Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


30.09.19
14655 28 Друкувати

Виплата заробітної плати за першу половину місяця (аванс): чи нараховувати ЄСВ?

Єдиний соціальний внесок нараховується фізичним особам, що працюють на умовах трудового договору (контракту), на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Роботодавці під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується ЄСВ, одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі) (абз. 2 ч. 8 ст. 9 Закону № 2464).

Отже, сума заробітної плати за першу половину місяця (аванс) є базою нарахування ЄСВ.

За матеріалами ГУ ДПС у Запорізькій області
Теги:
Коментарі
  • Ігор
30.09.19 09:58

Ти ба які вони розумні!!! Як фіндиректори!!!
І чому, при наявності таких, ми відстали від світу на 100 років?

Відповісти
    Оцінити
  • 38
  • 0
  • Ольга
02.10.19 10:32

Ігор,

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ольга
02.10.19 10:33

На рахунок фіндиректорів дуже влучно сказано - зручна посада: звучити гордо, а відповідальності нуль

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Andrey
30.09.19 11:17

Ігор, Розумні, аж страшно, особливо прикольно, коли виплачуєш відпускні, особі з інвалідністю де ЄСВ 8,41, а банк не проводить платіж, оскільки по їхніх інструкціях внесок з ЄСВ має складати не менш як 20% від суми виплати. Подзвонив в банк, ніхто пояснити толком нічого не може, кажуть принесіть довідку з податкової. Яку довідку про що? Я кажу то давайте я ще інваліда вам в банк приведу, подивитесь, помацаєте....Дурдом 

Відповісти
    Оцінити
  • 68
  • 1
  • ***
30.09.19 13:38

Andrey, Вы должны на дату выплаты зарплаты сначала заверить в вашей ДПИ ДОДАТОК 5 в 3 экз.( в банк, в ДПИ и себе). Там ничего сложного. Один раз пройдете, а дальше по накатанной.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 14
  • Оксана
30.09.19 13:15

Andrey,

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • Наталия
30.09.19 12:50

Andrey, я копию приказа на инвалида занесла в банк и вопрос закрыли.

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 2
  • Вікторія
30.09.19 13:21

Наталия, это какой банк? Предлагала привату такой вариант, сказали нет, носите справки из налоговой каждую выплату, или платите каждый раз не меньше 1/5(

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • Ігор
30.09.19 11:17

Пропоную внести зміни до звіту з ЄСВ:
а) розробити додаткові графи для сум зарплати та внеску за першу, другу половину місяця та всього;
б) змінити строки здавання звіту: за першу та другу половину місяця - протягом 10 днів; за місяць, як зараз - протягом 20 днів.

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 7
  • ННД
30.09.19 12:29

Ігор, у вас роботи мало?Чи це такий невдалий жарт?

Відповісти
    Оцінити
  • 25
  • 3
  • Яна
30.09.19 17:56

ННД, це вдалий жарт, сарказмом зветься

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Елена
30.09.19 11:00

интересно к чему они это написали, неужели кто то этого не знает? опять делают видимость большой работы.


Відповісти
    Оцінити
  • 42
  • 1
  • Татьяна
30.09.19 13:32

Возможно немного не по теме, но есть ли где разъяснение по округлениям выплаты зарплаты? Уже начислять нужно, как быть-то?

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • Сомневающийся Sкептиk
30.09.19 21:17

Татьяна, https://www.youtube.com/watch?v=npVt0CC6n38&t=6s&utm_source=eSputnik-promo&utm_medium=email&utm_campaign=%5BNOVOE%5D_7_min_Pis_mo_podpiska_30.09&utm_content=276529626

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Вікторія
30.09.19 14:50

Татьяна, сама задалась этим вопросом. Можно наверное, выплатить с округлением, налогов чуть больше бросить, а в отчетах показать реальные начисления. И девочки в чате так предполагают. Как то так, но как правильно то неведомо. 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Татьяна
30.09.19 15:23

Вікторія, еще раз перечитала  Постанову 82. Написано, что юр.лица не могут ПРИНИМАТЬ в кассу 1,2,5 копеек и округление касается только расчетов  за товары (работы. услуги). Ни слова о зарплате... Поэтому оставлю все как есть.

Юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності (крім банків), відокремленим підрозділам юридичних осіб, фізичним особам, які здійснюють підприємницьку діяльність:

1) припинити з 01 жовтня 2019 року приймати монети номіналами 1, 2 та 5 копійок за всіма видами готівкових операцій;

Юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності (крім банків), відокремленим підрозділам юридичних осіб, фізичним особам, які здійснюють підприємницьку діяльність:

1) припинити з 01 жовтня 2019 року приймати монети номіналами 1, 2 та 5 копійок за всіма видами готівкових операцій;

Юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності (крім банків), відокремленим підрозділам юридичних осіб, фізичним особам, які здійснюють підприємницьку діяльність:

1) припинити з 01 жовтня 2019 року приймати монети номіналами 1, 2 та 5 копійок за всіма видами готівкових операцій;

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Татьяна
30.09.19 15:24

извините, задвоилось все

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Татьяна
30.09.19 15:11

Вікторія, я, например, чтобы в отчетах не было путаницы,  и чтобы не попасть в штрафы, склоняюсь к тому, что буду выплачивать все как есть, с копейками, пока не будет официального разъяснения и пока еще до 30 сентября 2020 года есть возможность обменять эти монеты в банке. Другого выхода для себя, чтобы не влететь в штрафы я не вижу. Если увольняется сотрудник какие варианты могут быть? только выплатить все правильно до копейки.

Відповісти
    Оцінити
  • 12
  • 0
  • Вікторія
30.09.19 17:14

Татьяна, одна надежда, что в ближайшие дни выдадут какое то разъяснение. Пока в раздумьях. Кстати, с праздником всех! Как раз сегодня Веры, Надежды, Любви и матери их Софьи. 

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • Марина
30.09.19 14:24

Если есть переплата по есв и ее видно в кабинете, то не нужно перечислять при выплате заработной платы на сумму этой переплаты ?

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 9
  • Тиса
30.09.19 14:46

Марина, ви вже живете у 21 сторіччі, вах.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 2
  • Елена
30.09.19 15:11

В чем суть статьи? Что изменилось? Или просто чтоб біло что написать?

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • Лана
30.09.19 17:02

читала розяснення  " розумних видань"  пропонують взяти заяви у працівників з проханням виплачувати зарплату у гривнях без копійок і  залишати копійки  на залишку  до  росту  до гривні

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 1
  • Татьяна
30.09.19 17:33

Лана, завления то можно взять, но когда заявления отменяли закон? Мы же не можем выплачивать один раз в месяц зарплату, даже если сотрудник слезно просит и написал заявление, нет, обязаны аванс и зарплату. Так и здесь, прямая норма КЗоТа, выплачивать в полном обьеме иначе штраф. Я лучше поставлю до копейки сумму как получается по начислениям и выплачу столько же, до копейки.. Какой штраф за это мне будет?

Відповісти
    Оцінити
  • 14
  • 0
  • Вікторія
30.09.19 17:16

Лана, блин, ну что за бред ,копейки отменили на гос уровне, а мы собираем заявления про просьбы выплатить без них. Ну все через странные места((

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 1
  • ***
30.09.19 17:13

За копейки уже ж было! когда советские рубли поменяли на туглики
то оставляли пока не накопится до 1туглика. Боже как все надоело,достало и вообще!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Вікторія
30.09.19 17:20

***, так это какие то копейки ,а что говорить об остальном(((

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Лёля
09.10.19 10:27

А почему возникло такое разьяснение? Что кто-то не знает элементарного? Ну смехота.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27220 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд