Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


05.02.20
2297 17 Друкувати

Президент: Буде справедливо прив’язати оплату праці урядовців до середньої заробітної плати в країні

Президент України Володимир Зеленський підтримав рішення уряду щодо обмеження заробітної платні та премій керівникам органів виконавчої влади. 

Під час наради в Офісі Президента за участю представників Кабінету Міністрів і Верховної Ради Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив Главі держави, що на виконання завдання Президента уряд ухвалив рішення впорядкувати питання виплати зарплат керівникам міністерств.

«Ми домовилися про те, що зарплата міністра, заступника міністра, інших високопосадовців буде прив’язана до середньої зарплати по країні. Зарплата міністрів та їхніх заступників буде в діапазоні від трьох до п’яти середніх заробітних плат. І потрібно припиняти виплати по 200-400% премій – максимальна премія буде не більше ніж один оклад», – сказав очільник уряду.

Також, за його словами, вся інформація про зарплати керівництва Кабінету Міністрів буде публічною та оприлюднюватиметься щомісяця.

«Мені здається, дуже справедливо, що ви прив’язуєте платню з коефіцієнтом до середньої заробітної плати по країні, і якщо вона збільшується, то у всіх збільшується, а якщо зменшується, то й у високопосадовців також», – зазначив Володимир Зеленський.

Також Прем’єр-міністр поінформував Президента про те, що уряд ухвалив рішення звернутися до наглядової ради НАК «Нафтогаз України» з проханням утриматися від виплат великих премій керівництву цієї компанії та розглянути питання про їхній перегляд у бік зменшення. «Зараз ми проводимо необхідні консультації з наглядовою радою й очікуємо, що в найближчі тижні знайдемо рішення», – повідомив Олексій Гончарук.

Крім того, за його словами, була проаналізована робота уряду за останні 5 місяців та ухвалені кадрові рішення. Зокрема, Верховна Рада призначила віце-прем’єр-міністра – міністра розвитку громад і територій Дениса Шмигаля, який працюватиме з регіонами.

Також, відповідно до завдання Президента України, було ухвалено рішення про створення Міністерства з питань окупованих територій.

«Це дасть нам можливість набагато ефективніше працювати над питаннями реінтеграції Донбасу та питаннями роботи з людьми, які залишилися на окупованих територіях або переїхали на підконтрольну територію і є тимчасово переміщеними особами», – повідомив Прем’єр-міністр.

Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський зі свого боку зазначив, що триває робота над запуском українського телеканалу, який транслюватиметься на окуповані території.

Також вивчається можливість посилення напрямку спорту у вказаному відомстві, зокрема шляхом створення відповідної агенції.

Крім того, планується посилити в уряді блок сільського господарства – щодо цього питання тривають консультації.

Олексій Гончарук розповів про заходи з посилення співпраці між урядом і Верховною Радою, на необхідності якої також наголошував Президент під час попередньої зустрічі з Прем’єр-міністром.

«Домовилися про те, що найближчим часом разом з урядом і головами парламентських комітетів проведемо стратегічну сесію, щоб серйозно поговорити на тему стратегії країни. Також міністри на цьому тижні проведуть у профільних парламентських комітетах презентації того, що було зроблено за 5 місяців і що планується на найближчий рік», – зазначив Олексій Гончарук.

Він також повідомив, що уряд підготував звіт про свою роботу та готовий представити його в парламенті.

За матеріалами Офіс Президента України
Теги:
Коментарі
  • Злой клоун
05.02.20 10:04

А штрафы будут за не выполнение обещаний?  Вы же уже давно в минус ушли. Закон об референдуме и импичменте сколько ждать?

Відповісти
    Оцінити
  • 41
  • 5
  • Бармалей
05.02.20 10:36

Не к средней зарплате нужно привязывать, а к минимальной, чтобы был стимул поднимать минималку, а соответственно и ставки по шкале для специалистов по разрядам. А то выйдет, как средняя температура по больнице.

Відповісти
    Оцінити
  • 53
  • 0
  • 0502
05.02.20 12:16

Бармалей, а еще лучше к прожиточному минимуму. О нем вообще никто уже не вспоминает.

Відповісти
    Оцінити
  • 42
  • 0
  • Андрей
05.02.20 17:12

0502, пенсионеры живут на прожиточный минимум т минимальная тарифная ставка пляшет от него, все соцпособия от прожиточного минимума, а среднюю статистика рисует как хочет

Відповісти
    Оцінити
  • 19
  • 0
  • Алла
05.02.20 11:52

Бармалей, если Вы работодатель и не на промышленном огромном предпритятии, типа сферы обслуживания в районном умирающем городке, то я думаю Вы очень, очень каждый год "радуетесь" повышению мин. з/платы и естественному  повышению ЕСВ. О повышении мин. з/платы могут радоваться чиновники и служащие, которым з/плат капает, а кто зарабатывает, тому минималка до фонаря.

Відповісти
    Оцінити
  • 27
  • 0
  • Злой клоун
05.02.20 12:29

А чего забыли про премии,  зарплаты лещенко, найема,  смелянского?

Відповісти
    Оцінити
  • 27
  • 0
  • Надія
05.02.20 13:11

Как хочется убрать двоеточие из заголовка статьи!!!!!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 15
  • 0
  • Мария
05.02.20 13:59

В среднем корове было по колено и все стадо утонуло..  Что такое средняя по стране?

Відповісти
    Оцінити
  • 18
  • 0
  • Бухгалтер
05.02.20 14:28

Чому у простих українців прив'язка до прожиткового мінімума і мінімальної зарплати, а у чиновників високих рангів - до середньої зарплати. Середню зарплату статистика формує із звітності великих підприємств. А загальна картина по Україні плачевна. Скоро не буде чим "здачі" так би мовити давати, бюджет пустий. Та на зарплату керівників завжди вистачає. Їм, бачиш, грошей не вистачає. Грлші платять за результати, а де ці результати?

Відповісти
    Оцінити
  • 47
  • 0
  • Andrey
05.02.20 16:42

Чому до середньої зарплати? До мінімальної пенсії прив'язуйте

Відповісти
    Оцінити
  • 25
  • 0
  • Елена
05.02.20 22:59

Делитанты. Да они просто не знают, как исправить ситуацию. Кто у руля? Менеджеры, фотографы, лекторы экономических семинаров. Итог на лице. Ребята, уходите пока не поздно.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Ксю
06.02.20 08:19

Средняя по Украине - 12 с чем-то тыс.грн.
5 средних - 60 с хвостиком тысяч. Это будет оклад? А на него плюсом выслугу, складность и напруженость в работе, да? Ну и премия в размере оклада! АААА, им же 36 тысяч не хватает, вот и договорились с честными глазами получать как в декабре 2019-го, - и президент поддержал!
А че вы сами у себя спрашиваете и договариваетесь, собаки, вы у людей спросите - готовы они вам свои кровные отдавать за такую "работу"?

Відповісти
    Оцінити
  • 12
  • 0
  • 555
06.02.20 09:43

ну так нарисуют "среднюю" как им надо, и при расчете пенсии будут сравнивать с этой "средней" и разрыв еще больше увеличится. Надо брать точные цифры: прожиточный минимум, минимальную з/п, минимальную пенсию, гарантированные выплаты социальные. Средняя по стране, это как один съел две сосиски , второй ни одной- а в среднем оба сыты

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • Ольга
06.02.20 11:42

555 -  Вот и  я говорю - на  среднюю  влияет зарплата коболева,  укрзалізниці, укрпошти,  СЛЮСАР  або ВОДІЙ  -  ось  тобі  середня. Із-за  зарплат таких як кобелев та подібних

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Бухгалтер
06.02.20 14:00

Ольга, на середню зарплату впливає зарплата тих підприємств, які подають відповідну звітність до органів статистики. Серед моїх знайомих бухгалтерів ніхто такої звітності не подає. Подають крупні підприємства, державні та бюджет. А потім ми не можемо зрозуміти: звідки такі цифри? Ніхто не зацікавлений в реальній картині, все підретушоване. Навіть перепис провели без людей. Скоро і вибори будуть без людей проводити...

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Гарри К.
17.02.20 14:46

..будет справедливо привязать размер (и сам факт выплаты!!) ЗП любых получателей выплат/премий/бонусов и т.п из бюджета к оценке ЭФФЕКТИВНОСТИ действий таких получателей (будь то чиновник любого уровня или врач из семейной амбулатории!!) - любым пользователем, гражданином в онлайн-системе с примененнием того же ЕЦП, ИД и т.п.

Відповісти