Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.09.19
10495 21 Друкувати

У Кабміні зробили важливе уточнення щодо впровадження електронного документообігу

За словами Дубілета, поки що йдеться лише про документообмін, пише УНІАН. А повна діджиталізація документообігу — це завдання на найближчі 1-2 роки.

Міністр кабінету міністрів України Дмитро Дубілет повідомив, що уряд з 1 жовтня поточного року відмовиться від документообміну, а не документообігу. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

«Три важливі уточнення. Перше. Вчора ЗМІ поширили новину про те, що ми хочемо заборонити паперовий документообіг. Тут, на жаль, закралася помилка. Документообмін — це обмін документами між органами. Документообіг — це процеси узгодження документів усередині держорганів. Поки що йдеться лише про документообмін. А повна діджиталізація документообігу — це завдання на найближчі 1-2 роки», - написав він.

Також Дубілет зазначив, що є ряд документів (їх порівняно небагато), які поки не можна перевести в цифру через закони. «Їх ми у вересні не чіпаємо. Ми їх ретельно проаналізуємо і теж оцифруємо, але для цього потрібно буде змінювати закони. Сподіваюся, до кінця року внесемо до Ради пропозиції», - написав міністр.

Дубілет додав, що зараз переводять документи в цифровий вигляд одним махом, не розбираючись в їх суті. «Однак, впевнений, 90% цих документів не потрібні самі по собі — ні на папері, ні в цифрі. Найближчим часом почнемо їх ревізію і випалювання. Краще, ніж електронний документ, може бути тільки неіснуючий документ», - резюмував міністр.

Як повідомляв УНІАН, прем'єр-міністр Олексій Гончарук 2 вересня заявив, що Україна повністю відмовиться від паперового документообігу між державними органами з 1 жовтня поточного року.

«З 1 жовтня ми плануємо повністю відмовитися від паперового документообігу. Ми плануємо заборонити використання і обмін між держорганами папірцями. Це дуже амбітне завдання, яке стоїть перед нашим міністром Кабінету міністрів... Воно дуже складне, бо органів багато, систем багато, це все необхідно синхронізувати, але я вірю, що у нас це може вийти», - сказав прем'єр.

Також він заявив, що наступний - 2020 рік стане роком тотальної цифровізації країни, це означає, що після 2020 року українська держава має бути повністю в смартфоні.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • (((
05.09.19 08:10

Ну вот. Опять громкие заявления скатились к уточнениям, что они не совсем это имели ввиду, и выкручиваниям. Может сначала надо подумать, а потом кричать, а не наоборот. Тогда меньше поводов для разочарования будет. 

Відповісти
  • Оля
05.09.19 08:19

Только меж гос.органами?

Відповісти
  • Шурик
05.09.19 11:36

Оля,
С нами сложней им разобраться, надо же ещё и подоить.

Відповісти
  • наталія
05.09.19 09:10

с 1 октября ... бумажный документооборот, документообмен - стой раз, два. Сегодня сентябрь - как с 1 октября прекратить обмен бумажками, для этого что уже есть инфраструктура, порядок? Боже о чем я ... компьютеры хотя бы у всех есть?

Відповісти
  • Людмила
05.09.19 10:15

наталія,   а  токены  у  всех  уже  есть?)))

Відповісти
  • Тиса
05.09.19 12:18

Людмила, не у всех есть жЕны, не у всех - токЕны.

Відповісти
  • наталія
05.09.19 10:22

Людмила, Вам не кажеться что мы какие-то странные вопросы задаем: компьютеры, токены. О чем это вообще? Взяли и сделали электрдокументооборот, делов-то. 

Відповісти
  • Светлана
05.09.19 10:03

 В ближайшее время начнем их ревизию и выжигание. Лучше, чем электронный документ, может быть только несуществующий документ», - резюмировал министр.
____________
Я так понимаю, что  документы на  имущество, землю, и прочие домики,  сюда  напрямую  относятся!???   Клоуны, а не  ох...ли  ли вы?

Відповісти
  • бубух
05.09.19 10:23

Светлана, хотілось би зрозуміти звідки ви це взяли

Відповісти
  • Тиса
05.09.19 12:18

бубух, особливо, мат?

Відповісти
  • Ігор
05.09.19 10:26

Еврика! Знаю, чому ці овочи їдуть сюди, хоч там вони мають і зарплату і (відносно) комфортне життя. Все просто: там вони назавжди сприймаються як представники суспільства, яке не змогло дати ладу у власній країні, а тут вони "божки" які вирішують долю країни - овочева Ыліта. Там навіть Ілон Маск, Марк Цукерберг працюють в одній кімнаті з однодумцями, а тут персональні розкішні кабінети з власними кімнатами відпочинку та вбиральнями з ванною, та ще приймальня з секретаркою - все за наші гроші.
До чого веду? Ці нові мародери прийшли не як менеджери, яких найняло суспільство. Вони, як месії над відсталими. Вони старанно уникають: теми відшкодування ПДВ; скорочення орди чиновників. Спершу треба скоротити кількість чиновників, бо поки переведуть в цифру 1 папірець, ці розумові невдахи створять 2. Так і процес буде йти роками, і результату не буде.

Відповісти
  • Елена
05.09.19 10:49

А потом окажется - одни отправили, други не получили... КРАЁВ ОПЯТЬ НЕ НАЙТИ, все концы в воду...

Відповісти
  • Шурик
05.09.19 11:34

Елена,
Это делается проще простого, шлётся на любое письмо подтверждение приёма и его контрольный код. Возможно в автоматическом режиме.

Відповісти
  • Наталья
05.09.19 11:04

Сколько было случаев, что из Казначейства деньги ушли, а на местах их никто не получил. Разыскивали и оправдывались. А при эл. документообороте кучу документов можно отправить в небытие и никто о них не вспомнит. Очень хочется в этом ошибиться.

Відповісти
  • ^^^
06.09.19 10:11

Наталья, больше 10 лет работаем с клиент банками, сдаем отчеты в электронном виде, пересылаем отсканированные счета, договора подписываются, сканируются и отправляются, оригиналы высылаются по почте позже, никогда не было проблем, если что-то не дошло, можно выслать еще раз, вообще не проблема. А деньги теряются только в Казначействе, а теперь подумайте почему.

Відповісти
  • Галина
05.09.19 11:15

До новых "Петь"!!!

Відповісти
  • Тиса
05.09.19 12:19

Галина, петь или не петь, вот в чём вопрос.

Відповісти
  • ок
05.09.19 12:07

Помнится уходил у меня дирик на пенсию Еще в те времена, когда персонификацию подавали раз в год, но при выходе на пенсию надо было подать внепланово. Подала эту персонификацию. Пошел он оформлять пенсию: а мы не видим Ваших начислений за текущий год. Звонит мне, говорю что все сдала. В пенсионном ему: Идите в отдел песонификации ( в соседний кабинет ) и принесите от них справку, что персонификация сдана. Ох и ругался он на наш систему 
    

Відповісти
  • Надежда
05.09.19 13:18

Дмитрию респект и уважение!!!  Таких как он специалистов- единицы.
Это он  создал самую удобную для пользователей программу в ПРИВАТЕ. Спасибо, что не уехал!

Відповісти
  • Кот Матроскин
05.09.19 16:07

КМ, договоритесь перед тем как трындеть. Ато "мощный" юрист из МАУП не понимает разницу между документооборотом и Дубилетом

Відповісти
  • Оксана
05.09.19 16:46

Да это для обмена документов между госорганами. Нас не касается.

Відповісти