Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


12.12.19
4101 4 Друкувати

Місце провадження господарської діяльності платником єдиного податку: на що звернути увагу?

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до податкового органу заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 16.07.2019 р. № 308 (п.п. 298.1.1 ПКУ).

У Заяві зазначаються обов’язкові відомості, зокрема, місце провадження господарської діяльності (п. 298.3 ПКУ).

Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстрів платників єдиного податку (п. 299.1 ПКУ).

До реєстру платників єдиного податку вноситься, зокрема, місце провадження господарської діяльності (п. 299.7 ПКУ).

Формою Заяви передбачено поле 6 «Місце провадження господарської діяльності», в якому зазначається:

- код за КОАТУУ (заповнюється відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України, затвердженого наказом Держстату від 31.10.1997 р. № 659, розміщений на офіційному вебсайті Державної служби статистики України);

- область, район, населений пункт; - вулиця, номер будинку / офісу / квартири; - індекс.

Якщо підприємець – платник єдиного податку планує здійснювати діяльність у заздалегідь не визначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках), то у графі «Область, район, населений пункт» поля 6 «Місце провадження господарської діяльності» Заяви зазначається: «Надання послуг на території України» та/або «Торгівля на території України». При цьому інші графи поля 6 Заяви не заповнюються.

У разі зміни місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни (п. 298.5 ПКУ).

У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ПКУ).

За матеріалами ГУ ДПС у Запорізькій області
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Мария
12.12.19 10:26

ну наконец-то раздуплились

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Наталья
12.12.19 17:29

Мария, так в ЗІРе еще с 26 ноября висит подобная консультация... Именно применительно к новой форме заявления.Категория 107.01.01Вопрос: Яка інформація зазначається у полі 6 "Місце провадження господарської діяльності" заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо ФОП-платник ЄП планує здійснювати діяльність у заздалегідь невизначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках)?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Andrey
12.12.19 10:28

Так розумію краще відразу зазначити "Надання послуг по Україні", бо якщо зазначати наприклад домашню адресу, то ДПС вимагає форму 20-ОПП на квартиру (будинок).

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Наталья
30.01.20 11:07

Добрый день, подскажите, когда подаем заявление о изменении адреса ведения хоз. деятельности, то нужно заполнять только новый адрес в строке 6 и пункты 1-4, а в 5.4 только отметку?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
10835 15
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд