Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


19.09.19
20908 48 Друкувати

Кабмін зверне увагу на проблему з токенами

Нагадуємо, новим Регламентом Кваліфікованого надавача ЕДП Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, який почав діяти з 01.08.2019 року, передбачено, що Адміністратор реєстрації приймає рішення про відмову в реєстрації у наданні кваліфікованих сертифікатів електронного підпису чи печатки у разі відсутності захищених носіїв особистих ключів для генерації особистих ключів у заявника на момент реєстрації. Це передбачено п. 5.3 Регламенту. Виходячи з цього, з 1.08.2019 року ІДД ДФС має підстави відмовляти в формуванні КЕП (кваліфікованого електронного підпису) без захищеного носія. Про необхідність обов'язкового використання захищених носіїв (токенів) з 1 серпня ДФС неодноразово попереджала платників.  

Проте, напередодні 1 серпня Кваліфікований надавач ЕДП повідомив, що продовжить надавати електронні довірчі послуги без обов’язкової генерації особистих ключів користувачів виключно на захищені носії ключової інформації у зв’язку з неможливістю суб’єктів, які здійснюють продаж токенів, задовольнити попит на захищені носії ключової інформації.

При цьому до Регламенту Кваліфікованого надавача ЕДП не було внесено жодних змін, а отже в будь-який момент ДФС може зажадати формування ЕЦП виключно на токени.

Крім того, не варто забувати, що відповідно до ст. 18 Закону України “Про електронні довірчі послуги” особистий ключ повинен зберігатися в засобі КЕП, а пунктом 15 ч. 1 ст. 1 Закону передбачено, що засіб електронного підпису чи печатки - це апаратно-програмний або апаратний пристрій чи програмне забезпечення, які використовуються для створення та/або перевірки електронного підпису чи печатки.

Представники бізнесу, обурені необхідністю використовувати захищені носії, на сайті Адміністрації Президента України зареєстрували петицію щодо скасування обов’язкового використання токенів , проте вона не набрала необхідну кількість підписів. 

І ось нарешті Уряд звернув увагу на це питання. Дмитро Дубілет, Міністр Кабінету Міністрів України, на своїй сторінці у Facebook повідомив, що вимоги держави отримувати ЕЦП на токенах - це неправильно і Уряд до цієї проблеми теж добереться. 

Сподіваємося, що найближчим часом в законодавство будуть внесені необхідні зміни і платники податків самостійно зможуть обирати де їм зберігати свої особисті електронні підписи.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Светлана
19.09.19 08:59

Держу пальцы скрещенными.

Відповісти
  • Марина
19.09.19 09:00

А тім хто купив ці гробані токени гроші повернуть ?????????

Відповісти
  • Наталья
24.09.19 11:41

Марина, смешная...

Відповісти
  • Бусяка
19.09.19 16:03

Марина, та сделаем себе "бусики" (если директор не уволит);)

Відповісти
  • Вадим
19.09.19 10:06

Марина, да, Зеленский лично )))

Відповісти
  • Оксана
19.09.19 13:09

Вадим, 

Відповісти
  • Инна
19.09.19 09:48

Марина, уж не предлагаете ли Вы оставить закон про токены, только потому что Вы их купили и Вам будет обидно если токены отменят?????????

Відповісти
  • kh.ua
19.09.19 09:20

Марина, а кто вас заставлял их покупать? Или опять "а мне так сказали". Вместо того, чтобы отстаивать свои права мы или пальцы скрещиваем или делаем что велят.
Я вместе с немногими другими писала и стучала во все двери. И вот, маленький результат уже есть.

Відповісти
  • cap...
19.09.19 14:02

kh.ua,
І який же результат? Курочка в гнізді, яєчко в .....зді, а дід на базарі вже курчат продає? Не біжіть поперд батька в пекло. От коли буде прийнято відповідний закон і будуть внесені зміні в ЗУ "Про довірчі послуги" - отоді можна буде про щось балакати і радіти

Відповісти
  • kh.ua
19.09.19 15:42

cap..., я не балакаю. Я вижу проблему для себя лично и для других и пытаюсь ее решить. Это вместо балаканья тут на форуме. И знаю, что еще несколько постоянных участников этого форума так делают, а не только сопли на кулак мотают - как все плохо. А балакать любой может.

Відповісти
  • наталія
19.09.19 09:18

Марина,

Відповісти
  • Светлана
19.09.19 09:15

Марина, аж два раза

Відповісти
  • Ирина
19.09.19 09:14

Будем оооочень признательны чтобы токены отменили, заранее благодарны!

Відповісти
  • клава
19.09.19 09:26

Как здорово работают. Сначала вкинуть инфу в массы-напугать всех, а потом отменить как незаконную (а ведь пару месяцев назад  было все законно). И ВСЕ, законодатель (ЦАРЬ) ХОРОШИЙ, СПРАВЕДЛИВЫЙ И РАДЕЕТ ЗА СВОЙ НАРОД! 

Відповісти
  • Светлана
19.09.19 10:00

клава, это еще порошенковский кабмин протянул (сознательно написано с ошибкой), а новый кабмин как раз и собирается отменять.

Відповісти
  • Галина
19.09.19 14:53

Светлана, что то долго он собирается,,,

Відповісти
  • Василь
19.09.19 14:44

Светлана, а де помилка?

Відповісти
  • Ксюша
19.09.19 09:49

клава, А разве это не при Порошенко хотели протянуть . Потому и спешка такая была , пока  новый парламент не заработал .Даже списки вывесили где брать . 

Відповісти
  • клава
19.09.19 09:48

я вот думаю, а может и с изменениями в НКУ также будет? сначала напринимали аж бегом маразматических законов, напугали бизнес, потом вернут все как было (но штрафы оставят), а народ вздохнет с упоением: " Хорошо, что не хуже"

Відповісти
  • Инна
19.09.19 09:46

Неделю назад оформляла ЭЦП, АЦСК "Украина" предлагают приобрести токен. Я отказалась, на что менеджер по продажам сказала: "Когда налоговая начнет блокировать отчетность, будет большая очередь и токен будет очень сложно приобрести")))) Все равно не купила...

Відповісти
  • Н
19.09.19 17:01

Инна, Если они оставят или будут заставлять покупать эти токены специально буду носить отчетность в бумажном виде.... не хотят нормально пусть тогда ручками вбивают себе в програмку))))) Предлагаю, если что всем у кого есть такая возможность, так и поступить, уверенна что должно подействовать)))))

Відповісти
  • Светлана
19.09.19 09:55

Инна,странно от них такое слышать.Месяц назад делали ключи,тоже предложили-отказались.Оформили без комментариев.Может с новым НКУ и работать перестанем,тихо закроемся.

Відповісти
  • Ігор
19.09.19 10:07

А по бюджетним грошам, які вже розпиляні у ДБР звернуться? На якій підставі держава висуває додаткові вимоги власникам, як їм користуватись своєю власністю? І чому ці вимоги коштують грошей?

Відповісти
  • ок
19.09.19 10:17

Как сделать человеку хорошо? Сначала сделать ему плохо, а потом вернуть как было 

Відповісти
  • Облікове Діло
19.09.19 10:23

Десь засмутились Медок та АЦСК Україна.

Відповісти
  • kek
19.09.19 14:29

Облікове Діло, да им то пофиг, они скорее всего просто партию себе купили, на перепродажу. А вот Автор и ИИТ...

Відповісти
  • 1909
19.09.19 12:01

Облікове Діло, а действительно, куда они теперь все эти токены девать будут, если они их для всей страны заготовили? 

Відповісти
  • Облікове Діло
19.09.19 12:36

1909, На AliExpress купили - на OLX продаватимуть - звичайний бізнес)
Але те все жарти - нехай спочатку відмінять.

Відповісти
  • желудь
19.09.19 10:53

правильно,все  продали  ипроели - осталосьтолько токенами торговать

Відповісти
  • Лара
19.09.19 11:21

Я не верю...Кто-то включил голову? Это как в притче:  Купи козу - продай козу

Відповісти
  • Олена
19.09.19 11:49

Медок через ТОВ " Маяк-Центр"(кстати плательщик НДС) выставляет  счета на токены без НДС . Это ж  как так?  Токен -  тмц с установленным ПО( без возможности его переустановить, перенести на другое устойство), по какой ст.НКУ они  себя освободили от НО ?  Похоже  заработать на продажах флешек с ПО им мало, можно еще и на НДС замутить. 

Відповісти
  • Олнся
19.09.19 13:37

Олена, токен - средство КЗИ, по налоговому кодексу - без НДС

Відповісти
  • Вячеслав
19.09.19 12:25

Ключевые слова "сказал", "фейсбук", "уряд доберется"

Відповісти
  • cap...
19.09.19 14:20

Вячеслав,
Із високої трибуни
На нараді обласній
Виголошував промову
Сам товариш Торохтій:
- Подолаємо всі хиби!
Ліквідуємо прорив!
Слухачів своїх увагу
Він на хибах загострив,
Ще й підкреслив, що в роботі
Не повинно бути хиб.
Побував на тій нараді
Язикатенко Пилип.
Повернувшись до району,
Швидко скликав він актив
І про підсумки наради
Довго й нудно молотив.
- Подолаємо всі хиби!-
Закликав, гукав Пилип,
Ад язик до піднебіння
Після виступу прилип.
Думав він: "Нарада наша
Сколихне увесь район..."
Запальну його промову
Слухав Сидір Балабон.
І до того запалився
(Аж пашів, горів увесь!),
Що, з наради повернувшись
У підлеглу РТС,
На нову, свою, нараду
Всіх він скликати звелів.
- Подолаємо всі хиби!-
Із трибуни загримів.
До схочу наговорившись
На нараді "бойовій",
Жде у центрі обласному
Справжніх зрушень Торохтій
І чекають, склавши руки,
Від нарад своїх чудес
Язикатенко - в районі,
Балабон - у РТС...
Ні, нічого той не зрушить
І тим більш, не піднесе.
Хто з трибуни, наче півень,
Кукурікне та й усе

Відповісти
  • 123
19.09.19 14:16

Текен можна загубити,викрасти можуть,а ключі які знаходяться в КП я думає більш захищені.А як ними користуватися якщо є декілька підприємств і ФОП ів,постійно втикати і витягати-дурдом

Відповісти
  • 111
19.09.19 15:03

Ощадбанк уже нагородив токенами( но тут хоч безплатні) скільки в день заходжу в клієнт банк скільки витягаю і впихаю.

Відповісти
  • cap...
19.09.19 15:15

111,
Ощадівські токени безкоштовні до того моменту, доки з ними щось не трапиться. Якщо загубите, зламаєте або щось подібне - розкривайте кишеню.

Відповісти
  • 111
19.09.19 15:27

Так вроді 1,3 тис.Так що краще без них.До цього часу жили без них. В других банках без токенів,і нормально. 

Відповісти
  • cap...
19.09.19 15:53

111,
Дуже корисна штука для тих бухгалтерів, хто веде купу ФОПів і різних підприємств. Всі ключі можна там зберігати))))) Гигиги

Відповісти
  • cap...
19.09.19 15:51

111,
нічого Ви не розумієте....
Купляєте оцю байду https://iit.com.ua/index.php?page=itemdetails&p=3&gtype=1&type=1&id=99 за півляма (516 000 грн) В цій байді можна зберігати понад 4 млн ключів!!!! І не треба Вам нічого по 100 разів впихувати-випихувати. Всі ключі в одне місце загнав і ніякої мороки))))

Відповісти
  • Ирина
19.09.19 16:35

объясните для особо одарённых, теперь нельзя продлить ключи он-лайн, только лично с этой флешкой в очереди стоять?

Відповісти
  • 2
20.09.19 12:03

Ирина, если никаких изменений в документах не было, то продлевать можно онлайн (и на токены в том числе)

Відповісти
  • Нинок
19.09.19 19:25

Сьогодні в податковій отримувала ключі без всяких токенів на звичайну флешку,коли токени будуть обов"язковими-не знають.

Відповісти
  • 111
19.09.19 21:57

сар... Не  знаю що ви зрозуміли,не знаю як звіти токенами підписувати ,але  пишу як є -в мене один токен Ощадбанківський і я доти не можу відкрити клієнт банк поки декілька разів не впихаю і витягну токен,може бути за першим разом але це рідко, а так 2 або 3 рази

Відповісти
  • Ника
20.09.19 14:10

111, как я вас понимаю

Відповісти
  • Ирина
20.09.19 14:02

Зашибись,у меня 6 предприятий,это 12 токенов,хоть ожерелье с них делай

Відповісти
  • БухБуха
23.09.19 09:18

Ну хоть обратили внимание на эту проблему. А то ж игнорировали.

Відповісти
  • Витаха
23.09.19 14:24

Здесь было написано, что согласно закона Про електронні довірчі 
послуги переходной период 2 года до ноября 2020 года.
http://finbalance.com.ua/news/dfs-zobovyazala-biznes-po-novomu-podavati-podatkovu-zvitnist
Закон вступил в силу 7 ноября 2018 года. Но я сам в законе не нашел про переходной период, хотя  это должно быть: в Медке тоже говорят про переходной период 2 года, но они почему-то считают, что он до ноября 2019

Відповісти