Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


07.03.19
6568 9 Друкувати

НБУ вважає що при зарахуванні коштів через ПТКС застосування РРО обов’язкове

ДФС направила запит до НБУ з проханням роз’яснити чи обов’язкове застосування РРО якщо кошти перераховуються за допомогою програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі — ПТКС). НБУ відповів листом від 29.01.2019 р. № 57-0007/5109 ствердно.

Як відомо, переказ коштів умовно поділяється на три етапи: ініціювання переказу, виконання переказу та завершення переказу.

Внесення готівкових коштів для подальшого переказу за допомогою платіжних пристроїв (до яких належить і ПТКС), є одним із шляхів ініціювання переказу коштів.

Зважаючи на це, а також на норми Закону про фінансові послуги, відповідно до яких діяльність з переказу коштів є фінансовою послугою, НБУ вважає, що надання можливості користувачам ініціювати переказ коштів (у тому числі за допомогою ПТКС) є надання послуги з переказу коштів.

Крім того, слід враховувати, що під час надання послуги з переказу коштів надавачі такої послуги зазвичай отримують за це відповідну комісійну винагороду.

Тому, НБУ вважає, що зважаючи на визначення терміну "реєстратор розрахункових операцій", під час здійснення операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням ПТКС (за винятком ПТКС, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів) мають застосовуватися РРО.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Александр
07.03.19 08:13

В заголовке надо добавить "небанковские ПТКС")

Відповісти
  • Владимир
07.03.19 08:28

Банковские небанковские. Какая разница. ДФС ники будут применять это письмо ко всему что шевелиться. Но уверен, что Альфапеи и прочие крупные боксы никто не тронет. А вот мелких плательщиков у которых мелькнёт не фискальный чек будут штрафовать

Відповісти
  • Галина
07.03.19 12:46

Владимир, за что ??? Плательщика???

Відповісти
  • Ігор
07.03.19 09:39

"НБУ вважає, що зважаючи на визначення терміну "реєстратор розрахункових операцій"" - на здоровий глузд зважати вже не потрібно! Вперше збудували пострадянську олігархічно-злочинну економіку за правилами Пітерського злочинного угруповання, а потім посилаємось на ці правила. Гроші то потрапляють на рахунок отримувача, все і так прозоро. То навіщо тоді додатковий РРО-контроль?
То для зручності фіскальні треба через РРО проводити всі безготівкові операції. Бо щоб перевірити по банку треба звертатись до суду, для розкриття інформації, а так одразу все видно - всі данні по Інтернету.

Відповісти
  • Владимир
07.03.19 20:56

Ігор, відразу в корінь дивитесь. Моє Вам шанування.

Відповісти
  • Угу
07.03.19 13:56

не поняла. Если в магазин пришел покупатель и рассчитался карточкой через терминал, то эту же сумму мы должны пробить еще и через РРО?

Відповісти
  • Кира
07.03.19 14:55

Угу, так они итак через РРО проходят

Відповісти
  • Марина
07.03.19 16:37

У меня кризис жанра от этого письма. Если я оплачиваю за товар на основании счёта через ПТКС, то продавец мне должен выдать чек рро, а если через кассу банка то нет.  А в чём разница между такими способами оплаты? 
Объясните кто понял светлую мысль НБУ.

Відповісти