Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.03.20
29629 27 Друкувати

Пропонується ввести податкові пільги для підтримки бізнесу через коронавирус

У Комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики розробили пакет антикризових заходів, які спрямовані на підтримку бізнесу в період негативного впливу фінансової кризи, викликаної ситуацією з коронавірусом, пише Цензор.НЕТ.

Про це в коментарі Цензор.НЕТ розповів глава цього комітету Данило Гетманцев, відповідаючи на запитання журналіста. Оскільки 13 березня він розмістив на своїй сторінці у фейсбуці допис із пропозицією до бізнесу та експертів висловлювати свої пропозиції, ми вирішили дізнатися, що вдалося вже зробити, адже з такими законодавчими змінами затягувати не можна.

"Звернувшись до експертного середовищя та вивчивши досвід зарубіжних країн, ми розробили два законопроєкти про допомогу бізнесу, - пояснив він. - Вони ще не в остаточній редакції, проте ми вже маємо якесь своє бачення. Ми закінчуємо роботу і вони будуть розглянуті на позачерговому засіданні ВР".

Основні нововведення, які підготовлено на цей момент:

- Звільнення від будь-якої відповідальності за порушення податкового законодавства протягом двох місяців. Але, можливо, цей термін буде продовжено.

- Звільнення від сплати ЄСВ всіх самозайнятих осіб терміном на два місяці.

- Заборона на проведення перевірок до 1 липня 2020 року (крім камеральних).

- Декларації фізособам-підприємцям пропонують дозволити подавати до 1 липня 2020 року.

- Звільнення від сплати земельного податку, якщо земля перебуває під об'єктами, які використовуються у підприємницькій діяльності до 31 травня 2020 року.

- Звільнення від податку за нерухомість до 31 травня 2020 року (тільки в частині комерційної нерухомості). Тобто, якщо, наприклад, у людини магазин, який він змушений закрити на період карантину, він не буде платити податки на землю і нерухомість.

- Набуття чинності гучних законів про застосування касових апаратів і програмних РРО для малого бізнесу відкладається на три місяці.

- Виплати за вимушений простій співробітникам підприємств звільняються від податку на доходи фізосіб. Йдеться про те, що якщо підприємство зупиняється на період карантину і люди не працюють, то за законом роботодавець все одно має платити цей податок. Тому депутати пропонують його скасувати, поки є такі надзвичайні обставини.

За словами Данила Гетманцева, є ще заходи, які не стосуються податків, і вони обговорюються спільно з парламентським комітетом з питань економічного розвитку. "Я запропонував комерційну плату щодо орендної нерухомості і обладнання нараховувати без урахування прибутку орендодавця, - розповів народний депутат. - Якщо є витрати на утримання, на амортизацію - вони покриваються. Але якщо є прибуток, він не має бути сплачений за цей період. Друга пропозиція - ми визнаємо ситуацію, пов'язану з коронавірусом, форс-мажором і звільняємо всіх від цивільно-правової відповідальності (від сплати штрафів, пені тощо)".

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Светлана
16.03.20 12:44

А налоговые блокировать продолжат?

Відповісти
  • Andrey
16.03.20 21:56

Светлана,То сервер блокує, він не боїться вірусу, він блокує 24 години на добу

Відповісти
  • Надежда
16.03.20 13:09

А с каких пор НДФЛ платит работодатель? Или имеется в виду, что из зарплаты он вычитается, а в бюджет не перечисляется? Ну и как результат, местные бюджеты недополучают средства на содержание больниц, закупку препаратов и инструментов для борьбы с вирусом?

Відповісти
  • Анна
16.03.20 13:09

Выплаты за вынужденный простой в частной фирме -это свой счет?

Відповісти
  • Ника
16.03.20 13:12

снять ограничение по регистрации нн 

Відповісти
  • Мария
16.03.20 13:15

угу, дадут гривну, а отнимут 100 и скажут, что еще легко отделались

Відповісти
  • Марина
16.03.20 13:18


Национальный банк Украины сегодня. 16 марта продаст на аукционе еще 200 млн баксов
Итого - с 6 марта 2020 года
продано - 1 млрд 200 млн баксов
куплено - 0 (ноль) баксов
Пы.Сы. есть твердая уверенность, что баксы будут проданы нужным людям...настоящим патриотам своей страны

Відповісти
  • Marina
16.03.20 13:19

Да что же вам все не так?!!!!! Как базарные бабы..... Так делают, плохо, так не делают, тоже плохо. Предложите свои варианты, если такие умные!

Відповісти
  • Світлана
16.03.20 16:20

Marina, та ми пропронували свої варіанти рік тому, навіть попереджали про такий розвиток подій, але ж троє з чотирьох обрали не наші пропозиції. 

Відповісти
  • бурундук
17.03.20 12:49

Світлана, 8%,это ВЫ?

Відповісти
  • Ніка
16.03.20 13:27

Дуже добре, якщо введуть такі пільги 

Відповісти
  • Инесса
16.03.20 13:28

Забыли про тему с бенефициарами с апреля. Народное столпотворение обеспечено законом.

Відповісти
  • Ніка
16.03.20 13:35

Не можу зайти в чат

Відповісти
  • Буржуй
16.03.20 13:52

Освобождение от любой отвественности за нарушение налогового законодательства- Ой, уточните господин Гетьманцев. Очень хочу нарушить!

Відповісти
  • Марина
16.03.20 15:01

Буржуй,

Відповісти
  • патріот
16.03.20 14:09

відстрочити сплату відсотків за кредитами

Відповісти
  • Ігор
16.03.20 14:29

А з Держпрацікорупцією ви не бажаєте розібратись?
Потім почнеться: а) як ви заповнювали табель, якщо людина була вдома на віддаленому доступі? б) чому відправлена ПН, доручення, рахунок з е-підписом після робочого часу або у неділю? в) як ви підписали акт виконаних робіт, якщо в той день були вдома? г) ... - подібних ситуацій безліч. Цю недолугу здирницьку систему потрібно давно ламати. Для цього ми і обрали Зерошенка. Може хоч вірус допоможе.

Відповісти
  • Ирина
16.03.20 14:44

А ОФИГЕННЫЙ НДС по 20 000 в месяц, может, можно не платить? Может, вирус поможет показать, наконец, весь кредит, который будет на ближайшие месяцы... Назовите это льготой, "освобождением от любой ответственности за нарушение налогового законодательства" - как угодно,.. только дайте, наконец, вздохнуть...

Відповісти
  • Наталія
16.03.20 15:15

"Выплаты за вынужденный простой сотрудникам предприятий освобождаются от налога на доходы физлиц. Речь идет о том, что если предприятие останавливается на период карантина и люди не работают, то по закону работодатель все равно должен платить этот налог". Это они о чем? Я что-то пропустила?

Відповісти
  • Елена
16.03.20 15:40

То для Гетьманцева всё равно, что ЕСВ что НДФЛ...

Відповісти
  • Тетяна
16.03.20 15:54

Елена,по ходу да..Ой-йой-ой...

Відповісти
  • Наталія
17.03.20 06:57

Придется платить все - и ЕСВ для предпоиятия, и НДФЛ для работника, так как в самом проекте нет ни слова об освобождении оплаты простоя от каких либо налогов

Відповісти
  • Жанна
17.03.20 10:43

Наталія,действительно- мало верится, что не будем платить. Мы за задержку оплаты налогов  в 2014 г(когда у нас было АТО, бомбили и ничего не работало на нашей территории) "огребли" такие штрафы, что слов нет, одни эмоции. И никому ничего не доказали- платили

Відповісти
  • Ирина
16.03.20 16:18

Я тоже поняла, что НДФЛ с ЕСВ перепутали. Ибо нет зп, нет НДФЛ.

Відповісти
  • Марина
16.03.20 16:55

Ирина, Любі "спеціалісти" погугліть оплата за період простою. Хоч би не коментували вже.

Відповісти
  • Фунт
16.03.20 16:44

Проект новшеств в итоге будет таким:
Пункт 1. Освободить от любой ответственности за нарушение налогового законодательства.
Пункт 2. Список освобождённых прилагается.
П.С. Олигархи и приближённые - на низком старте!

Відповісти
  • Сонечка
16.03.20 17:39

Так пропонують " Слуги народа ",-вони щось хороше пропонували ???,задумайтесь!!!!!!!!!

Відповісти