Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.01.20
51687 80 Друкувати

Декларування податку на прибуток за 2019 рік. Офіційний лист ДПС

ДПС України з метою належного адміністрування податку на прибуток підприємств листом від 16.01.2020 р. № 757/7/99-00-07- 02-01-07 (далі –  Лист № 757) повідомила таке.

Наказ Мінфіну від 14.11.2019 р. № 481 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» (далі – наказ № 481) набув чинності 20 грудня 2019 року.

Наказ № 481, виданий з метою реалізації положень Закону України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон), який набрав чинності з 01.01.2019 р., та постанови КМУ від 31.10.2018 р. № 891 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. № 1233» (далі – постанова), які набрали чинності з 1 січня 2020 року.

У формі Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – декларація) передбачені такі зміни.

Основну частину декларації доповнено блоком «Податкові зобов’язання, інші штрафні санкції та пені, визначені відповідно до Податкового кодексу України, не пов’язані з виправленням помилок».

До цього блоку входять нові рядки, якими передбачено можливість визначення податкових зобов’язань для платників, які використовують пільги відповідно до пунктів 142.1 – 142.3 ст. 142 розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» та п. 41 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ (далі – ПКУ), у разі порушення вимог цільового використання вивільнених від оподаткування коштів, у яких відображаються:

● суми збільшення податкового зобов’язання, за порушення вимог цільового використання вивільнених від оподаткування коштів (рядок 35);

● штрафні санкції (рядок 36);

● пені (рядок 37).

Уточнено редакцію рядка 26 декларації щодо відображення сум збільшення (зменшення) податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду, що уточнюється.

Звертаємо увагу, що блок «Наявність додатків10»:

● доповнено новим додатком ПП «Інформація про суми податкових пільг»;

● додаток ФЗ розділено на графи: П(С)БО та МСФЗ.

Декларацію доповнено новим додатком ПП «Інформація про суми податкових пільг».

Згідно з положеннями п.п. 1 п. 2 постанови, яка набирала чинності з 1 січня 2020 року, суб’єкт господарювання, який не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та відображає інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності, що подається контролюючому органу у строки, встановлені ПКУ.

У зв’язку з цією нормою суб’єкти господарювання, які не сплачують податок на прибуток підприємств у зв’язку з отриманням податкових пільг, не подаватимуть до контролюючих органів Звіт про суми податкових пільг, а вестимуть облік сум таких пільг, які відображатимуться у додатку ПП до декларації.

У додатку ПП відображаються відомості щодо:

● коду пільги та найменування пільги за кожним видом податкових пільг з податку на прибуток підприємств згідно із довідником пільг, затвердженим Державною фіскальною службою України;

● суми податку, не сплаченого до бюджету у зв’язку з отриманням податкової пільги (вивільнені від оподаткування кошти);

● строку користування податковою пільгою у звітному періоді;

● суми податкової пільги, що використана за цільовим призначенням.

Зауважимо, що додаток ПП вперше подаватиметься починаючи зі звітних періодів 2020 року.

Також до окремих додатків декларації внесено низку редакційних змін.

У додатку ПН до декларації:

● у заголовній частині при заповненні рядків «Повне найменування нерезидента» та «Місцезнаходження нерезидента» платники зазначатимуть найменування та місцезнаходження нерезидента відповідно до контракту/договору;

● вилучено рядок 12 щодо оподаткування доходів, отриманих нерезидентом з джерелом їх походження з України у вигляді внесків та премій на страхування та перестрахування ризиків в Україні за ставкою у розмірі 15 % у зв’язку з тим, що такі доходи оподатковуються за ставками, визначеними п.п. 141.4.5  ПКУ у розмірі 0,4 % та 12 %;

● нумерацію рядків 13 – 28 змінено на 12 – 27.

Звертаємо увагу, що у зв’язку зі змінами, внесеними до основної частини декларації, у додатку ВП до декларації уточнюються такі показники:

● таблиця 1 доповнена новим рядком 35, в якому відображається сума збільшення податкового зобов’язання, визначеного платником внаслідок порушення вимог цільового використання вивільнених від оподаткування коштів відповідно до пунктів 142.1 – 142.3 ст. 142 розділу ІІІ, п. 41 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ;

● в таблиці 2 показник рядка 26 викладено у новій редакції;

● доповнено таблицею 3 «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінансової звітності за звітний (податковий) період, що уточнюється9» та новими виносками «9» та «10» щодо подання уточненої фінансової звітності, що передбачає можливість подання платниками уточнюючої фінансової звітності за звітні періоди, показники яких уточнюються у складі декларації за будь-який наступний (податковий) період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

У додатку РІ до декларації назва різниць у рядках 3.1.6, 3.1.6.1, 3.1.6.2, 3.1.7 розділу 3 «Різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій» приведена у відповідність до п.п. 140.5.4 ПКУ в частині непоширення цього підпункту на активи з права користування за договорами оренди.

Крім цього, додаток доповнено новим рядком 4.1.4.1 розділу 4 «Інші різниці» щодо збільшення фінансового результату до оподаткування на позитивну різницю між сумою будь-яких виплат (винагород) страховим посередникам та іншим особам за надані послуги щодо укладання (пролонгації) договорів страхування та сумою нормативу витрат на виплати страховим посередникам, що розраховані за методикою, визначеною уповноваженим органом, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (п.п. 141.1.3 ПКУ).

Методику, якою визначаються витрати на виплати страховим посередникам, затверджено розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 13.08.2019 р. № 1530.

Враховуючи те, що видання наказу № 481 обумовлено змінами з 1 січня 2019 року в оподаткуванні податком на прибуток підприємств, платникам податку на прибуток підприємств рекомендується за базовий звітний (податковий) період – 2019 рік подавати податкову декларацію за оновленою формою.

За матеріалами ГУ ДПС у Дніпропетровській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • 1234
21.01.20 14:16

остался вопрос, а если по новрй форме, то убытки прошлых лет нужно отдельно в отчете по льготам указывать? его де за 2019 год подаватт нужн..

Відповісти
  • Барабулька
21.01.20 15:45

Згідно з п. 46.6 ПКУ нові форми декларацій (розрахунків) застосовують із періоду, наступного за періодом оприлюднення.Тобто не тільки додаток ПП,а й вся декларація вперше має подаватись за 2020 рік.Може досить вже впихати невпихуєме!!!

Відповісти
  • Василиса
21.01.20 17:02

Барабулька,так они же это прекрасно знают, поэтому и РЕКОМЕНДУЮТ, а не наставивают..

Відповісти
  • ппп
22.01.20 11:21

Василиса, вот именно РЕКОМЕНДУЮТ, а мы вправе сами решать, стоит-ли следовать их рекомендациям.
Я, например РЕКОМЕНДУЮ, всем сдавать по старой форме.

Відповісти
  • Людмила
21.01.20 15:55

Барабулька, это точно, но им хочется на новом бланке...) очень хочется)

Відповісти
  • Ольга
21.01.20 16:04

Брехня о новом бланке.  Его во-первых  еще  нет  даже  в эектронном кабинете,  а в Привате  тоже.  Я  сегодня  сдала декларацию на старом бланке  -  приняли - пришла квит.2

Відповісти
  • Елена
22.01.20 13:18

Ольга, сегодня через медок сдала на новом - принято

Відповісти
  • Татьяна
21.01.20 16:13

Ольга, а Медке напротив старого бланка стоит, что действителен до 31.12.2019  и  новый есть в Медке

Відповісти
  • ппп
22.01.20 11:23

Татьяна, Медок официально разъяснил, что сдавать на старом можно, а на новом рекомендация налоговой.

Відповісти
  • Лорик
21.01.20 16:07

Так рекомендується подавати, чи подавати?

Відповісти
  • Ольга
21.01.20 16:19

Татьяне,  я  не пользуюсь Медком -  уж  очень дорого они оценивают свой труд - я работаю   ключами  Привата  и   через Приват подаю все отчеты  и  в ДПИ  и в статистику  - очень  довольна.

Відповісти
  • Юра Г.
22.01.20 03:33

Ольга, и ПРИВАТу, что основное. Хочу всё знать!

Відповісти
  • Аудитор
21.01.20 16:53

Киев ответил, что они рекомендуют, а не обязывают, поэтому выбор варианта бланка декларации у плательщика есть
 Пока ещё к старому бланку приходит квитанция 2 принят пакет

Відповісти
  • Екатерина
23.01.20 00:17

Аудитор,подскажите,я вот тоже сдала декларацию на старом бланке,кв 2 пришла,пакет принято.
Сейчас нужно пересдать на новом бланке.
Это будет звитня или звитня нова?

Відповісти
  • Валентина
27.01.20 13:57

Екатерина, пересдавать не нужно.

Відповісти
  • Ігор
21.01.20 17:00

Відомство Зерошенка каже: "Треба!" - народ відповідає: "Зробимо! - Подамо по новій формі".

Відповісти
  • Наталія
22.01.20 08:34

Ігор, і для чого в елементарне питання, на якому бланку здавати декларацію, вплітати політику? Зміна бланків була при всіх урядах і дуже часто їх вводили в авральному порядку не дотримучись ніяких законів. Ви за якою формою збираєтесь подати декларацію по прибутку? Думаю, що ні за якою. І для чого безкінечно видумувати якісь обзиваловки? Ми ж не в дитячому садочку.

Відповісти
  • Юра Г.
22.01.20 09:30

Наталія, ответ очевиден, Не может быть два разных бланка одновременно. Не может в смысле никогда .  И не надо другие то же плохие. Другие криво-косо, но созидали, эти способны только разрушать, продавать чужое да рисовать себе зарплаты. Всякий кто это защищает становится с ними в один ряд.

Відповісти
  • Анна
22.01.20 14:25

Юра Г.,
Я давно читаю Ваши посты. И у меня сложился Ваш образ: умный, здравомыслящий, профессиональный. Зачем Вы подключаетесь к глупым? Я работаю уже много лет-38 лет- всяко было. И ругали всех и все. Помню, Азарова крыли, потом наступных крыли. Нельзя быть просто против всего. Есть идея, цель, команда - вперед, на выборы! Станьте лучшей из всех командой, чтоб вся страна Вас поддерживала! И мы все Вас поддержим!!!! А просто по ля-ля  - это не ВАШЕ!!!! Удачи Вам, Юра Г.!

Відповісти
  • Юра Г.
22.01.20 15:18

Анна,для начала надо маркировать глупых. я понимаю, последнее время у молодых людей нет образования. Диплому есть, образования - нет. Если человек уверен в своей гениальности - это признак его тупости. Очень много умных людей НИКОГДА не пойдут в эту рязь ввиду разных причин. Основная, украинцы НЕ ГОТОВЫ ЖИТЬ ПО ЛЮДСКИ. Нация ещё растет, а мы в силу своих скромных возмошностй стараемя немного ускорить затянувшийся процесс роста. Нельзя быть министром не прослушав курс высшей школы. Нельзя из Украины вылепить государство, пока бухгалтера не поймут, что прежде всего они люди. И Вам удачи!

Відповісти
  • Анна
22.01.20 15:39

Юра Г., Я еще раз убедилась, что мой (ВАШ) образ  правильный! Я целиком с Вами согласна. Но просто ля-ля мало. Мне уже поздно, мне 59 лет. Вы по логике моложе - собирайте команду ( а не случайных людей , просто потому, что других нет) и делайте что-то! Вы, или такие, как Вы - быть может та последняя надежда. А пока грустно, да....

Відповісти
  • hela
22.01.20 13:30

Юра Г., Ситуация, когда новую форму клепают в последний момент, а потом рекомендуют по ней подавать, возникает не первый раз. год назад было совершенно то же самое, даже формулировка. Руководство Минфина и ДПСУ эта власть не меняла, они остались от предыдущей. Все они одинаковые

Відповісти
  • Наталія
22.01.20 10:23

Юра Г., вы абсолютно не поняли, о чем я писала. Я возмущалась постами Игоря, и политикой в вопросе о декларации на прибыль, а не защищала нынешнюю власть

Відповісти
  • Юра Г.
22.01.20 11:33

Наталія, Вибачте..

Відповісти
  • Шут
22.01.20 09:03

Изменения в налоговый кодекс, которые принимались в ночь с 30 на 31 декабря и вступали в действие с 1 января, при Яныке и Азарове уже никто не помнит? Форма декларация - это еще цветочки

Відповісти
  • Юра Г.
22.01.20 03:45

Ігор, Ну зачем Вы миксуете откровенного бандита с нарцисом, изрядно политым удобрениями. Зеро - выиграш банка. Надо было ознакомиться с мелким штрифтом на выборах, но мародера не в силах было терпеть. Хотя его реально жаль. Вот давайте включим логику. Кравчука просто не избрали. Украина без Кучмы. Ющенко - у р о д. Янкович - сбежал. Этого - ……….. Вы надеюсь догадались, не хочу ванговать., этот и сам понял, или ему объяснили, что его ждет. Да посадят скорее всего Пороха, не этого. этого именно …………… Так что повлиять он может исключительно на сочетание букв в учебнике истории. А по сути остального, надо будет по новой, куда мы денемся, подадим, майданов точно не надо по этому поводу.

Відповісти
  • Юра Г.
22.01.20 09:23

Юра Г.,очень нравится палец вниз, от того так и живем!

Відповісти
  • Ксю
21.01.20 17:55

Это прямое нарушение пку! Их рекомендации.
А завтра они отзовут это письмо и что?

Відповісти
  • ппп
22.01.20 11:26

Ксю, так никто не заставляет Вас выполнять их рекомендации, на то они и рекомендации, а не обязанность

Відповісти
  • Ххх
22.01.20 08:04

Сдавала в Шевченковскую. Только на новом, со старым бланком завернули

Відповісти
  • Елена
22.01.20 13:21

Ххх, через Медок в Печерскую сдала на новом

Відповісти
  • ппп
22.01.20 11:27

Ххх, так Вы хотели сдать на старом, сдавайте по электронке

Відповісти
  • Надежда
22.01.20 08:17

Підкажіть який код нової в медку за рік (Річна), не можу знайти...        
Дякую.

Відповісти
  • ппп
22.01.20 11:28

Надежда, годовой нет уже

Відповісти
  • Таня
22.01.20 12:12

ппп, что значит нет уже?

Відповісти
  • Надежда
22.01.20 08:30

J0100118 чи
J0100117

Відповісти
  • Римма
22.01.20 08:36

J0100118

Відповісти
  • ппп
22.01.20 11:29

Римма, это новая, на единичку меньше старая, по которой согласно ПКУ и надо сдавать

Відповісти
  • Марина
22.01.20 10:03

добрій день, не по теме.. а у кого -то витяги за вчера приходя? и налоговіе?

Відповісти
  • Тетяна
22.01.20 10:59

Марина, не приходять. І особистий кабінет висить...

Відповісти
  • ЕленаНик
22.01.20 10:37

Марина, ми навіть не намагались запити відправляти, бо СЕА ПДВ та ЄРПН в ел.кабінеті не працювали весь день.

Відповісти
  • Светлана
22.01.20 13:57

ЕленаНик, странно - регистрация нн прошла в ЕК,повидомлення про отчет кв.2 пришла. Наверное,нам повезло.

Відповісти
  • www
22.01.20 10:31

Марина, все висит.... Спасибо за вопрос, а то я подумала, что проблема только у меня....

Відповісти
  • Наталія
22.01.20 10:15

Марина, у нас акцизные накладные висят в пути.

Відповісти
  • 555
22.01.20 10:45

Витяги сегодня не приходят ...

Відповісти
  • Андрій
22.01.20 11:36

555,И как всегда ДФС ничего не знает и не коментирует

Відповісти
  • Дмитрий
22.01.20 12:23

Подскажите, пожалуйста, у предприятия льгота в 2019 году
(убытки прошлых лет), отчет о льготах отменен, а новое дополнение "ПП" к декларации будет подаваться за 2020 год. Что подавать за 2019 год?  

Відповісти
  • злойбух
22.01.20 12:40

Дмитрий,
Отчет о ПП за 2019 год не отменен. Его надо сдать в последний раз.
А если кроме льготы по прибыли (убытки прошлых лет) есть еще льгота по НДС (экспорт с 0-ставкой НДС). Или другие.
За 2019 отчет по льготам надо сдавать.

Відповісти
  • Любовь
23.01.20 08:58

злойбух, подскажите, отчет по льготам до 7.02, а дека до 10.03. У меня убытки 2018 года. В какой сумме они будут учтены в этом году я еще не знаю. Убытки точно надо показывать в отчете по льготам?

Відповісти
  • Дмитрий
22.01.20 13:10

злойбух, спасибо Вам за ответ

Відповісти
  • 555
22.01.20 12:32

Дмитрий,за 2019 год нужно подавать отчет о льготах по-старому

Відповісти
  • 2201
22.01.20 15:20

555, подскажите, пожалуйста, код отчета по льготам, я первый раз буду его составлять. Не могу найти.

Відповісти
  • Дмитрий
22.01.20 13:10

555, спасибо

Відповісти
  • И я скажу
22.01.20 12:43

Декларацию подавать по новой форме и ТОЛЬКО!  соответственно и новый додаток по пільгам заполнять! Термін діїї старої - закінчено!

Відповісти
  • Ігор
22.01.20 16:21

Дякую за реакцію на мій комент. Особливо тим, кому не подобається мій "мікс" - Зерошенко. Чому для мене вони всі однакові? а от придивіться: раніше вони ругали попередників, зараз діють по новому - використовують ту корупційну систему що отримали від попередників.
Но головне ні це, головне інше: ніхто вже не пам'ятає, що Декларації були всього на 2 сторінки, одним аркушем. Це постійне детальне налаштування декларацій пі складне законодавство зовсім не потрібне.

Відповісти
  • С.В.
22.01.20 19:30

Ігор, і коли ж така декларація була? Працюю бухгалтером 25 років, такого не пам'ятаю

Відповісти
  • Ирина
23.01.20 08:01

С.В., если работаете 25 лет, то прекрасно должны помнить и ндс с наценки в торговле, и декларации на полторы странички. Это просто так, к слову. Лично я помню то счастливое время, но 25 лет у меня исчо нет.

Відповісти
  • С.В.
23.01.20 10:40

Ирина, в начале моей деятельности декларация по налогу на прибыль была на 3 страницах+додатки+ежемесячный отчет по авансовых взносах по налогу на прибыль.Об НДС речь не веду, там все очень сильно изменилось и усложнилось.

Відповісти
  • Нона
23.01.20 13:19

С.В.,Першу декларацію по ПДВ я полавала на одній сторіночці, ото було просто ще в 20 столітті

Відповісти
  • С.В.
23.01.20 10:56

Ирина, с количеством страниц и формой декларации 23-летней давности можете ознакомиться здесь: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0313-97/ed19970708.

Відповісти
  • Оля
22.01.20 21:38

Как это достало,ежегодно то на старом то на новом

Відповісти
  • Любовь
23.01.20 08:59

подскажите, отчет по льготам до 7.02, а дека до 10.03. У меня убытки 2018 года. В какой сумме они будут учтены в этом году я еще не знаю. Убытки точно надо показывать в отчете по льготам?

Відповісти
  • Люмьер
23.01.20 13:09

Любовь,
Если есть убытки прошлых лет, то обязательно подавайте 1ПП, иначе штраф и все равно заставят подать!

Відповісти
  • Любовь
23.01.20 15:35

Люмьер, спасибо!

Відповісти
  • Ольга
23.01.20 11:58

Сдала 13-того по старой форме.Потом 17-го увидела рекомендации.Сдала по новой.Интересно,когда будет стабильность в вечно болтающихся органах? :)))))))

Відповісти
  • Люмьер
23.01.20 13:10

Ольга,
Если вам делать не чего то пересдавайте!

Відповісти
  • Ольга
23.01.20 13:14

Люмьер,спасибо за совет!!!!  А делать как Вы там написали, у меня есть и оооочень есть что делать.

Відповісти
  • Екатерина
23.01.20 15:39

А если и пересдавать по новой форме,то это будет звитня? Или звитня нова?

Відповісти
  • Татиана
23.01.20 20:08

Екатерина, если  Вы  сдали по старой, и Вам пришла кв. № 2, а сейчас хотите пересдать по новой форме, то это должна быть "звитна нова".  Отчёт то один и тот же. ( Несколько лет назад "Декларацию про майновий"  по ФОПу на общей  системе я так пересдавала, когда в предпоследние дни до "граничного термину" поменяли бланк, а на тот момент  я уже отчиталась.)
   А иначе,  думаю,  могут задвоиться обязательства. Это моё мнение.

Відповісти
  • Екатерина
24.01.20 13:40

Татиана,спасибо!
А пересдавать на новой форме обязательно? Если на старой форме принято

Відповісти
  • Татиана
24.01.20 16:51

Екатерина,  тут уже каждый решает сам. Я так понимаю, что мнения разделились: одни считают, что можно и на новой и на старой, другие - только на новой, третьи - принципиально на старой. В .Вашем случае лучше перезвоните в свою налоговую. У нас,  помню, когда ещё относила сама, бывало что и  возвращали переделать, если  какой-то бланк только что новый утвердили.
     Сама ещё не решила на каком сдавать,  думаю... Иногда слово "рекомендуют" означает именно только так и никак иначе.

Відповісти
  • Оксана
27.01.20 12:40

J0100118- декларация сданная по новой форме - видите в электронном кабинене начисленный налог ? в разделе расчеты с бюджетом и в электронном кабинете в разделе просмотр отчетности - не открывается сданная форма

Відповісти
  • Світлана
27.01.20 17:22

Оксана, я сдавала по старой форме. Декларация принята, в кабинете видно начисленную и оплаченную прибыль. 

Відповісти
  • Оксана
28.01.20 11:13

Світлана, J0100117 - видны начисления, но налоговая настаивает на форме J0100118. Поэтому подала , а начислений не вижу

Відповісти
  • Татиана
28.01.20 11:19

Оксана, если налоговая настаивала на новой форме, тогда уточните (перезвоните)  у них, когда появятся начисления.

Відповісти
  • Оксана
28.01.20 12:48

Татиана, спасибо что отозвались, на данный вопрос у них также нет ответа.А для меня важно,что начисления отразились в лицевом счете

Відповісти
  • Оксана
27.01.20 12:47

Отзовитесь пож-та, кто сдал декларацию по форме J0100118

Відповісти
  • Наташа
29.01.20 22:39

Добрый день! Кто может разъясните как правильно. Если отчет 1ПП нужно сдать последний раз за 2019г, То нужно заполнять в новой декларации по прибыли додаток ПП?. Получится дважды сданы льготы. Как правильно ? Спасибо. 

Відповісти
  • Елена
06.02.20 13:09

Наташа,додаток ПП в этом году не заполняют. Надо сдать только 1-ПП

Відповісти
  • Ольга
03.03.20 09:53

В Печерской налоговой Киева сказали, что начисление в карточке будет 11.03.2020. Оплата будет отражена через сутки после проведения платежа. 

Відповісти