Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.08.19
7347 19 Друкувати

У Зеленського пообіцяли, що навантаження на фонд оплати праці буде зменшуватись

Нова влада планує зменшувати навантаження на фонд оплати праці у перспективі трьох років, пише Економічна правда.

Про це в інтерв'ю ЕП заявив Данило Гетманцев, який очолить комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

Ми збираємося говорити про навантаження на фонд оплати праці, а не тільки про ЄСВ.

Ми збираємося його зменшувати, але в середньостроковій перспективі, в перспективі трьох років. Ми не плануємо це робити одномоментно, тому що нам необхідно покривати поточні витрати і нести багаж боргів", - зазначив депутат.

"Ми дуже обмежені в можливостях міняти оподаткування фонду оплати праці як в сторону збільшення, так і зменшення. Другий момент - наша ставка ЄСВ одна з найнижчих в Європі. Це факт", - додав він.

На питання, про які масштаби зниження ЄСВ йдеться, Гетманцев відповів:

"Я не можу вам назвати конкретні терміни і конкретні цифри. Деякі економісти в нашій команді вважають, що протягом десяти років від ЄСВ можна буде відмовитися взагалі. Однак ми розуміємо, що зараз на наші податкові ставки держава не надає той сервіс, який надається в ЄС на такі ж або більш низькі ставки.

"Ми повинні не влаштовувати тут офшор, а підтягувати державний сервіс: суди, правоохоронні органи, інфраструктуру. Ще одна офшорна зона в Європі точно не пройде.

Україну треба перетворювати в нормальну, цивілізовану, європейську юрисдикцію, де є помірне оподаткування та комфортні умови для людей і бізнесу", - додав він.

На питання про оподаткування високих зарплат депутат відповів, що "помірна прогресія в ПДФО має право на існування. Не доводити, звичайно, ставку, як це було у Франції або США, до 70%. Навіть до 30% не треба доводити, але поставити помірну прогресію, хоча б плюс 5%, було б доречно і справедливо. Однак це питання дискутується".

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наталія
29.08.19 09:42

Як завжди бла-бла-бла. Ніякої чіткої відповіді. Нам потрібно буде вилами запасатися, щоб лапшу знімати з вух.

Відповісти
  • Оксана
29.08.19 09:56

Да, долго они мутят. Уже должны были подготовить кучу проектов для рассмотрения в Раде. Ан нет, секретная инфа, блин. Тут украинцы ждут перемен, поэтому ж и выбирали Зе, а их все нет. Сто дней как-то прошли никак честно говоря. Ожила большего, нооо..... опять и снова одни обицянки.

Відповісти
  • Оля
29.08.19 10:57

Оксана, очень странно, что от них еще чего-то и ожидали

Відповісти
  • все едино
29.08.19 10:35

Оксана, начнем с того что без парламента у нас к сожалению ничего они не могут сделать, новый парламент начнет работу там глянем чем все это кончится, а так пока только пустые разговоры......

Відповісти
  • Я
29.08.19 09:57

Конечно, они уже сейчас плачутся, что 50 тыс. зарплаты мало. Будут уменьшать себе НДФЛ. А нам необлагаемый минимум так и не дадут.

Відповісти
  • Ігор
29.08.19 10:27

Виведіть зарплату та ЄСВ з під бази ПДВ, от і не треба скорочувати самі "зарплатні податки". Обличчя нові, а розум старий - фіндиректорський. Ще нічого не зробили, а враження як від слів колишнього міністра оборони гелетея: гучно обіцяв парад в Криму, а завів у Іловайський котел.
Від вашого неробства ми кожного місяця втрачаємо 1% ВВП, по африканським міркам, де ріст 8% - 15% ВВП на рік.

Відповісти
  • КХМ
29.08.19 11:56

Ігор, я трохи не зрозумів Ваше твердження про виведення ЗП та ЄСВ з під бази ПДВ, то як?

Відповісти
  • Ігор
29.08.19 12:22

КХМ,
Зменшення (наприклад у декларації) загальної бази на суму нарахованої заробітної плати та ЄСВ.

Відповісти
  • КХМ
29.08.19 15:59

Ігор, не знаю, ми за рахунок ЄСВ і ЗП зменшили ПнП, а тепер ще зменшуємо ПДВ, виходе подвійне врахування. А що робити якщо п-во не платник ПДВ або підприємство експортер? З вашої логіки екпортери отримують з бюджету ще більше, а малі підприємства неотримують нічого. В результаті багатші стають ще багтшими. Хоча для детінізації ЗП врахувати  саме ЄСВ або частину у зменшені ПДВ чи іншого податку при винекнені саме зобов'язань до сплати звітного періоду, або збільшить реєстраційний ліміт ПДВ... поле для роздумів

Відповісти
  • ххх
29.08.19 17:00

КХМ,ПДВ и ПнП разные налоги, о каком подвийном вырахуванни идет речь??

Відповісти
  • КХМ
29.08.19 17:29

ххх, ну так давайте ще податок на майно врахуємо (який зменшує ПнП) у зменшення ПДВ і ПДФО, щоб легалізувати всю нерухомість швидше, а ПДВ у зменшення податку на прибуток, щоб прибутки не ховали, бо це все різні податки... 

Відповісти
  • ххх
30.08.19 09:49

КХМ, НДС не участвует в расчете налога на прибыль, о чём ВЫ?? Впрочем, судя по тому что Вы пишите, я вижу что Вы абсолютно не понимаете сути НДС

Ігор, полностью с Вами согласен

Відповісти
  • КХМ
30.08.19 10:55

ххх, я так понял сарказм Вам не понятен. И тоесть Вам тоже не понятно почему при учитывание ЗП и ЕСВ в НДС, как предлагают выше, возникает двойное учитывание? сначало уменьшило через расходы ПнП, а потом ПДВ? и кто из нас не бухгалтер? 

Відповісти
  • 777
29.08.19 11:08

Я за европейски курс страны. Одна просьба не мусольте уже сравнения с Европой, у нас самые низкие налоги в Европе, у нас самые низкие тарифы в Европе и так далее и т. п. Мы столько наслушались от предыдущей власти этих сравнений, что по ровню жизни, что то не в Европу зашли , а в глубже Африканских стран. Сделайте свою модель которая бы соответствовала бы нашей стране, нашему бизнесу и  людям, а самое важно покажите , что это не просто разговоры, начните делать, что бы Вам поверили.

Відповісти
  • Марина
29.08.19 13:33

777,не будет никакого европейского курса. Мы выбросились и самовыпилились из всех технологических цепочек. И продолжаем успешно это делать. Никто назад нас не возьмет, да и в европейских производствах - мы лишние и конкуренты существующим.  Это-капитализм!

Відповісти
  • Тиса
29.08.19 11:47

Зелено-молодо-низькопрофесійно.

Відповісти
  • Санса
29.08.19 12:21

Через 10 років відмовитись від ЄСВ? Хммм... В мене це викликає 2 варіанти - або перейменування внеску (такий собі ребрендинг), чи, може, існуючих пенсіонерів "в розхід", а нові накопичуватимуть на пенсію самостійно?

Відповісти
  • Люмьер
29.08.19 14:38

Как обычно, за все хорошее, против всего плохого и никакой конкретики! А все потому, что нет ее! Есть только желание изменить направление баблопотоков!

Відповісти