Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


11.01.20
33718 36 Друкувати

Не пізніше 20 січня підприємцям слід сплатити ЄСВ на нові рахунки

20 січня 2020 року - останній день сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та членами фермерських господарств за ІV квартал 2019 року.

Зазначена норма передбачена абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Зверніть увагу, з 01.01.2020 р. функціонують нові рахунки для сплати ЄСВ,  відкриті за Планом рахунків №1203 з урахуванням міжнародного номеру банківського рахунка IBAN, який налічує 29 знаків, відповідно до вимог постанови правління Національного банку України від 28.12.2018 №162 «Про запровадження міжнародного банківського рахунку (IBAN) в Україні» (зі змінами).

Крім того, нагадуємо, що мінімальний щомісячний ЄСВ у 2019 році складає 918,06 грн., тобто квартальний платіж має бути не менше 2754,18 грн.

Щодо кінцевого строку сплати ЄСВ підприємцями часто виникає питання, яку ж саме дату вважати останнім днем сплати. Згідно ст.9 частини 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", ФОП зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Тобто останній день сплати ЄСВ за ІV квартал 2019 року - 19 січня. Оскільки це неділя, то чи буде помилкою сплатити ЄСВ у понеділок 20 січня, або останній день для сплати вважається 17 січня?

Багато хто вважає, що сплата ЄСВ не переноситься на наступний робочий день. Але це помилка. Податківці часто користуються необізнаністю підприємців і нараховують штрафні санкції за ЄСВ, сплачений в перший робочий день після гранічного строку сплати. У цьому випадку слід керуватися положеннями Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (розділ IV п.11): у разі якщо останній день строків сплати ЄСВ припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем таких строків сплати вважається перший робочий день, що настає за вихідним, святковим або неробочим днем.

Тобто, останній день сплати ЄСВ підприємцями за ІV квартал 2019 року - 20 січня. 

Знайте свої права і не потрапляйте «на гачок» податківців!

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ЕленаНик
13.01.20 10:12

Ще б воно на особовому рахунку вчасно відображалось - з р/р юрособи сплатили ще 10/01/20, ПДФО і ВЗ вже 11/01 було зараховано, а ПФ досі немає. Платіжні реквізити перевірено багаторазово - начебто все правильно. Це тільки у нас так?

Відповісти
  • Ольга
13.01.20 20:08

ЕленаНик, я оплатила 03.01.20 на новые счета ЕСВ, и на сегодня 13.01.20 суммы не отображены в личном кабинете на https://cabinet.tax.gov.ua/. Реквизиты счетов ЕСВ в личном кабинете сверила, все правильно.

Відповісти
  • Виктория
20.01.20 16:03

Ольга,такая же ситуация, оплатила 09.01 на сегодня не видно оплаты...

Відповісти
  • Анна
13.01.20 12:29

ЕленаНик, так само, сказали в податковій йде рознесення платежів. 

Відповісти
  • хаха
13.01.20 14:57

Анна, они их по домам сотрудников налоговой разносят в мешках? Или куда повыше?

Відповісти
  • Анна
13.01.20 16:32

хаха,  подзвонила,бо платила  10.01, всі є в електронному кабінеті, крім єсв і  отримала таку відповідь. 

Відповісти
  • ИринаКиев
13.01.20 11:21

ЕленаНик, ні,  і у нас теж саме,  ще 03.01.20 сплатили ЄСВ, і із з/пл,  і за ФОП и до  сьогодні  немає

Відповісти
  • Яна
13.01.20 10:15

Я еще 09.01. оплатила, до сих пор в эл.кабинете не видно оплату по ЕСВ, другие налоги отобразились уже.Стто раз проверила реквизиты(((

Відповісти
  • Татьяна
13.01.20 10:24

У нас тоже нет ЕСВ,перечислили еще 08.01.2020 г

Відповісти
  • Алина
13.01.20 10:52

Татьяна, у меня тоже самое. Единый уже 10 числа светился, а есв до сих пор не видно 

Відповісти
  • Даша
13.01.20 13:17

Я сплатила ЄСВ і ЄП 28 грудня по старим реквізитам, но в кабинеті досі немає( Не підскажите що робити?

Відповісти
  • Вікторія
13.01.20 16:42

Даша, наши платежи за 28 отразились сегодня в обед, но от 03.01.20, почему-то.

Відповісти
  • Ирина
13.01.20 13:52

Даша,я б насторожилась,если честно.Если не успели пройти  в декабре,то в январе могут "зависнуть".
   Мои ЕСВ,уплаченные в этом году тоже пока не пришли .Видно у многих так

Відповісти
  • Даша
13.01.20 15:42

Ирина, вот не розумію, чому так. Сплатили в банківський час 28 числа, і досі в кабинеті немає, і ти доказувати , писати дзвонити? Це все нерви і час. але ж наші гроші )

Відповісти
  • хаха
13.01.20 14:55

9-го оплатил ЕСВ. В кабинете не видно. Уже реально задолбали! Они РРО хотят ввести для всей страны, а не способны сделать оплату ЕСВ!!! Какой РРО? ЕСВ вначале сделайте, чтобы деньги появлялись на счету хотя бы на следующий день!!! Диджитализаторы бип бип.

Відповісти
  • ЕленаНик
13.01.20 15:00

хаха, РРО, ага, а носятся же еще с идеей единого налогового платежа, вот это будет цирк, жаль, что не бесплатный

Відповісти
  • Венеція
13.01.20 15:12

Деньги в эл.кабинет не приходят уже 4 часа. Счет сверила)

Відповісти
  • ЕленаНик
13.01.20 15:14

Венеція, у нас  5 часов уже, налоговая их тоже не видит

Відповісти
  • Владислава
13.01.20 15:35

У кого еще проблема, в 11 отправила платежку на спец счет НДС, денег до сих пор нет

Відповісти
  • ЕленаНик
13.01.20 15:54

Владислава, только что зашли деньги, отправленные в 9 утра, может теперь все остальные быстрее пойдут

Відповісти
  • Вика
13.01.20 15:45

У нас тоже с 10,50 нет денег по НДС в ЕК, не можем регить НН.

Відповісти
  • Масяня
13.01.20 17:12

Я так и не поняла последний абзац. Что-то накрутили там, то ошибка, то не ошибка.. Так можно 20 платить или это уже опоздали?

Відповісти
  • Кристина
13.01.20 20:28

Срок оплаты 19 числа граничный , а не 20

Відповісти
  • Andrey
14.01.20 11:55

Кристина, 19 число припадає на вихійдний, строк сплати згідно законодавства про ЄСВ переноситься на перший робочий, тобто на 20.01.2020р.

Відповісти
  • Икс
15.01.20 12:10

Andrey,
Не путайте граничные сроки сдачи отчетности и сроки оплат : первые переносятся, а вторые НЕТ!

Відповісти
  • Наталья
15.01.20 15:53

Икс,по ЄСВ тільки і переноситься п.11 розд.ІV. Інструкції по ЄСВ. "У разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску, зазначених в цій Інструкції, припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним, святковим або неробочим днем."

Відповісти
  • *_*
15.01.20 15:50

Икс,  по ЕСВ оплата переносится на следующий раб. день

Відповісти
  • Анна
15.01.20 09:24

У кого ЄСВ ще не зайшло? Сплачувала 10.01.20, ФОП, досі немає в кабінеті.

Відповісти
  • 123
15.01.20 13:48

Анна,  фОП - теж немає.

Відповісти
  • Світлана
15.01.20 10:38

У мене,сплачували 08.01. ПДФО та ВС зараховані.

Відповісти
  • Александра
15.01.20 13:07

есв нет в кабинете платника.платили 3 и 8/01,20 на нов.счета.что произошло?

Відповісти
  • Е-лена
15.01.20 14:20

Вчера платила ЕСВ за 4 кв. 2019 за ФОПА . Деньги в кабинете сегодня появились.  По этому ФОПУ платила за наемных ЕСВ 08.01.19, денег нет. За другого ФОПА за 4 кв. 2019  платила 09.01.20, денег в кабинете нет. Все реквизиты сверила. Как это понимать? 

Відповісти