та 4.2 пдв-декларації? та ще й зареєструвати такі ПН та РК по 15 число включно, а не до моменту подачі пдв-декларації? Та ще й у номенклатурі вписати усі номера і дати вхідних ПН, для чого, якщо у розподілі приймає весь вхідний пдв-кредит, частка визначається відносно обсягів по декларації у гривнях, а не як колись давно...Для чого такі труднощі?
Так само не розумію для чого реєструвати компенсовуючі ПН, чому у додатку 5 не добавити у розділі 2 "податковий кредит" таблицю 2.1 що сум пдв-кредиту, від якого платьник податку "відмовляється" по тій чи інші причині (негосп. дільність тощо)? Якщо вже спрощення і автоматизація - то це мало б мати відповідний вигляд, а не на стільки все ускладнювати, заплутувати....

Відповісти
  • 111
23.01.19 11:51

уточнення....точніше реєстрація таких розподільчих/перерозподілу ПН/РК мала бути до моменту подачі пдв-декларації, але не граничного терміну подачі пдв-деки

Відповісти
  • Валентина
23.01.19 10:30

Для Юлии. А как Вы отбились по акту, если из-за несвоевременной регистрации НН или РК в ЕРНН приходит НУР № 13? О каком акте идет речь?

Відповісти
  • Татьяна
24.01.19 13:07

Валентина, Все зависит от сотрудников конкретной налоговой, вообще-то для выписки НУр нужно сначала сделать камеральную проверку и составить акт, который высылается на подпись плательщику

Відповісти
  • Ирина
23.01.19 10:46

все, кто имеет дело с пропорциональным НДС, я уверена, считают, что срок регистрации условных пропорциональных обязательств должен быть дольше хотя бы на 1 день общеустановленного срока. Ведь мы зависим от контрагентов, которые регистрируют НН для нас по сроку в последний день... 

Відповісти
  • Татьяна
24.01.19 13:09

Ирина, согласна, в идеале вообще делать эту процедуру в январе следующего года, без спешки. Кто хоть раз раз делал - тот поймет почему :)

Відповісти
  • дина
23.01.19 10:54

ирина! вы абсолютно правы!                                                                           именно так.. и я считаю..почему  на месяц.. не . продлен срок регистр. в соотв.с ст198.. дискриминация .. в отн. этих НН или через запятую в ст.120.. обозначить -случайно Не учтенные НН- які не є об"єктом  опопдаткування..какой то дурень.. не дописал..а налоговики- развивают єту ошибку в теории.. смешно ,...если бы не было так грустно..

Відповісти
  • майя
23.01.19 10:58

Юлия, расскажите, пож., и нам -как отбиться от штрафов несвоеременной рег. сводных НН и Рк??

Відповісти
  • ВІКТОРІЯ
23.01.19 15:29

Адмін, чому видалили мій коментар???

Відповісти