Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


07.08.19
3557 4 Друкувати

Печатка — засіб ідентифікації особи у здійсненні правовідносин

КГС ВС не задовольнив скаргу про визнання договору недійсним, пише «Судово-юридична газета».

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду постановою по справі № 918/780/18 не задовольнив касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю до приватного акціонерного товариства про визнання договору недійсним.

Із встановлених судами обставин вбачається, що підписання правочину директором позивача підтверджується наявністю на спірному договорі відтисків печаток позивача, як юридичної особи. Печатка відноситься до даних, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні відповідних правовідносин.

Дійшовши висновку про наявність на оскаржуваному договорі печатки товариства та враховуючи той факт, що позивач не довів фактів протиправності використання своєї печатки чи доказів її втрати, так само і не надав доказів звернення до правоохоронних органів у зв’язку з втратою чи викраденням печатки, суди дійшли обґрунтованого висновку про відсутність підстав вважати, що печатка товариства використовувалась проти волі позивача.

Теги:
Коментарі
  • Юра Г.
07.08.19 00:54

Печать - это исключительно элемент дизайна. Отсутствие регистрации оттиска печати  в разрешительной системе делает её юридически никчемной и лишь является дополнительным элементом защиты.

Відповісти
    Оцінити
  • 12
  • 0
  • 777
07.08.19 09:01

 Очередно пример генерации потока бреда от нашей судебной системы, в этот раз в исполнении Верховного суда. "Истец не доказал фактов противоправности использования своей печати или доказательств ее потери"  - Я на днях заказывал печать, сканировать документы было лень, просто в комментариях к заказу написал ЭДРПОУ и название организации. И всё. Каждый прямо сейчас может заказать печать ЛЮБОЙ государственной или частной организации, или ФОПа, а учитывая типовий дизайн 99% печатей.... И что все договора с такими печатями будут действительными??? Офигеть. А Зеленский указики о запрете рейдерства пишет, да при помощи одних только копий печатей, можно себе всю Украину в собственность оформить, причем по версии ВС это будет совершенно законно.

Відповісти
    Оцінити
  • 15
  • 2
  • Ігор
07.08.19 09:56

ГОСПОДАРСЬКИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
Стаття 58-1. Печатки суб’єкта господарювання
3. Наявність або відсутність відбитка печатки суб’єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків.
Ми самі створили над собою правлячу верхівку Безнадійних. Всю систему треба ламати, інакше надії нема. І не треба маніпулювати більшовицькими лозунгами: "Весь мир до основанья ...". Якщо розширити світогляд, то стане зрозуміло, що такі дії передували розвитку багатьох країн. Тільки в Мордорі все навпаки.

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 9
  • XXL
08.08.19 16:25

печаткою завіряється підпис. НЕ говорячи що обов"язковість печатки відмінена.

Відповісти