Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


20.06.19
3611 6 Друкувати

Чи вважаються доходом ФОП-загальносистемника внесені на рахунок власні кошти?

Чи включаються до складу доходу та яким чином відображаються у Книзі обліку доходів і витрат внесені власні кошти ФОП на розрахунковий рахунок згідно з нормами ПКУ?

Відповідно до п. 177.2 ПКУ, об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Враховуючи вищевикладене, до складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі - підприємцю як в грошовій, так і в натуральній формі від провадження господарської діяльності, а саме:

- виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (в т.ч. відсотки банку);

- виручка в натуральній (негрошовій формі);

- суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів та інші доходи, які пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності.

Таким чином, власні кошти, які фізична особа - підприємець зараховує на розрахунковий розрахунок, не включаються до складу доходу (виручки у грошовій та натуральній формі) та не відображаються у Книзі обліку доходів та витрат.

За матеріалами ГУ ДФС у Львівській області
Теги:
Коментарі
  • Лида
20.06.19 10:33

А писали недавно, что считаются?

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • клава
20.06.19 10:51

а у единоналожника считаются.  и в чем справедливость?

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Andrey
20.06.19 11:37

Чому ж тоді в ФОП на єдиному податку власні кошти внесені на розрахунковий рахунок обкладаються податком? Яка різниця на загальній системі ФОП чи на єдиному податку? 

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Наталья
20.06.19 15:02

Так в оригинале  ГУ ГФС во Львовской области не акцента на систему налогообложения ФОПа??

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • клава
20.06.19 16:10

Наталья, так для ЕН ДФС пишет по -хитрому. там тоже в составе "ДОХОДА"нет, но и в составе того, что НЕ ВКЛ в ДОХОД тоже нет. ВОт дфс и настаивает, что все что не описано в пункте про "НЕДОХОД" -значит автоматом в ДОХОД.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Светлана
20.06.19 18:23

Я только что в суде от инспектора услышала, что доказательством именно продажи товара, а не оказания услуг, является налоговая (!) накладная, потому что там указаны стороны "продавец" и "покупатель".  И возразить-то нечего, окромя что это форма   бланка, утвержденного налоговой. 

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія ПДФО + ВЗ + ЄСВ = єдина звітність...
29076 33
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд