Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


30.09.19
15547 28 Друкувати

Виплата заробітної плати за першу половину місяця (аванс): чи нараховувати ЄСВ?

Єдиний соціальний внесок нараховується фізичним особам, що працюють на умовах трудового договору (контракту), на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Роботодавці під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується ЄСВ, одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі) (абз. 2 ч. 8 ст. 9 Закону № 2464).

Отже, сума заробітної плати за першу половину місяця (аванс) є базою нарахування ЄСВ.

За матеріалами ГУ ДПС у Запорізькій області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ігор
30.09.19 09:58

Ти ба які вони розумні!!! Як фіндиректори!!!
І чому, при наявності таких, ми відстали від світу на 100 років?

Відповісти
  • Ольга
02.10.19 10:32

Ігор,

Відповісти
  • Ольга
02.10.19 10:33

На рахунок фіндиректорів дуже влучно сказано - зручна посада: звучити гордо, а відповідальності нуль

Відповісти
  • Andrey
30.09.19 11:17

Ігор, Розумні, аж страшно, особливо прикольно, коли виплачуєш відпускні, особі з інвалідністю де ЄСВ 8,41, а банк не проводить платіж, оскільки по їхніх інструкціях внесок з ЄСВ має складати не менш як 20% від суми виплати. Подзвонив в банк, ніхто пояснити толком нічого не може, кажуть принесіть довідку з податкової. Яку довідку про що? Я кажу то давайте я ще інваліда вам в банк приведу, подивитесь, помацаєте....Дурдом 

Відповісти
  • ***
30.09.19 13:38

Andrey, Вы должны на дату выплаты зарплаты сначала заверить в вашей ДПИ ДОДАТОК 5 в 3 экз.( в банк, в ДПИ и себе). Там ничего сложного. Один раз пройдете, а дальше по накатанной.

Відповісти
  • Оксана
30.09.19 13:15

Andrey,

Відповісти
  • Наталия
30.09.19 12:50

Andrey, я копию приказа на инвалида занесла в банк и вопрос закрыли.

Відповісти
  • Вікторія
30.09.19 13:21

Наталия, это какой банк? Предлагала привату такой вариант, сказали нет, носите справки из налоговой каждую выплату, или платите каждый раз не меньше 1/5(

Відповісти
  • Ігор
30.09.19 11:17

Пропоную внести зміни до звіту з ЄСВ:
а) розробити додаткові графи для сум зарплати та внеску за першу, другу половину місяця та всього;
б) змінити строки здавання звіту: за першу та другу половину місяця - протягом 10 днів; за місяць, як зараз - протягом 20 днів.

Відповісти
  • ННД
30.09.19 12:29

Ігор, у вас роботи мало?Чи це такий невдалий жарт?

Відповісти
  • Яна
30.09.19 17:56

ННД, це вдалий жарт, сарказмом зветься

Відповісти
  • Елена
30.09.19 11:00

интересно к чему они это написали, неужели кто то этого не знает? опять делают видимость большой работы.


Відповісти
  • Татьяна
30.09.19 13:32

Возможно немного не по теме, но есть ли где разъяснение по округлениям выплаты зарплаты? Уже начислять нужно, как быть-то?

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
30.09.19 21:17

Татьяна, https://www.youtube.com/watch?v=npVt0CC6n38&t=6s&utm_source=eSputnik-promo&utm_medium=email&utm_campaign=%5BNOVOE%5D_7_min_Pis_mo_podpiska_30.09&utm_content=276529626

Відповісти
  • Вікторія
30.09.19 14:50

Татьяна, сама задалась этим вопросом. Можно наверное, выплатить с округлением, налогов чуть больше бросить, а в отчетах показать реальные начисления. И девочки в чате так предполагают. Как то так, но как правильно то неведомо. 

Відповісти
  • Татьяна
30.09.19 15:23

Вікторія, еще раз перечитала  Постанову 82. Написано, что юр.лица не могут ПРИНИМАТЬ в кассу 1,2,5 копеек и округление касается только расчетов  за товары (работы. услуги). Ни слова о зарплате... Поэтому оставлю все как есть.

Юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності (крім банків), відокремленим підрозділам юридичних осіб, фізичним особам, які здійснюють підприємницьку діяльність:

1) припинити з 01 жовтня 2019 року приймати монети номіналами 1, 2 та 5 копійок за всіма видами готівкових операцій;


Відповісти
  • Татьяна
30.09.19 15:24

извините, задвоилось все

Відповісти
  • Татьяна
30.09.19 15:11

Вікторія, я, например, чтобы в отчетах не было путаницы,  и чтобы не попасть в штрафы, склоняюсь к тому, что буду выплачивать все как есть, с копейками, пока не будет официального разъяснения и пока еще до 30 сентября 2020 года есть возможность обменять эти монеты в банке. Другого выхода для себя, чтобы не влететь в штрафы я не вижу. Если увольняется сотрудник какие варианты могут быть? только выплатить все правильно до копейки.

Відповісти
  • Вікторія
30.09.19 17:14

Татьяна, одна надежда, что в ближайшие дни выдадут какое то разъяснение. Пока в раздумьях. Кстати, с праздником всех! Как раз сегодня Веры, Надежды, Любви и матери их Софьи. 

Відповісти
  • Марина
30.09.19 14:24

Если есть переплата по есв и ее видно в кабинете, то не нужно перечислять при выплате заработной платы на сумму этой переплаты ?

Відповісти
  • Тиса
30.09.19 14:46

Марина, ви вже живете у 21 сторіччі, вах.

Відповісти
  • Елена
30.09.19 15:11

В чем суть статьи? Что изменилось? Или просто чтоб біло что написать?

Відповісти
  • Лана
30.09.19 17:02

читала розяснення  " розумних видань"  пропонують взяти заяви у працівників з проханням виплачувати зарплату у гривнях без копійок і  залишати копійки  на залишку  до  росту  до гривні

Відповісти
  • Татьяна
30.09.19 17:33

Лана, завления то можно взять, но когда заявления отменяли закон? Мы же не можем выплачивать один раз в месяц зарплату, даже если сотрудник слезно просит и написал заявление, нет, обязаны аванс и зарплату. Так и здесь, прямая норма КЗоТа, выплачивать в полном обьеме иначе штраф. Я лучше поставлю до копейки сумму как получается по начислениям и выплачу столько же, до копейки.. Какой штраф за это мне будет?

Відповісти
  • Вікторія
30.09.19 17:16

Лана, блин, ну что за бред ,копейки отменили на гос уровне, а мы собираем заявления про просьбы выплатить без них. Ну все через странные места((

Відповісти
  • ***
30.09.19 17:13

За копейки уже ж было! когда советские рубли поменяли на туглики
то оставляли пока не накопится до 1туглика. Боже как все надоело,достало и вообще!!!

Відповісти
  • Вікторія
30.09.19 17:20

***, так это какие то копейки ,а что говорить об остальном(((

Відповісти
  • Лёля
09.10.19 10:27

А почему возникло такое разьяснение? Что кто-то не знает элементарного? Ну смехота.

Відповісти