Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.08.19
12034 24 Друкувати

Заборона використовувати кошти з підприємницьких рахунків на власні потреби. Коментар Нацбанку

Національний банк на своїй сторінці у facebook  спростовує інформацію про те, що планує заборонити використовувати поточні рахунки фізосіб-підприємців для здійснення операцій, пов'язаних з особистими потребами.

НБУ заявляє, що запропоновані зміни до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів були некоректно інтерпретовані. 

Нагадуємопроектом пропонується доповнити п. 14 Інструкції новим абзацом такого змісту: Забороняється використовувати поточні рахунки фізичних осіб-підприємців/фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність для здійснення операцій, пов’язаних із власними потребами.

На даний момент Нацбанк не пояснює, яким чином цей пункт можна інтерпретувати інакше, ніж заборону на використання підприємницького рахунку для власних потреб. Проте повідомляється, що готується роз’яснення, яке буде опубліковане найближчим часом. 

Сподіваємося на скорішу відповідь регулятора, яку невідкладно повідомимо нашим читачам. 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ок
16.08.19 14:56

а что слово Забороняється  имеет двойное значение??? 

Відповісти
  • Oleg7
16.08.19 15:47

ок,
если не тройное...

Відповісти
  • Сергей
16.08.19 15:33

Скоро и жить и дышать запретят. 

Відповісти
  • СержК
16.08.19 16:01

Сергей, разрешат, но за отдельно взятую плату...

Відповісти
  • ?
16.08.19 15:53

А що важко користуватись окремими рахунками?
здається зручніше не змішувати свої "труси"- (читай особисте) з своїм бізнесом.

Відповісти
  • СержК
16.08.19 15:59

один из многочисленных примеров, как легко обоср...ся, сделать при этом возмущенный вид, что тебя неправильно поняли, неделю лихорадочно искать приемлемые объяснения своим очевидным намерениям и в итоге не понести абсолютно никакой ответственности... (хотя бы за потраченные нервы и лекарства)

Відповісти
  • СержК
16.08.19 16:00

СержК, банковская система тупо ищет способы пополнения закромов.. хотя бы и на дополнительных комиссиях...

Відповісти
  • Andrey
16.08.19 16:10

"Казнить нельзя помиловать"...тільки коми тепер залишилось правильно розставити 

Відповісти
  • DesertFox
16.08.19 16:11

Не потрібно звертати увагу на цю новину як на щось окремо. Декілька днів назад було анонсовано що уряд буде боротись з "незаконною діяльністю" бізнесу через ФОПів. От вам і перші ластівки. Поступово підгонять фінансову систему, потім податкове законодавство "підкрутять" а вже потім спустять своїх "церберів" вибивати кошти з мікро та малого бізнесу на корить бюджету, де потім ці кошти і поділять між собою 

Відповісти
  • Людмила
17.08.19 15:58

DesertFox, Ну навіщо нагнітати пургу ?  Звідки Вам відомо, що "підкрутять" ,  а що  "підгонять" ?  Чи Ви член Уряду? (Який, до речі, ще не сформовано, а старий уряд робить все, щоб такі, як Ви, бунтувались).  А те, шо через ФОПів  обготівковуються кошти мільйонами, що ФОПи є зручними "прослойками"  для несплати податків, це відомо всім.  Давайте вчитись жити за Законом. Всі без винятків.

Відповісти
  • DesertFox
19.08.19 10:24

Людмила, я думаю як раз Ви стали "заручником" популізму "нових політиків". ФОПи не можуть суттєво вплинути на ухиляння від сплати податків. А якщо жити за Законом, та немає питань, давайте жити, от тільки у нас один Закон протирічить іншому, Податкова та Кабмін свої постанови ставлять вище Закону та Податкового кодексу..... так по якому ж Закону жити будемо? 

Відповісти
  • Надежда
16.08.19 16:26

То есть, в Форе на кассе за продукты карточкой ФОП не рассчитываться. Получил ФОП 3 группы за услуги  100 000 грн, уплатил 5%  в бюджет, после этого перечислил на свою личную карточку 95 000 грн и хоть в ресторан, хоть в баню.

Відповісти
  • Галина
16.08.19 16:34

Надежда, не, надо снять наличку и можете внести на другую карточку. Иначе - 1ДФ на себя!

Відповісти
  • Шурик
16.08.19 17:19

Ещё в 2000-х платил за квартиру. И при самых злочынных режимах Азарова аудит был и не хрена по этому поводу не возмущались, просто спросили что себе а не другому.
Это подросло новое поколение, абсолютно не знающее законов, вот и изобретают бредятину от дяди Пети папередника.
Сейчас бывает просто путаю карточку (набираю в режиме ФО Привата, можно платить выбирая карточки для платежа) и плачу не с той. Оно всё моё!!!

Відповісти
  • Галина
16.08.19 17:33

При запрете использовать деньги на личные цели теряется смысл упрощенной системы. Я получаю выручку за консультационные услуги, плачу за аренду офиса, единый налог и других расходов у меня нет! Остальное - личное потребление!!! 
Выплатить в форме дивидендов я не могу. Выручка так и останется на моем счету? Это же бред просто.

Відповісти
  • Людмила
17.08.19 16:01

Галина, Интересно, а по какому вопросу Ваши консультационные услуги ? 

Відповісти
  • БуЛю
19.08.19 12:58

Людмила,  на разных языках пишете, в обсуждениях участвуете . Вы от редакции , что б разговор поддержать? Своего мнения и нет!!

Відповісти
  • Шурик
16.08.19 19:14

Галина, Мой комент впереди, и я на общей системе. Повторю что  даже с Азаровским аудитом не было проблем. к единому никаких вопросов и быть не должно.
Оборот не перевыщуйте. И усё,
Это бредня с партии ПЁС , хочется так думать. Но если не так то и помощи у Трампа простить выбить Сороса с Украины.

Відповісти
  • Елена
16.08.19 17:42

Ув. Администрация сайта "Бухгалтер 911"! Исправьте, пожалуйста, проблему с написанием комментариев. При нажимании кнопки "Комментировать" она срабатывает с 3-4 раза, в лучшем случае со 2-го и читаешь в ветке 2-3 сообщения задвоенные! А сегодня вообще, комментарии не добавляются. Спасибо.

Відповісти
  • Володимир
16.08.19 23:38

Нехай краще нацбанк займається банками які лопають ,а люди потім не можуть забрати свої кошти,регулятор хренов,.....,а ну так цеж їхні ж банки....

Відповісти
  • ольга
17.08.19 19:24

для меня это вообще не понятно, значит наличкой можешь распоряжаться как хочешь , а счет использовать только для предпринимательской деятельности?

Відповісти
  • Непогода
17.08.19 21:25

Пытаюсь понять для чего затевается эта возня. Реально работающие ФОПы просто сведут к минимуму  безналичные расчеты или вообще закроют счета в банках. А ФОПы, которых использует крупный бизнес для обналички, заведут "личные" карты и по-прежнему будут  перегонять безнал в нал. Ну цена подниметься на 1-2% из-за дополнительных комиссий банков. Проблему это не решит. Только создаст неудобства большинству ФОПов,

Відповісти
  • Британ Сергей
18.10.19 15:00

Непогода, для того,чтобы обложить ЕСВ и НДФЛ! а кто думает о каких ФОПах. Чиновникам надо отчитаться о мерах по повышению баз налогобложения. им за это премии и рост карьерный. а как там на экономику что влияет- это пусть след власть думает! 

Відповісти