Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


20.12.19
14650 14 Друкувати

Депутати підтримали законопроект щодо скасування книг обліку доходів для підприємців та удосконалення роботи електронного кабінету

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців" (базовий законопроект № 2524).

Законопроект розроблено з метою удосконалення роботи електронного кабінету платника податків, спрощення податкового обліку, стимулювання добровільного обмеження паперового документообігу.

Законопроектом пропонується внести зміни до окремих положень ПКУ, зокрема, покращити електронну взаємодію платників податків з податковими органами. Копії податкових повідомлень-рішень та інші документи, які податковий орган надсилає платнику, будуть відображатися в електронному кабінеті.

Проектом пропонується визначити, що контролюючий орган веде листування з платниками податків в електронній формі, якщо вони подали заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет.

Проектом також пропонується:

  • скасувати вимогу про подання заяви платником податків на приєднання до договору про визнання електронних документів;
  • запровадити автоматичну реєстрацію в електронному кабінеті отриманих документів від платника податків;
  • передбачити, що в електронному кабінеті мають міститися дані щодо суми та дати узгодження грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом;
  • спростити механізм доведення платником податків відсутності його вини через технічний збій у роботі електронного кабінету, зокрема скасовується необхідність підтвердження технічним адміністратором та/або методологом факту технічного збою, методологічних або технічних помилок;
  • скасувати вимогу обов’язкової реєстрації книги обліку доходів та витрат, а також скасовується обов'язок ведення книги обліку доходів для ФОП 1 та 2 групи спрощенців та 3 групи, які не є платниками ПДВ. Такий платник податків за власним бажанням може вести книгу обліку доходів в паперовому або електронному вигляді. Відповідальність, у вигляді штрафів за неведення або помилки у книзі доходів, настає, тільки якщо такий платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів.

За повідомленням Міністра КМУ Дмитра Дубілета, до другого читання цей законопроєкт буде ще допрацьовано. 

За матеріалами ВРУ
Теги:
Коментарі
  • Ірина
20.12.19 14:44

Непонятно, если налогоплательщик - ФЛП может вообще не вести книгу учета доходов, то проверить налоговая его доходы  вообще не может, ведь если юридические лица можно проверить по бухгалтерскому учету, который они обязаны вести, то ФЛП на едином налоге проверялись по книге доходов. Программные РРО ,  единщики 1 гр не должны внедрять, а 2 и 3 гр. те кто работает только по безналу тоже могут не применять РРО. Неожиданно, чего вдруг такие преференции для ФЛП ? Или я что-то неправильно поняла. 

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 23
  • Буржуй
20.12.19 19:01

Ірина, если Все ФЛП ( кроме 1 группы) должны использовать РРО и есть оборот по банку, книга зачем? Вы в самом деле такая или прикидываетесь?(с) ( изменено)

Відповісти
    Оцінити
  • 31
  • 6
  • Злой бух
24.12.19 13:38

Буржуй, а те кто платит с комиссии, как здесь????

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
23.12.19 10:23

Буржуй, кроме "ФЛП ( кроме 1 группы)", как вы выразились, очевидно, имея в виду единоналожников, существуют еще и общесистемщики, которые платят налог на доходы не в виде % с оборота, как единоналожники, а с разницы между оборотом и РАЗРЕШЕННЫМИ расходами, которые выборочно вносятся в книгу, т.к. в выписках банка они "сидят" все подряд. Вот для этого и нужна книга!

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 1
  • Ірина
26.12.19 12:57

Ирина, так тож для единщиков не нужна будет книга, для общесистемников она остается, пишите на здоровье.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ксюша
20.12.19 16:26

Ірина, А где же преференции. Если Вы торгуете за безнал  то Ваш оборот видно по выписке ,если есть еще и наличка то нужен РРО и ли их якобы бесплатное программное обеспечение для выдачи чеков. Пока только 1 группа может дышать свободно. И только пока. Какой смысл в ведении книги когда вводят похлеще и толком не понятно как с наложными платежами. Эти книги многие будут вспоминать с ностальгией.

Відповісти
    Оцінити
  • 33
  • 0
  • лю
20.12.19 14:56

значит заставят вести бухучет
уж тех, кому придется РРО покупать, уж точно заставят

Відповісти
    Оцінити
  • 21
  • 0
  • Юрий
23.12.19 12:34

лю, ФОПы не могут вести бухучет, так как он для них не предусмотрен. ;-) На эту тему много налоговых разъясниловок. 

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Татьяна
23.12.19 16:48

Юрий, Бухучет не предусмотрен, но...как вы объясните, откуда вам упал товар, если нет приходных документов. Кроме того, все налоговые разъясниловки не стыкуются с инструкциями по РРО. 

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Марина
20.12.19 15:14

Меня давно настораживает освобождение ФОПов от ведения  бух учета...

Відповісти
    Оцінити
  • 11
  • 18
  • Татьяна
23.12.19 16:51

Марина, А меня настораживает введение в будущем электронных накладных на товар. Пока это прозвучало как пилотный проект в каком-то одном регионе, а по результатам - сами понимаете...

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • 123
20.12.19 19:58

для себе веду екселівську таблицю в компі,щоб мати для себе дані для декларації,

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • Мари
21.12.19 22:28

Для себя все ведут,но не в этом суть)

Відповісти