Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


26.09.19
7943 24 Друкувати

Голова комітету ВРУ обіцяє, що новий Трудовий кодекс буде дуже ліберальним для роботодавця

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів працює на розробкою Трудового кодексу України. Про це повідомила голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова під час Форуму національної бізнес-коаліції на тему: «Порядок денний нового парламенту: діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади».

«Я думаю, що ви протягом півтора-двох місяців побачите Трудовий кодекс, який буде дуже ліберальним для роботодавця. Ми будемо намагатися створити для бізнесу дуже прості і дешеві умови відкриття і закриття робочого місця саме для того, щоб робочих місць створювалося більше», - сказала Г.Третьякова. «Хочемо, щоб ви створили мільйон таких робочих місць впродовж п’яти років», - додала вона, звертаючись до представників бізнесу.

Водночас, за словами голови Комітету: «Це означає, що ми будемо трохи дискримінувати найманого працівника і за це бізнес має включитися в пенсійну реформу другого рівня - отримавши здешевлення на відкритті-закритті робочих місць, трішечки поступитися і 1-2% направляти на створення власних накопичень для громадян».

Розповідаючи про напрямки реформ у соціальній політиці, народний депутат зауважила: «Треба переходити від допомоги за статусом – чорнобильцям, учасникам бойових дій та іншим – до допомоги за реальним нанесенням шкоди життю і здоров’ю».

Обґрунтовуючи таку позицію, вона сказала: «Ми не маємо коштів, щоб компенсувати завдану шкоду і водночас розмазуємо допомогу на мільйони інших громадян, які нужденними не є. Ми соціальну політику маємо робити адресною».

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів також зазначила, що потужної реформи потребує Фонд соціального страхування.

Великі надії покладаються на розвиток фінансового сектору. «Він має бути підконтрольний державі, надійний і користуватися довірою у людей. Це дасть можливість роздержавити або приватизувати систему загальнообов’язкового державного соціального страхування», - сказала Г.Третьякова і додала: «Без розвитку і контролю над фінансовим сектором також не можливий розвиток другого рівня пенсійного забезпечення».

«Все, що створюється в Україні, має крутитися навколо людини. І бізнес створюється для того, щоб людина мала якийсь добробут, і політика створюється для того, щоб жила людина. Тому наша партія «Слуга народу» вважає за потрібне, і це є в її програмі, розробити закон про лобіювання. Відносини між політиками і бізнесом мають бути прозорими і ми маємо чітко розуміти, на що витрачає бізнес кошти, коли готує якійсь законопроекти, які це кошти, чи йдуть вони в дохід, чи сплачуються з них податки», - сказала голова Комітету.

Вона закликала бізнес працювати разом, готувати нові проекти, «які б крутилися навколо людини», вести діалог і, особливо, давати зворотній зв’язок, який дозволить покращити законопроекти.

«Ми разом створюємо для України інфраструктуру і середовище для людей», - сказала Г.Третьякова.

Довідка: 23 вересня у Києві відбувся форум «Порядок денний нового парламенту: діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади», під час якого лідери політичних сил, що пройшли до парламенту за результатами останніх виборів, разом з лідерами бізнес-спільноти та експертами обговорили пріоритети економічних реформ.

Організатором форуму є Національна бізнес-коаліція, яка об’єднала 87 бізнес-асоціацій, що представляють понад 40 тис. підприємств з усієї країни.

За матеріалами ВРУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наталья
26.09.19 09:34

Меня одну напрягла фраза  "мощной реформы требует Фонд социального страхования" ? До недавнего времени все реформы этого несчастья сводились к объединению - разъединению - снова объединению - переименованию- изменению формы отчетов. Вот бы нам фонд страхования от идиотов во власти.

Відповісти
  • Натали
26.09.19 10:01

Наталья, напрягает всё: и реформа ФСС, и Трудовой кодекс за 1,5 - 2 месяца, и полный непрофессионализм тех, кто принимает законы. С какого дуба появятся миллионы рабочих мест?

Відповісти
  • Мария
26.09.19 09:47

«Это означает, что мы будем немного дискриминировать наемного работника и за это бизнес должен включиться в пенсионную реформу второго уровня - получив удешевление на открытии-закрытии рабочих мест, немного уступить и 1-2% направлять на создание собственных накоплений для граждан».
Шок...
И так наемный работник по факту особо прав не имеет, а тут еще на законодательном уровне еще опустят ниже плинтуса и это будет в рамках Закона! И что-то мне подсказывает, что никто никуда не будут направлять для накоплений...граждан!

Відповісти
  • Светлана
26.09.19 09:50

Мария,вся эта хрень закончится рабовладельческим строем. Цель одна-очистить территорию от народа.Раньше хотела переехать в центр из Мухосранска, теперь вообще хочется свалить отсюда, скоро везде будет Мухосранск

Відповісти
  • Майя
26.09.19 13:00

Светлана, как можно место, где ты живешь, где живут твои родители и друзья называть Мухосранском? Как назовешь, так и поедет. Я тоже живу не в городе, но мне нравится и люди хорошие.
И вообще утомили своей депрессивной риторикой. Очистить территорию, свалить, мыть ж... ы в Европе и т.п.
Трудовой кодекс в глаза никто не видел, но г...вна на вентилятор кинуть нужно. 

Відповісти
  • *
30.09.19 18:17

Майя, , люди хорошие. этого мало. Чем старше становятся люди. тем больше замыкаются на своих проблемах, и умнеют. Стают хорошие только поговорить....  Как можно мой годной "город" не называть Мухосранском, если коррупция лишила жителей транспорта, медицины, тротуаров (понастраивали "элиты" заборов прямо на презжей части), не видят выбросов производств. Вечером невозможно открыть окно. Ночами жгут все то, что днем будет видно. И никакая экоинспекция не реагирует. Власти есть только для того. чтобы брать взятки. Правда, простым смертным не осталось, за что их давать. Были бы достойные зарплаты, собрал бы денег на билет, и забыл, как территория называлась. Но даже уехать не на что. Счастливы, кто этого не замечает))))). Пока ноги не вытянет. 

Відповісти
  • Мария
26.09.19 09:56

Светлана,ну не у всех же есть возможность свалить..
но у кого есть - надо валить....
как в анекдоте времен первой волны иммиграции "подходит Рабинович к двум евреям разговаривающим друг с другом: я не знаю о чем вы тут говорите, но ехать надо"!

Відповісти
  • Тиса
26.09.19 10:24

Мария, це якщо Вас, пробачте, не "завалять"  на наших дорогах, чи розбишакі, чи лікарі - на лікарняному ліжку, чи в ресторані-кафе-фастфуді...

Відповісти
  • Бух
26.09.19 09:56

А для работника?

Відповісти
  • Тиса
26.09.19 10:10

"ліберальним для роботодавця", а коли буде ФАКТИЧНО забезпечені права працівників?

Відповісти
  • Тиса
26.09.19 10:14

"Це означає, що ми будемо трохи дискримінувати найманого працівника " і тут таки «Все, що створюється в Україні, має крутитися навколо людини...щоб людина мала ЯКИЙСЬ добробут, 
" - балаканина безвідповідальна! МАБУТЬ, ГОЛОВНЕ ТУТ - ЯКИЙСЬ.

Відповісти
  • Наталья
26.09.19 11:24

Тиса, Ні, головне тут - ЛЮДИНА , навколо якої все має крутитись.  Список таких "людин" буде затверджено додатковими підзаконними актами або постановами Кабінету Міністрів. 

Відповісти
  • Ігор
26.09.19 10:42

Спростити треба також і закони "Про відпустки" та "Оплату праці". Чого тільки варті прирівняння засновників та іх родину до "найманих працівників", яких здирники Держпраці дуже прагнуть "захищати".
Вимога виплат відпускних за 3 дні до відпустки - навіщо? Це в часи комуністичного панування людина ледь тягнула до зарплати, а вже щоб поїхати у відпустку, то потрібні гроші завчасно. А навіщо відокремлювати відпускні у звіті ЄСВ? Оплата праці вона і в обігнавших нас країнах Африці є оплата праці.

Відповісти
  • Тиса
26.09.19 11:11

Ігор, не з усім з Вами згодна, переписати давно час, і звіт з ЄСВ також, хоча тут можуть бути перехідні моменти, які б варто було зазначити, але виплату за 3 к. д. треба зберегти, та й з Конвенцією це погоджується. Сьогодні я не тягну до зарплати, а - завтра?, можу з висунутими уперед руками сидіти на паперті... ЗУ "Про оплату праці" треба зробити кращим, наповненим конкретикою, дієвим. Багато можна говорити з цього приводу, але і профспілок не слухають, то де ж нас.

Відповісти
  • ^^^
26.09.19 12:38

Тиса, если вам отпускные за 3 дня заплатят вы больше заработаете? Нет. Вы просто получите деньги раньше, авансом, потратите их в отпуске, а после отпуска получите аж ни фига, так как вам все уже выплатили, вот тогда точно будете на паперти. Так в чем прикол? В том что не за что поехать на отдых в отпуске? А после отпуска жить на что? Поделитесь, как выкручиваетесь после того как получили деньги за 3 дня до отпуска и потратили их. Вот очень интересно. А если не потратили, то какой смысл получать их раньше.

Відповісти
  • Ігор
26.09.19 12:30

Тиса, дякую, але не згоден:
1. Згадаємо совкові часи, коли витративши всі кошти на так званий "відпочинок" люди їздили до дому в спецодязі або рваному старому, займали гроші "до получки", їли чорний хліб та кільку, їздили в транспорті "зайцями", мились господарським милом виданим безкоштовно ...
2. Зараз прогрес пішов далеко вперед, навіть в нас трохи. Про що мова? Гроші сплачують на карту 2 рази на місяць, в тому числі, відпускні. Доступні через 10 хвилин будь де в світи. Можна через інтернет придбати валюту з гривневої карти на валютну. Отримати в банкоматі в валюті країни перебування, а коли станемо членами ЄС і отримувати в євро, то і комісії на конвертацію не буде.

Відповісти
  • Людмила
26.09.19 16:12

Ігор,Вы сказочник, и часто отпуск проводите в "країнах перебування"? И во времена "совкових часів" ,как вы их называете, на отпускные и еще чуть-чуть отложенные по пятерочке деньги можно было поехать в любое место в Союзе - турпутевка в Крым на 2 недели 86 рублей, в Латвию-130 рублей на 2 недели и из Риги еще в Ленинград слетать на неделю(отпуск же 24 дня был)- и проблемы с нехваткой денег на перелет, гостиницу, еду и музеи не было. А после отпуска в нормальной одежде ездили на работу, одежда не успела вся порваться во время отпуска, не выдумывайте. И килечка была нормальная натуральная, и хлеб без розовой плесени. А нынче на один только перелет в отпуск в "країну перебування" нужно год собирать.А отели и экскурсии?! А на халяву и нынешние богатые граждане с удовольствием живут и ездят не "зайцами", а пузатыми зажравшимися бегемотами. И мыло хозяйственное сейчас вообще не выдают..... Вот вам и отпускные.....))) Вот вам и "совок")))

Відповісти
  • Ігор
26.09.19 16:57

Людмила, вважаю, що завчасна виплата відпускних введена від поганого життя, не навпаки. Я не враховував партноменклатуру та "біля дефіцитних": завмагів, зав СТО ... Слюсар/верстатник/швачка 180 - 220 р., інженер 120 - 150 р.
Однак чому совкова пропаганда пропагувала нараховане? Чому в день виплат працівників виловлювали біля кас? Різні нав'язані членськи внески та ще одноденний заробіток у фонд миру; допомогу Кубі; диктаторам Африки ... Комсомольськи, комуняцьки, профсоюзні ... І спершу вираховували ці благодійні "брудними", а податки вони не зменшували. Тобто від нарахованого лишалось 55% - 60%.
Далі:
Це зараз купуєш путівку і в неї всі трансфери. Тоді туристична/санаторна "дешева" путівка, а ще транспорт, полотенця, мило ... От і порахуйте.
Ну якість одягу та обслуговування то подивіться виступи Аркадія Райкіна, або "Легким движением руки костюм превращается, превращается ..." (Брилиантовая рука) або буфетниця у "Королева бензоколонки".
Тому вище ніякі не казки.

Відповісти
  • Сергій
28.09.19 21:56

Ігор, завчасна виплата відпускних - це вимога багатої Європи! Читайте Конвенцію.
 

Відповісти
  • Джур
26.09.19 12:09

Ааааа... так это, оказывается, бизнес готовит законопроекты: "...на что тратит бизнес средства, когда готовит какие-то законопроекты..."!!!  

Відповісти
  • Ольга
26.09.19 14:18

А людина, навколо якої має крутитися, це рабовласник, мабуть мають на увазі.

Відповісти
  • грустьпечальтоска
26.09.19 16:08

очередной бред...либеральный для бизнеса, дискриминационный для наемного работника. да только за подобные слова его бы в Европе тапками закидали, в лучшем случае. Была у нас уже "второй уровень пенсионной системы" и где он? Гле те уплаченные 1-2%? Как обычно...Я вообще всех призываю не платить взносы в ПФ. Плати не плати, достойной пенсии не получишь. А вот однокомнатная квартира, которую можно сдавать - лучшая пенсия!!!!!!

Відповісти